Немска овчарка

nortrant

Well-Known Member
здравейте,
решил съм да си взимам такава порода куче

Някой отглежда ли такава ? да ми кажете дали е лесно за гледане ..

и на каква възраст е добре да си взема ? 2 месеца ?

и около за 150 лв. може ли да си намеря нещо ?
миля да женска ... :)
 
От: Немска овчарка

аз гледам такова чудо от 5 години при това женско

къде ще я гледаш ?

немската си е най-куче от всички останали :)
 
От: Немска овчарка

Зависи къде ще я гледаш, ако е в къща може, но ако мислиш да е в апартамент, по-добре забрави.
 
От: Немска овчарка

Имах Източно европейска овчарка, късокосместа и два пъти по-голяма от стандартните Немски овчарки-като Цезар от филма "Неочаквана ваканция", някога им казваха граничарски кучета.

Купих е за около 200 лева точно лятото преди световното по футбол в САЩ

Умря преди 3 години на 12 години, гледах е в апартамент и нямах никакви проблеми защото беше Мъжка.

Моят съвет е ако не смяташ да развъждаш поколение да си вземеш Мъжка омчарка. С нея няма да имаш почти никакви грижи и ангажименти с изключение на първите 1-2 години когато трябва да е водиш на ваксинации и да тича поне по 5 километра на ден да заякне и отвори гръдния кош.

След втората година става от куче Човек, храни се с всичко което и ния ядем и когато му дадеш. Може цял ден да не го извеждам по нужда търпи и чака вечер като се прибера да го изведя. Никога не съм му издавал заповеди а му говорих като на човек и ме разбираше идеално.

Последните години от живота му бяха трудни няма да ти ги описвам ще ги преживееш.

Само време трябва да имаш и да поемеш отговорност като към живо същество а не като към предмет
 
От: Немска овчарка

мчи ко пречи у апартаментя - 5 години я гледам в апартамент...
виж я :)
надявам се тази година да я преместя в къща :)
 

Прикачени файлове

  • LadyAMBER.jpg
    LadyAMBER.jpg
    141.1 KB · Преглеждания: 50
  • LADY-AMBER.jpg
    LADY-AMBER.jpg
    160 KB · Преглеждания: 49
  • abitu2.jpg
    abitu2.jpg
    55.8 KB · Преглеждания: 50
  • abitu3.jpg
    abitu3.jpg
    58.1 KB · Преглеждания: 49
  • abitu.jpg
    abitu.jpg
    127 KB · Преглеждания: 42
От: Немска овчарка

да спомена и моя Макс,отровиха го тъпанарите:(

540616_maks-i-az.jpg
Виж файлът 404

Аз също не съм на мнение да се гледа в домашни условия толкова голямо куче.
 
От: Немска овчарка

Хах и моята немска се казва Макс :)

Само навън се гледа. Вкъщи да държиш затворено такова голямо животно си е тормоз.
 
От: От: Немска овчарка

Имах Източно европейска овчарка, късокосместа и два пъти по-голяма от стандартните Немски овчарки-като Цезар от филма "Неочаквана ваканция", някога им казваха граничарски кучета.

Купих е за около 200 лева точно лятото преди световното по футбол в САЩ

Умря преди 3 години на 12 години, гледах е в апартамент и нямах никакви проблеми защото беше Мъжка.

Моят съвет е ако не смяташ да развъждаш поколение да си вземеш Мъжка омчарка. С нея няма да имаш почти никакви грижи и ангажименти с изключение на първите 1-2 години когато трябва да е водиш на ваксинации и да тича поне по 5 километра на ден да заякне и отвори гръдния кош.

След втората година става от куче Човек, храни се с всичко което и ния ядем и когато му дадеш. Може цял ден да не го извеждам по нужда търпи и чака вечер като се прибера да го изведя. Никога не съм му издавал заповеди а му говорих като на човек и ме разбираше идеално.

Последните години от живота му бяха трудни няма да ти ги описвам ще ги преживееш.

Само време трябва да имаш и да поемеш отговорност като към живо същество а не като към предмет


е това е куче
аз затова харесвам тази порода
много умна и най-вече вярна на стопанина си .....

а да знаеш женската или мъжката се гледа по-трудно ?

и женска да си взема само ако ще развъждам поколение ?
 
От: Немска овчарка

бе защо слушаш чуждо мнение бре
вземи каквато искаш

аз лично не харесвам мъжките
много по своенравни са
смърдят
маркират територия
и като подушат разгонена женска и неможеш ги стигна
а и може да изклатят някой гостенин или поне краката му :)

единствения проблем на женската е че два пъти годишн я перва цикъла и има кръвчицъ
 
От: Немска овчарка

Eстествено че мъжкото се гледа много по-лесно, не че съм гледал женско но съм се наслушал на коментари от кучкари собственици на женски кучета.

Мъжкото ако е възпитано правилно не ти отваря никакви проблеми нито вкъщи, нито навън, в природата му е да бъде независимо от другите за разлика от женските.

Проблемите при тях са по отношение главно на разгонването и свързаните с него неприятни кървави и миришещи последствия в дома ти и опазването му от мъжки кучета навън, за да не се окажеш горд собственик на някое помиярче(не че има лошо)

Мъжкото не е капризно за разлика от женското и един път захраниш ли го, заякне ли и прескочи ли първите 1-2 години които са опасни по отношение на Гана, Рахит и още някои болести, после живота ти с него е "Пей сърце", докато не мине 10-11 годишна възраст и започне да се изпуска и други подобни не особенно приятни неща но така е и при хората.

Например

Женското ако го оставиш само в апартамента за 1-2 или 3 дена не знаеш като се върнеш какво и как ще завариш за разлика от Мъжкото което може и само да се грижи за себе си
 
От: Немска овчарка

a някакви проблеми с агресията към вас или някой близък човек от семейството имали ли сте ?
найстина ли са толкова верни на стопанина/те ?
 
От: Немска овчарка

Eстествено че мъжкото се гледа много по-лесно, не че съм гледал женско но съм се наслушал на коментари от кучкари собственици на женски кучета.

Мъжкото ако е възпитано правилно не ти отваря никакви проблеми нито вкъщи, нито навън, в природата му е да бъде независимо от другите за разлика от женските.

Проблемите при тях са по отношение главно на разгонването и свързаните с него неприятни кървави и миришещи последствия в дома ти и опазването му от мъжки кучета навън, за да не се окажеш горд собственик на някое помиярче(не че има лошо)

Мъжкото не е капризно за разлика от женското и един път захраниш ли го, заякне ли и прескочи ли първите 1-2 години които са опасни по отношение на Гана, Рахит и още някои болести, после живота ти с него е "Пей сърце", докато не мине 10-11 годишна възраст и започне да се изпуска и други подобни не особенно приятни неща но така е и при хората.

Например

Женското ако го оставиш само в апартамента за 1-2 или 3 дена не знаеш като се върнеш какво и как ще завариш за разлика от Мъжкото което може и само да се грижи за себе си


СОРИ АМА ТОВА ПЕЧЕЛИ ПРИЗА ПОСТ - ПРОСТОТИЯ НА СЕДМИЦАТА!!!
 
От: От: Немска овчарка

a някакви проблеми с агресията към вас или някой близък човек от семейството имали ли сте ?
найстина ли са толкова верни на стопанина/те ?


Зависи как ще го обучиш и как ще се държиш с него. :)
 
От: От: Немска овчарка

a някакви проблеми с агресията към вас или някой близък човек от семейството имали ли сте ?
найстина ли са толкова верни на стопанина/те ?

Не съм имал подобни проблеми аз или някой мой близък

Едно куче е агресивно главно когато го е страх от нещо освен ако не е обучено специално да бъде зло.

Аз съм си правил експерименти с мойта овчарка когато беше вече голяма на 4-5 години - давам и кокали от свински пържоли и докато сладко ги хруска му казвам "Рам дай ми на мен и аз да ям", в първия момент изръмжи но после остави кокъла и си го зех буквално пред устата му.

Можех да му бръкна в купата или устата докато се храни и няма да реагира по никакъв начин само трябва да усети моята миризма.

Но не трябва да подхождаш към кучето със страх или агресия защото има много изострени сетива по отношение на тези състояния и ще ти отвърне със същото

Кучето копира начина на живот на собственика му и неговото семейство и се превръща в негово подобие.

Като по възрастно моето проявяваше малко агресия към чужди хора когато го изведа на разходка аз или майка ми и се приблежът до нас чужди хора или ни заговорят лаеше по тях и им скачаше за това и започнахме да го извеждаме само с нашийник.

Това е по скоро ревност, не знам на кой се е метнал аз не съм ревнив:mrgreen:

PS

Не се затормозявай да разбереш мислите на индивида AMOUN, просто премини към следващото мнение (за справка потърси негови коментари във форума)
 
От: Немска овчарка

абе путьо ти разбор на мнението ли искаш да ти правя бе

ТАКИВА ГЛУПОСТИ СИ ПИСАЛ ЧЕ СИГУРНО СИ ГЛЕДАЛ САМО БОЛОНКИ У ВАС !

аз ти написах културно и любезно че пишеш простотии ти пък го прие анално ... аз ко да направя? да ти сервирам кафе с аналгин ли ?
 
От: Немска овчарка

Eстествено че мъжкото се гледа много по-лесно, не че съм гледал женско но съм се наслушал на коментари от кучкари собственици на женски кучета.
ХЕМ НЕ СИ ГЛЕДАЛ ЖЕНСКО ХЕМ СИ ГОЛЯМ КОМПЕТЕНТ ... СЛУШАЛ СИ ПРИКАЗКИТЕ НА ОЛИГОФРЕНИТЕ ДЕТО РАЗХОЖДАТ В ПАРКА ГОЛЕМИТЕ КУЧКАРИ - АЙДЕ ОБОСНОВИ СЕ КАТО СИ РАЗБИРАЧ -кое му е по трудното бре кучкарина? а? кое ? КОЕ БРЕ? абе винаги ме е едразнело такива като тебе чули от тук нещо оттам недочули нещо и вече КОМПЕТЕНТНИ И СИ ИЗГРАФДИЛИ СОБСВЕНО МНЕНИЕ И ГО ЗАЩИТАВАТ ВЕЧЕ КАТО ПЕНСИОНЕР КИСЕЛО МЛЯКО!


Мъжкото ако е възпитано правилно не ти отваря никакви проблеми нито вкъщи, нито навън, в природата му е да бъде независимо от другите за разлика от женските.
АМИ ЖЕНСКОТО АКО Е ВЪЗЛПИТАНО ПШРАВИЛНО КАКВИ ПРОБЛЕМИ ЩЕ ТИ ОТВАРЯ БРЕ СМИСЛОВ ? ако е възпитано - ако ще и травестит като гаджето ти да е - пак няма да прави проблеми! А АКО НЕ СА ОБУЧЕНИ - ОБРАТНОТО ЖЕНСКОТО НЯМА ДА ТИ ПРАВИ ТОЛКОВА ПРОБЛЕМИ - ЩОТО НЯМА ДА НАЛИТА НА ПАНАЙР СРЕЩУ ВСЯКО ДРУГО КУЧЕ ... това е голямо псе ей като излае и се стресират хората - не ти е пинчера на дебелата ти леля с мустаците да квичи и те да му се смеят ... в парка с мъжко необучено куче ще направиш мусколи да го удържаш освен ако не е ПУТЬО КАТО СОБСТВЕНИКА СИ

Проблемите при тях са по отношение главно на разгонването и свързаните с него неприятни кървави и миришещи последствия в дома ти и опазването му от мъжки кучета навън, за да не се окажеш горд собственик на някое помиярче(не че има лошо)
КОЕ МИРИШЕ БРЕ ЧИСТАЧА? ЕЛА У ДОМА ДА ВИДИМ В ПО ЧИСТ ДОМ ДАЛИ СИ ВЛИЗАЛ - ТИ КАТО СИ МУРДАРИН И ПЛЮШЕНО ДА ГО ГЛЕДАШ ПАК ЩЕ Е МИЗЕРИЯ И ЩЕ СМЪРДИ У ВАС !

Мъжкото не е капризно за разлика от женското и един път захраниш ли го, заякне ли и прескочи ли първите 1-2 години които са опасни по отношение на Гана, Рахит и още някои болести, после живота ти с него е "Пей сърце", докато не мине 10-11 годишна възраст и започне да се изпуска и други подобни не особенно приятни неща но така е и при хората.
За какво да прескача първите години бре ти да не живееш в Сомалия за да има 70% детска смъртност? куче мъжко-женско гледаш го добре и се наслаждаваш на първите години както и на последните


Женското ако го оставиш само в апартамента за 1-2 или 3 дена не знаеш като се върнеш какво и как ще завариш за разлика от Мъжкото което може и само да се грижи за себе си
ТОВА Е ВЪРХА НА ПРОСТОТИЯТА ТИ В ПОСТА ТИ - КАКВО ЩЕ НАПРАВИ ЖЕНСКОТО БРЕ РАЗБИРАЧО ? ПАК ЕЛА ДА ВИДИМ ИМА ЛИ У ДОМА НАХАПАН МЕБЕЛ СКЪСАНА ОБУВКА ИЛИ ИЗДРАНА СТЕНА? ВСИЧКО Е ДО КУЧЕ ТЕМПЕРАМЕНТ И ВЪЗПИТАНИЕ - ПАК ДА КАЖА ОЛИГОФРЕН ЛИ Е СОБСТВЕНИКА НЕ ЧАКАЙ КУЧЕТО ДА СТАНЕ ПРЕЗИДЕН !

Не се затормозявай да разбереш мислите на индивида AMOUN, просто премини към следващото мнение
И ДРИСЛЕ СЛАДКО ТИ НА ИНДИВИДА AMOUN не можеш да му се опреш по НИТО ЕДИН ПОКАЗАТЕЛ !!!
нито на акъл ни на сайтове ни на предприемачески дух ни на пари ... това е достатъчно нали - ако ти се спори по някой от тея въпроси съм готов да си премеря пишката с тебе веднага!
ТАКА ЧЕ НЕ СЕ ПРАВИ НА ГОЛЯМ - ЩОТО В СРАВНЕНИЕ С МЕН СИ ПРАШИНКА ! / КАКТО И АЗ В СРАВНЕНИЕ С МНОГО ДРУГИ/ всичко е въпрос на мащаб мойто момче ... яж си закуската чети опичай си акъла и може някога да постигнеш поне част от това което съм постигнал аз :)
ТА ДОВОЛЕН ЛИ СИ ОТ ОБЯСНЕНИЕТО ТИ ЗАЩО ПОСТА ТИ Е ТОП КЛАСАЦИЯТА НА ТЪПИ ПОСТОВЕ ЗА МЕСЕЦА ДАЖЕ
МИСЛЯ ЧЕ ИЗПРЕВАРВАШ И ИНДИВИДА ЕМООТЯМБОЛ А ТОВА Е ДОСТА ТРУДНИЧКО ...
ПАК ТИ КАЗВАМ АКО ИСКАШ ДА СИ МЕРИМ ПИШКИТЕ САМО КАЖИ КОГА КЪДЕ И КАК :) да си острижа космарлака преди това.. да ти е по-приятно !

А?
 
От: От: От: Немска овчарка

защо?
моля да се обосновавате :(
все пак за първи път ще си взимам такова куче/..

женското ще е по послушно - по лесно се обучава
мъжко със силен дух трудно ще го пречупиш
женското няма да с еотделя от теб като излезеш с него няма да те е страх че ще се изгуби ...
мъжкото като подуши разгонена женска и ще прескочи оградата и ходи го търси на кой път е размазано

разбира с е и мъжкото е хубаво всяко си има недостатъци
изобщо кучето е с характер като човека много зависи на какво ще попаднеш дали ще е приятел със всички или ще е агресивно.

Моята ако някой ми посегне скача веднага върху него
даже и ламята като ме цапне и кучката е върху нея и я лае все едно ще я изяде

изобщо вземи каквото ти е на сърце
и го кастрирай най добре
 
От: Немска овчарка

Някакъв индивид от неизвестен Пол, Раса и Произход иска да го удостоя с вниманието си от доста време насам, много му се иска на МОМИЧЕТО та чак ми се натиска.

Аз му обясних вече в два поста че съм Чистоплътен и с ЛАЙНА не се занимавам има си ХОРА за тази работа специално обучени да боравят с Фекалии и ако се наложи мога да му ги изпратя в Люлинския Коптор

PS

Ей Лайнар днес съм на кеф затова отново ще падна мангалското ти ниво Запомни:

НИТО СИ МИ НА АКЪЛА НИТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО ЗА ДА СЕ ЗАНИМАВАМ С ТЕБ, А ПАРИТЕ ДЕТО ГИ ВАДИ ШВЕСТЕРА КОЙТО НАРИЧАШ "ЛАМЯТА" ОБСЛУЖВАЙКИ МАНАФИТЕ ПРЕД МИНИСТЕРСТВОТО НА ЗЕМЕДЕЛИЕТО ДОКАТО ТИ ПРАВИШ ШПАКЛИ НА КУЧКАТА СИ МОЖЕ ДА ГИ ИЗПОЛЗВАШ ЕДИНСТВЕНО И САМО ЗА БЕЗБОЛЕЗНЕНО ЗАЛИЧАВАНЕ НА ЦЕЛИЯ ТИ ДЕГЕНЕРИРАЛ И ГЕНЕТИЧНО УВРЕДЕН РОД ЗА ДА НЕ ИЗСИРАТ ПОВЕЧЕ ТАКИВА УРОДИ КАТО ТЕБ СЛУЖЕЩИ ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ НА ИЗТРАДАЛИЯ "БЪЛГАРСКИ" ФОРУМЕН НАРОД
 

Горе