Как става изпращането на стока в Ebay.COM

ivanmarhovbg

New Member
Здравейте, нов съм във форума и се извинявам предварително, ако вече съществува такава тема или не пускам моята в правилнит раздел.
Реших да започна да продавам някои вещи в ebay.com, но когато стига до страницата в която трябва да избера чрез кой метод ще изпратя стоката се затруднявам. Излизът ми USPS и т.н., а аз просто искам да изпратя стоката чрез Български Пощи, но не знам коя опция да избера. :(
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

И за мен ще е интересен отговорът на тези и подобни въпроси, свързани с продажби през ebay :)
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

Един съвет от мен - никога не ползвай Български пощи за пратки. До сега, колкото и неща да съм получавал по Български Пощи(3-4 пратки от България), никога не е имало нещо в кутията...
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

Е как така? Аз съм получавал в България през пощите от различни страни и всичко си идва :)
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

Е как така? Аз съм получавал в България през пощите от различни страни и всичко си идва :)

Не знам... Знам само, че не съм единствен. Преди време хора в този форум също се бяха оплаквали.
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

преди време и аз съм имал проблем с пратки от китай, които в пощата остават само празна кутия, но никой не може да докаже къде изчезва пратката.

за изпращане на продукт с бг пощи мисля че няма проблем, особено когато сложиш опциите с предимство и препоръка

а за в й-беи - опцията е U.S. shipping -> Flat: same cost to all... -> Economy Services from outside US (11 to 23 business days)
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

Не става въпрос само за U.S. Пратки, а за worldwide , кой shipping service да избирам от падащото меню и после как да изпращам стоката, чрез коя фирма!?
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

Какво ще рече „Worldwide“? Има си регионализирани eB сайтове.

Из:

Ако искаш да пращаш стоки към Европа, то последното или предпоследното нещо, което би избрал, е да се list-не listingа в US's eB (.com). Ако ще пращаш за Италия и търсиш customers (от там и маркет) от там, то надали ще го list-неш през ES версията на eB (.es). И т.н.

---

Реципрочното наименование на USPS за България е Reciprocal Service Name: EMS, което отговаря на EMS Bulpost (EN версия). Ето и пълен списък иначе:

Разглеждаш тарифите, времената, такси/цени и преценяваш за коя страна, в зависимост от това през кой eB-site list-ваш, кой метод да се използва (и ще излезе по-изгодно). Дали ниска цена, но бавен shipping (= шанс за отрицателен feedback left-ват в профила ти ИЛИ положителен, но като оставя рейтинга тъм със звездите клиента да сложи 1-2 звезди за shipping или 0, което след време ще ти повлеяе пак на профила). Дали висока цена, но бърз shipping, но доволен клиент (+5 звезди, ако и си отговаря съдържанието). Дали сухоземен или въздушен начин. Дали (мега) известен куриер, известен или по-малко известен (но може би с по-ниски цени?). Сигурно часове ще отнеме изборът. Това не става от днес за утре, а с времето и развитието на бизнес плана, ако въобще има такъв.

031a-00-512d369b.jpg
 
Последно редактирано:
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

Ох, някой може ли да ми каже евтин начин за изпращане на пратка до Англия, защото нищо не разбрах или това което разбрах е, че най-евтиният вариант за това е 147$ за килограм :D :D
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

до англия може и с еконт, ето ти линк, 1 кг колет офис офис до лондон е 35 лева

http://www.econt.com/mediator-calculator/
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

от офис до врата на клиенти през Спиди респ. DPD Economy - до 5 кг, 50-60 лв.
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

Еми най-евтино, но и най-бавно е логично да бъде през пощите :) Пробвай с тях :)
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

А за Еконт, Спиди или DHL коя опция от падащото меню се избира при опциите за доставка в Ebay
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

Здравейте,

Аз имам няколко въпроса на които не намерих отговор и затова Ви ги задавам. Видях, че Caprice има опит в това,затова може да ми отговори тя както и всички останали. Ако не Ви се отговаря ще разбера. Имайте предвид, че говоря за пратки от по 250гр до 6 кг.
Не ми е ясна процедурата по изпращане на стока от тука към UK и USA. Продал съм я да речем в ибей на някой. Какво следва - отивам в пощата с приготвена за опаковане стока, преглеждат я и я опаковам. Плащам си тракинг номер, който трябва да дам на клиента си за да го следи след като излезе извън граници. Попълват ли се някакви документи за митница от мен? Колко ще плати клиента ми? Аз обявявам ли за какво изпращам стоката - например мога ли да пиша че е подарък? Ако пиша непрекъснато на всички пратки че е подарък няма ли някой да се усъмни? Застраховка прави ли се ? Ако напиша на колета да е препоръчан, ми дават тракинг номер и какво се случва после - пристига продукта в САЩ. До клиента ли ще го занесат или ще му оставят бележка да си го вземе от пощите. Кога се пише фийдбак за клиента - накрая когато е пристигнал колета ли ( това за ибей )?

Благодаря Ви предварително!
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

Здравейте,

Аз имам няколко въпроса на които не намерих отговор и затова Ви ги задавам. Видях, че Caprice има опит в това,затова може да ми отговори тя както и всички останали. Ако не Ви се отговаря ще разбера. Имайте предвид, че говоря за пратки от по 250гр до 6 кг.
Не ми е ясна процедурата по изпращане на стока от тука към UK и USA. Продал съм я да речем в ибей на някой. Какво следва - отивам в пощата с приготвена за опаковане стока, преглеждат я и я опаковам. Плащам си тракинг номер, който трябва да дам на клиента си за да го следи след като излезе извън граници. Попълват ли се някакви документи за митница от мен? Колко ще плати клиента ми? Аз обявявам ли за какво изпращам стоката - например мога ли да пиша че е подарък? Ако пиша непрекъснато на всички пратки че е подарък няма ли някой да се усъмни? Застраховка прави ли се ? Ако напиша на колета да е препоръчан, ми дават тракинг номер и какво се случва после - пристига продукта в САЩ. До клиента ли ще го занесат или ще му оставят бележка да си го вземе от пощите. Кога се пише фийдбак за клиента - накрая когато е пристигнал колета ли ( това за ибей )?

Благодаря Ви предварително!

Всичките ти въпроса са ситуационни. Ще застрахова, ако има причина да застрахова. Ако е чупливо или ценно, го застраховаш. Обикновено служителите трябва да ти обяснят нещата. В тази област няма експерти има опит, като пратиш 50 пратки и ще си топ, до тогава все ще имаш въпроси. Отговора на как става доставката на клиента и другите логични въпроси, ще намериш след като разбереш как работи самата система с пощите. Реално в Америка не бг пощи доставят, ами пощенските служби в определения щат. Масово в Америка използват FedEx, независимо как си пуснал пратката. Общо взето твоята грижа при изпращане е да опаковаш добре продукта, да го застраховаш ако е необходимо (като застраховката е за теб не е за клиента) и да проследиш какво се случва, защото понякога ако се забавят нещата се плаща магазинаж и ако трябва ти да го платиш може да се набуташ, вместо да спечелиш.

Как ще опишеш пратката си зависи от теб. Няма кой да те следи дали пращаш само подаръци, искаш подаряваш, никои нищо не може да ти кажи. Въпроса е струва ли си да го правиш постоянно. Примерно за пратки в ЕС няма смисъл, защото условията дали ще е подарък или не са еднакви. Ако става дума за Америка, също няма голям смисъл, но ако става дума за Китай, то тогава е задължително и всички Китайци ще ти се молят като цигани да им го пуснеш като подарък, което те не правят, когато те пускат пратки, понеже тогава те обират такси и прочие. Също така имай предвид, че когато пускаш като подарък, може да ти се начислят на теб такси и комисиони.

Колко ще плати клиента за дадена пратка, зависи каква е пратка и как е пусната. Ако е подарък може да се наложи ти да платиш таксите, той нищо да не плати. Ако е застрахована се плаща допълнително застраховката, която зависи от обявената стойност. Теглото, дестинацията, обемното тегло, вида на пратката (има бързи, бавни, с обратна разписка и т.н.)

Има си стандартни документи с които трябва да върви всяка пратка. Различните спедитори, може да поискат нещо различно, но обикновено ако си фирма ще трябва да има фактура, опис на стоката, за къде пътува. Като отидеш да пускаш пратка ще ти обяснят на място. След едно, две изпращания ще ти се изяснят нещата.

Ако ползваш БГ ПОЩИ имай предвид, че нещата са много тромави и ако имаш повече пратки, може да ти отнеме и цял ден да ги пускаш.

Отзива към сделката се пише, след приключване на сделката.

Надявам се си наясно, какви документи и на какви условия трябва да отговаряш, за да продаваш законно в ибей. Ако не си, задължително се запознай, за да си нямаш главоболия. Имам колеги осъдени да заплатят огромни суми, непосилни за тях.

Надявам се да съм бил полезен :)
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

Хм, не съм запознат какви са изискванията за легално продаване в ибей. Мисля да продавам като частно лице, стоката я пращам от бг към UK и USA. Продуктите са козметика и електронни апарати разни. Досега смятах, че мога да си направя акаунт като физ. лице след, което да продавам каквото искам. Какво имаш предвид под това какви документи ми трябват? И на какви условия да отговарям? Артикулите ще са оригинални и от най-висок клас в бранша си. Мога да ги продавам и чрез фирма, дистрибутор за определени райони в бг. - но няма ли да трябва да плащам после данъци ( тоест фирмата да ги плати ) и да се оскъпи всичко това. За тромавостта на бг-пощи не ме притеснява, а ме притеснява по-скоро цената, защото не видя никъде един конкретен пример или сравнение между бг пощи и куриерска фирма. Или тези които са ги намерили не ги споделят или просто е много по-скъпо, а моите продукти не позволяват голяма надценка, нито са нещо извънредно екзотично.
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

Първо човек трябва да изчете Sitemaps:

…Не са за хора, непрочели целият Sitemap за: US, UK и DE поне по 2 пъти, но не само това, но и четене с разбиране и осмисляне (а не четене заради едното четене, това не е книжка за лятната ваканция по литература). Не са за хора, непрочели купища ситуации, казуси и истории до момента (в EN sites) за хора, които са били ограбени, измамени или с разрушени изцяло бизнеси, поради смешни и нищожни причини.

После да прецени дали ще му е необходим (за COM/US) Top-rated Plus badge, увеличаващ visibility-то и изкачващ се по-нагоре при търсене от потребителите по критерий „Best Match“ (default сортиране + повечето не си пратя трудът да сортират по най-ниска цена и доставка). Ако да, то човек трябва да се регистрира в сайта като Business/Commercial account – това е задължително условия, за да може един ден човек да има възможност да го получи този бадж. Това дали се има иначе собствена фирма или не, никой не го интересува. Но поне в нормалните държави си правят, да.

Често от eBay при дадени рискови транзакции или listings или директно shutdown-ват акаунтите, или ги MC999-ват, искайки от тях до 48 часа документи* като: ЛК отпред и отзад, Proof of Address (ако този от ЛК не съвпада с този от eB acc) и Recent Invoices за текущо продаваните артикули, за да се уверят, че са легитимни и от resellers. Касови бележки някой път вършат работа, някой път не. Фактурите вече имат повечко значение. Няма да коментирам могат да приемат нелегитимни такива или не.

Относно тромавостта на пощите, това има значение, тъй като при бавно изпратени пратки или забавени в US, както имаше сега януари-март, това се отразява на DSRs на продавачът, както и отсрещните могат да отворят cases, а ВСЕКИ отворен се count-ва като DEFECT (а дори и да не отворят и да получат пратката със закъснение, пак могат да сложат нисък рейтинг при постването на feedback, който дори и позитивен може да е, но ПАК да се има defect при shipping time, ако сложат 1-2-3 звезди). Колкото повече defects, толкова по НАМАЛЯВА шансът един ден да се грабне TRSP. Еквивалентното име за UK е „Premium Service“ и той важи обаче само за UK/IE citizen, ако се изпълнят изискванията. В днешно време сульо и пульо е PS, съответно buyers ще пазарят от тях, а не от Никой Никоев без такъв бадж, т.е. шансът за покупка от него е значително по-малка, отколкото шансът от такъв, който го има баджът. И предоставящ логично 14-дневно връщане. За DE е 30 дни. За FR/ES/IT/AU/AT е пак 14.

Относно оригиналността на продуктите:

They want to see some of the following*:
• Invoices from suppliers showing supplier's name, contact information, date and invoice number. Invoices must be itemized and include pricing information per item;
• Receipts from retail stores and outlets that include store name, location and contact details;
Proof of payment for invoices and/or receipts. Proof of payment can be in the form of confirmed wire transfers, credit card receipts, checks, credit card statements, or PayPal Transaction Detail statements;
Supplier contract.

• eB: Prohibited and restricted items;
• eB: Replicas, counterfeit items, and unauthorized copies;
• eB: VeRO items / List of VeRO-like items and companies / Hall of Shame;
• PP: Acceptable Use Policy and Prohibited Activities;
• PP: FAQ regardng Funds Availability / More (no PP hold for eB.de listings and payments from Germans);
• Only: Original & Genuine Goods (non-fake/prohibited/restricted/replicas/counterfeits/unauthorized/VeROed with no-prohibited activities, shill bidding, etc.) with genuine receipts/invoices.

По-нататък пък (ако се преминат изискванията за фактури, документи и пр.) за wholesale/volume resellers вече дори ще искат и оригинален сертификат, че си „AUTHORIZED RESELLER“ на дадената марка/brand. Или „A licence from X-branded-company that confirms you are authorised to carry out these sales“.

Изгърмян акаунт = изгърмян бизнес, така е при тях, така е при монополите (по подобие на Google AdSense acc, същата работа и тук). Избягвай и не продавай branded items, електроники и всякакви РИСКОВИ стоки.

---

Сравнения на цените между Пишман пощи и другите куриери едва ли ще намериш някъде някога, тъй като това е играчка, траеща поне 2-3 часа и то САМО за една държава (правих го преди време за DE, не съм го поствал). И още толкова за UK, още толкова за US. Може да се прегледат още следните връзки: #1, #2 (където е обяснено за Cloud Warehouse Fulfilment Centers).
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

Значи, искам да си напиша коментара на диалект, за да се изразя по-натуралистично "Пичуи, тоз' Шерифае вИлик. Брат голям си". Ако махнем диалекта - замисли се за някакви курсове да проведеш, не толкова заради уникалността на знанието, колкото до синтезирането и представянето на информацията. Най-добрия си, който съм срещал. Като махнем ескиза - съветваш ме да си направя премиер или бизнес акаунт в пей пал и бизнес акаунт в ибей. В бг фирма нямам но мога да използвам тази от която ще взимам стоката - близки са ми. Ще плащам ли повече на пайпал и ибей ако ползвам фирмата? Притеснявам се да не се оскъпи много. И един въпрос от нахалните - ти какво ползваш за пратките - пощите или куриер и кой точно куриер и да заявя лис предимство или само препоръчано да заявя. За руския ибей има ли някой идея какво става сега покрай забраните - ибей действа ли сега там? Смятам да продавам там заради рестрикциите около търговията?
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

• Няма руски eB-country-site. Справка. Те ползват .COM, както и ние. За да продаваш в RU/CIS, изобщо не се занимаваш с eB/PP, а ти трябват руски разплащателни методи и системи. MegaStock директория, където могат да се открият доста бизнеси и сайтове, а за плащания - Robokassa, WebMoney, Yandex.Кинти и др., верификации и пр. също. Не знам кой им е тамошния „eB“-аукционен сайт, btw. Custom site на RU/CIS + RU/CIS разплащателни методи и верификации ИЛИ AIO-payment gateway (#1 (последния ред) или #2 и #3);
• За продажбите – И PP Business acc (Premier е безсмислен), И eB Business/Commercial (в различните сайтове различно го именуват). Не персонален. Таксите ще са си същите (PP transaction fees / eB final value fees);
• Откъде ще вземаш стоката не се интересуват принципно, а да е легитимна и „доказуема“, invoices да се имат. И самата фирма също да е легитимна, откъдето се вземат, ако решат да я проверяват;
• Инсталирай Office 2013, пусни Excel и си направи таблица с формула, изчисляваща fees. Преглеждаш в коя категория продаваш, преглеждаш ѝ нейните fees колко ще са: US / UK / DE. Има и pages из FAQs, където пак са упоменати точните цифри в % също, btw. В съседни колони пък слагаш колко е supplier-ската цена, до нея колко ще е PP fee, eB fee, profit sum и може би и общия % на fees от стойността на list-натия артикул, и общия % на profit-а след fees колко ще е. За всяка категория са индивидуални таксите за eB, PP вече зависимост от отсрещната държава в коя се намира той. Разбира се може и без xls, а смятане на ръка или наум, или в .txt (това е непрофесионалния начин);
• Не използвам Пишман пощи, нито куриери (не се занимавам с tangible items). На български „препоръката“ значи да имаш tracking number, а „с предимство“ по-рано пристигат пратките. Преценяваш си дали си струва да имат или не. За EU, ако пристигат с 1-2 дни по-рано да речем, за US предимството, поне по отзиви, които съм чел, може да има по-голямо значение, отколкото ако е без предимство. За номерът, за TRSP се искат принципно 90% filled trackings от transactions. Изчети коментарите отляво на fB стр.;
• Не съм добър, виж, че има по-добри по-добри и то за има-няма 8-10 месеца, и то без хабер да си нямали преди това, и то без да са чели форуми. Ама едва ли ще се срещнат из форумите такива като тях, камоли да разясняват и пишат, разбираемо е.


• 2 полезни инструмента за buyers: Missing-Auctions / GoofBid.
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

Ами корифеите, които мишкуват и си кътат инфото не ме интересуват - те с нищо не са ми помогнали, докато ти ме улесняваш изключително много ( и такива като теб ) които споделят информация. Ясно е че инфото ще е полезно само за някой, който ще се занимава сериозно с това а не просто ей-така да си пише по форумите и ясно е че няма да продаваме едни и същи стоки. Въпроса е че спестяваш нерви и пари не само на мен а на много хора ( гледах и други раздели и други въпроси ). Освен касова това е едно от нещата, които не са ми ясни - те ще искат да видят касова бележка за съответния артикул, който продавам или мога да им представя фактура от да речем преди 2 месеца за артикули "N" на брой закупени по определен договор ( такова нещо мога да им предоставя ) - демек фактурата за зареждане на стока от достачика на фирмата. Имам предвид, че не трябва да им издавам фактура или касова бележка на клиента която да тръгне заедно с продукта или трябва? Има ли вариант да си продавам нещата по ибей без касова и фактура за съответната продажба към купувача и по този начин да не плаща фирмата данъци ( защото както казах не е моя фирма и незнам дали собственика ще се съгласи - и на мен неми се ще да правя нещо полвинчато ). И след това, ако собственика се съгласи да издава касова бележка за продажбата - то по същия начин като продажба в бг ли се отчита?

Надявам се си наясно, какви документи и на какви условия трябва да отговаряш, за да продаваш законно в ибей. Ако не си, задължително се запознай, за да си нямаш главоболия. Имам колеги осъдени да заплатят огромни суми, непосилни за тях.

ето това което е написал колега ме притеснява, защото моя първоначален план беше да продавам без касови и тнт, и мислех че това е в реда на нещата. Ако не е какво се прави? Как ги обявявам тези доходи като нямам фирма и немога да издада касова? Трябва да регистрирам фирма ли? Питам толкова много, защото съм голям карък и ако има нещо да се случва все на мен е обикновенно. И пита не защото няма да чета ( аз чета вече трета седмица и чак сега и то благодарение на форума ми се изясняват някои неща ). Имам намерение да чета доста преди да реша нещо, но все пак винаги е добре да те насочи някой.
 

Горе