Смяна на името на Фейсбук страница с повече от 200 фена. Метод.

Mr. George

Active Member
Здравейте,

Реших да споделя този метод със всички, понеже лично успях да сменя името на една моя страница с 20,000 фена преди 2 дни.

Може би много от вас имат Фейсбук страници с повече от 200 фена, на които искате да смените името. Има едно решение в момента. Аз лично пробвах няколко метода, които вече не работят, но с помощта на този успях най-сетне. Радостта ми беше голяма когато вчера се логнах и видях в лявото меню че страницата ми е с желаното име. :)

За да се смени името се използва опцията "Request change" която се намира при "Page info", "Name". Но тук има малък проблем.. Тази опция за смяна на името "Request change" Я има само за Щатите, може би също Канада и още 1-2 страни. Интересното е че да ви се появи няма нужда вашият админски профил да е регистриран от Щатите или пък да смениете локейшъна на профила си на САЩ. За да се появи опцията трябва да си смените IP адреса на Американски. Ето един начин.

Ако имате Firefox инсталирайте си този адон: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/anonymox/ След като го инсталирате нова икона ще се появи в браузъра, цъкнете на нея и маркирайте опцията Active и изберете страна US. Вижте снимката Firefox add-ons.jpg.

След като активирате адона се логнете в админският си Фейсбук профил. Отворете страницата чието име искате да смените. Отидете в админ панела, после цъкнете Edit Page >> Update Page Info. На "Name" Трябва да имате вече опцията "Request Change" Би трябвало да се появи независимо в каква категория ви в страницата. Лично при мен страницата беше в категория Local Businesses >> Local Business. Така че мога да гарантирам че метода работи ако страницата ви е в Local Businesses. Възможно е да работи и про други категории ако искате пробвайте, ако смятате че няма как да зададете такива категория. Но нищо не ви пречи временно да смените категорията на страницата си.

Като сте готови цъкнете "Request Change". Като цъкнете ще се появи това: Вижте снимката. change name Form.jpg Натиснете на I understand. Изберете също какво представлява страницата ви. После натиснете бутона че все още искате да смените името.

След това въведете точно информацията Current Page Name, Desired Page Name (Сегашно име на страницата, желано име на страницата)
Изберете причина за смяна на името. Примерно че е грешно написано (Misspelled).

Така, следващата стъпка е ъплоуд на документ, който доказва смяна на бизнес име или че страницата ви е изписана грешно. request to change.png Това е интересна част, защото най-вероятно нямате такъв документ, но не се отчайвайте :) Аз трябваше да сменя името на страница където промених само една цифра от името. От на нещо си 2013 на нещо си 2014. И това което направих беше да сменя Cover photo-то на страницата с новото име на страницата и после като документ прикачих същото изображение което сложих за Cover. Не съм прикачвал никакъв документ а само едно изображение :) След 2 дни името беше сменено.

Ако правите ребранд на бизнес и ъплоуднете някакво документче дори и мижаво имате много голям шанс.

А ако имате просто някаква измислена идиотска страница от рода на "НЕ обичам да ям с прибори, а с ръце" просто изберете опцията че е грешно изписана и за документ прикачете облошката с написано новото име. :) Има много голяма вероятност да стане.

Общо взето няма никаква гаранция, но не пречи да опитате.

Пишете тук ако имате въпроси и също ако е станало, точно какво сте направили.
 
От: Смяна на името на Фейсбук страница с повече от 200 фена. Метод.

Браво, Колега! Много полезна информация!
 
От: Смяна на името на Фейсбук страница с повече от 200 фена. Метод.

Интересно, пуснах и аз заявка пък ще видим какво ще стане.
 
От: Смяна на името на Фейсбук страница с повече от 200 фена. Метод.

Готово, смениха ми името на страницата. Тя беше на кирилица, исках да се напише същото преведено на английски и го предложих за ново име. Днес ми пратиха имейл, че е успешна смяната.
 
Последно редактирано:
От: Смяна на името на Фейсбук страница с повече от 200 фена. Метод.

Браво, значи метода работи и за страници на кирилица.
 
От: Смяна на името на Фейсбук страница с повече от 200 фена. Метод.

При още го няма това - "Request Change"
 
От: Смяна на името на Фейсбук страница с повече от 200 фена. Метод.

Трябва да си смениш ИП-то на Американско за да се появи.
 
От: Смяна на името на Фейсбук страница с повече от 200 фена. Метод.

При мен се наложи да си сменя и езика на който ми излиза Фейсбук да е на английски.
 
От: Смяна на името на Фейсбук страница с повече от 200 фена. Метод.

Да, и това също. На мен ми е по принцип английски затова не съм написал и смяна на езика.
 
От: Смяна на името на Фейсбук страница с повече от 200 фена. Метод.

смених на англюски но пак не се появява това нещо .... няккава идея
 
От: Смяна на името на Фейсбук страница с повече от 200 фена. Метод.

Трябвало да си изстиря бисквитките :D
 
От: Смяна на името на Фейсбук страница с повече от 200 фена. Метод.

И аз направих днес заявка за смяна на името, като направих всичко стъпка по стъпка. Отговора им беше, че скоро ще ме уведомят по пощата като се смени името, но кога ще е това скоро? Вие колко дни чакахте?
 
Последно редактирано:
От: Смяна на името на Фейсбук страница с повече от 200 фена. Метод.

Ето какво ми отговориха от екипа на фейсбук.
Hi,

We may be able to assist you with this request. In order to update your Page name, please respond to this email with official documentation that shows the name you've requested for your Page.

Examples of appropriate documentation include:

• A utility bill
• Your local business license (issued by your city, county, state, etc.)
• A tax file for your business
• A membership card or certificate to a professional organization or guild

For more information about Pages, please visit our Help Center at https://www.facebook.com/help/pages.

These changes may take up to 3 days to process. Please note that you may only request to change your Page name once. Additionally, please note we are not supporting username changes at this time. We apologize for any inconvenience.

Thanks,

The Facebook Team
А сега какъв документ да им пратя? Снимка с името на страницата на нея става ли?
 
От: Смяна на името на Фейсбук страница с повече от 200 фена. Метод.

Ти не им ли прети вече като се опита да смениш името?
 
От: Смяна на името на Фейсбук страница с повече от 200 фена. Метод.

Да изпратих им. Ще изчакам няколко дни за резултата.
 
От: Смяна на името на Фейсбук страница с повече от 200 фена. Метод.

Мисля да го пробвам, и ще кажа какъв е резултата при мен :)
 
От: Смяна на името на Фейсбук страница с повече от 200 фена. Метод.

Пробвах го този метод на една малка страница с име на кирилица. Заявката ми беше го сменя с друго има на кирилица. След 2 дена получих този мейл:
Unfortunately, we do not support Page name change requests in your language at this time. We are working hard to start supporting this issue. We apologize for any inconvenience. In the meantime, please visit the Pages help center for all other Page related questions at http://www.facebook.com/help/pages.
 
От: Смяна на името на Фейсбук страница с повече от 200 фена. Метод.

Явно човека, който е разглеждал заявката не знае Български :) Нормално. За страници на ЕН си работи метода, а някой по горе каза че е станало също от кирилица на латиница.
 

Горе