Закон за мобилните оператори и отказване от договор

От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Аз имах една карта, която беше на 4,90 такса към Мтел. За трета година се преподписва. Отидох до магазин, там ми вдигнаха много нервите, повярвайте много. Не ми я спряха. След това се обадих на *88 там преминаха границата на търпимост, която при мен е много висока. По принцип работя доставчик и нервите са ми стоманени. За малко да си ги изпусна по телефона.
Починах си два-три дни и написах едно писмо през сайта им за контакт. Вътре описах как с удоволствие ще изчакам да ми свършат всичките договори и аз, цялото ми семейство, фирмени и всякакви абонаменти услуги ще си прехвърлим при конкуренцията им. Споменах колко лоялен съм бил през всичките тези години като нямам нито една забавена сметка. Изтърпяхме внедряването на прословутата им система.
Десет минути по късно ми се обадиха да ми обяснят, че на мейла ще получа писмо, което сканирам и представям в който и да е магазин и договорът ще бъде прекратен моментално въпреки, че оставаше 11 месеца още.
Естествено нервите и разправиите ми останаха...
Та така успях с тях и ме запазиха като клиент занапред :)
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Аз от другия месец разкарвам цифровата и интернета на Близууууууууууууууууууууууууууууу

При подаването на 30 дневното предизвестие ме караха да попълвам анкета с мега тъпи въпроси :

1. Каква е причината да се откажа ?
2. Имам ли оферта от друг доставчик
3. Бихте ли казали кой е този доставчик
4. Имате ли договор с друг доставчик
5. Бихте ли казали кой е този доставчик
6. В случай че се премествате в кой град отивате
7. Бихте ли казали кой е новия ви адрес
8. Ако на новия адрес има покритие желаете леи да станете абонат
.................

После ми звъняха от отдела за запазване на клиенти да ми свалят звезди от небето и предлагат по ниски цени, но ги отсвирих поне за една година

Къде ще намерят клиент като мен който предплаща пълния пакет програми и интернет за 12 меса напред, а Близуууу за благодарност му спира нета всяка седмица и трябва да търси улични клубове за да си свърши работата
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Кой прехвърля бизнеса си на друг бе, алооо? Това да не ти е демокрация???

Поне да не лъжат !! Не да се опитват да изкарват баща ми виновен че тои им бил казал да изтрият номера ?!? Друго не можаха да се сетят кретените!
 
От: От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Аз от другия месец разкарвам цифровата и интернета на Близууууууууууууууууууууууууууууу

При подаването на 30 дневното предизвестие ме караха да попълвам анкета с мега тъпи въпроси :

1. Каква е причината да се откажа ?
2. Имам ли оферта от друг доставчик
3. Бихте ли казали кой е този доставчик
4. Имате ли договор с друг доставчик
5. Бихте ли казали кой е този доставчик
6. В случай че се премествате в кой град отивате
7. Бихте ли казали кой е новия ви адрес
8. Ако на новия адрес има покритие желаете леи да станете абонат
.................

После ми звъняха от отдела за запазване на клиенти да ми свалят звезди от небето и предлагат по ниски цени, но ги отсвирих поне за една година

Къде ще намерят клиент като мен който предплаща пълния пакет програми и интернет за 12 меса напред, а Близуууу за благодарност му спира нета всяка седмица и трябва да търси улични клубове за да си свърши работата
Само се чудя защо винаги тогава правят такова допитване на клиентите си, след като тръгваш да се отказваш. Сякаш всички си мислят, че предоставят съвършенни услуги и това, че може да се допитат до друго мнение няма значение, защото те са сигурни, че клиентите им получават винаги най-доброто. Много ми е страно това. Като хора опериращи и тук и на чуждия пазар, знаем, че личното отношение към клиента и нефовия фидбек са много важни неща, за да си конкурентноспособен и търсен. Тук реално не съм много сигурен дали следват такава логика и ако не - какво ги крепи в растеж?

Аз предпалящам за интернета си също - на 6-месечна база, като за момента смея да твърдя, че получавам това, за което си плащам. Доволен и не съм питал за нищо друго. А при подновяване на договора си ме викат и си тегля пак подписа и всички сме доволни. За това компаниите, които имат тази "хитра" стратегия с подновяването (автоматичното) определено имам чувството, че 2 основни неща целят - по-малко бумащина около викането на клиента и т.н. с цялото преподписване (което пак не е редно, защото за 1 година, може да са се променили много неща) и другата причина е - искат да задържат клиента на всяка цена (тук разбирайте каквото искате: от кофти услуги, които не си струват парите до гаври с клиенти, които не го заслужават). Не за друго, но все още българския бизнес не знае как да се държи с клиентите си и това е факт.

Като работех, част от задълженията ми бяха клиентския feedback и да правя такива кампании. Хубавото на бившия шеф беше, че имаше като мойте виждания - западно-американски, където клиента освен, че беше прав, беше и градивната единица (атома) на всеки бизнес (материя - ситема). Кампаниите бяха предимно анкети, които чрез не повече от 5 върпоса (повече от 6-7 мисля, че клиента няма да се занимава и го мисли за пълна загиба на време), зададени ние правим общо проучване какво реално трябва да се подобри. Съджешчък бокса винаги беше като въпрос №6. И до ден днешен гледам, че се развива добре. Конкуренцията му нямаше този навик. За тях не знам как са, но определено не мисля, че са дръпнали.

Извода е, че какъвто и да си, колкото и голям, и не знам си кой, истината е, че ти си такъв, заради клиентите си и хората, които подържат този бизнес. И винаги трябва да го имаш предвид, при всяко едно твое действие. Няма друг начин. Всеки друг, отричайки този е обречена схема. Няма и PR фирма и отдел, който да ви оправи мазилата, ако клиентите тръгнат срещу Ваз, защото не сте се отнесли правилно.
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

близу са големи утрепки... само идиот може да се излъже да е към тях...
то по принцип изгарят такива дето се мислят за големи тарикати, а са си идиоти :) ама никой не е застрахован.

самото ядро на близу е боклук. евроком и евротур сат. - какво да се получи?

тъпата им рекалма със семейство олигофрени и дистанционно на булсатком.

дебилните им цени и планове, извъртяни като свинска опашка.

Преди 7 години се бях пуснал пробно към евроком. 2 месеца ги издържах и им казах да идват ида си прибират парцалите.

още ми пращат смс- си за някакви въображаеми 150 лева че съм имал да им давам... нищо че всякакви срокове са минали и давности.
ама не ми пречат де да си пращат.


Булсатком, затова ги харесвам
НЯМА ПРИ ТЯХ НЕУСТОЙКИ И ПРОСТОТИИ
Вземеш си там каквото трябва ползваш три месеца, заебеш и никой не ти иска неустойки, даже и техниката не си искат.
най-много да звъннат да те питат, да не би да има проблем нещо да няма сигнал че не ползваш и това е.
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

В момента като качество на Тв близу са много пред всички ...
А и като предлагани услуги. Приемника е с hdmi, има вход за usb имможеш имда си записваш и предвания, можеш да гледаш едно, а той да записва друго, можеш да натиснеш пауза на тв и после да си продължиш. Нито булсат, нито виваком имат такива услуги :)
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

И от мен blizoo искат 45 лева, които им дължа от 8 години, когато съм бил на евротурсат :) Даже ми се обади някаква и се представи че е от някаква агенция за изземване на пари от некоректни платци и ми постави срок да платя 45 лева, аз казах че нищо няма да плащам и повече не ми се обади :)
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

И от мен blizoo искат 45 лева, които им дължа от 8 години, когато съм бил на евротурсат :) Даже ми се обади някаква и се представи че е от някаква агенция за изземване на пари от некоректни платци и ми постави срок да платя 45 лева, аз казах че нищо няма да плащам и повече не ми се обади :)

Ами те са длъжни да пробват :)

а за качеството...

имах на близу допреди 6 месеца някъде, защото нямаше как да сложа сателит и после пуснах към виваком.

Та значи пробвал съм всички почти, качеството е едно и също.

особенно на голям телевизор, но интересното е че след няколко часа гледане се свиква и картината ти се струва перфектна.

Сега си взех един със интернет и може спокойно да се гледа на него ип тви всякакви интернет телевизии.
и като се замисля, то до няколко години кабеларките ще започнат да си заминават. Интернет телевизията ще ги измести.
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Страхотен израз :mrgreen:

не съм сигурен дали беше точно така, но нещо подобно, то е ясно че си звънят те и се представят за други :)
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Ами те са длъжни да пробват :)

а за качеството...

имах на близу допреди 6 месеца някъде, защото нямаше как да сложа сателит и после пуснах към виваком.

Та значи пробвал съм всички почти, качеството е едно и също.

особенно на голям телевизор, но интересното е че след няколко часа гледане се свиква и картината ти се струва перфектна.

Сега си взех един със интернет и може спокойно да се гледа на него ип тви всякакви интернет телевизии.
и като се замисля, то до няколко години кабеларките ще започнат да си заминават. Интернет телевизията ще ги измести.
Това няма как да е вярно. При наще имаме виваком и булсат, еми и двата приемника няма HDMI, откъдето въобще заминава идеята за качество ... scart буксата е аналогов сигнал, hdmi е цифров. Имам hbo hd, което си е 1080i и качеството е несравнимо ...
А за IPTV, имам apple tv, като го jailnah имам tv on demand безплатно от http://www.icefilms.info/ - разбирай почти всички филми и сериали са на клик разстояние от дистанционното :)) А освен това всичко което виждам на ipad-a и на iphone-a мога да го виждам и на екрана на ТВ :))
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Фирма за събиране на дългове се казва. Близо ги наема да събират дълговете, а фирмата взима процент от събраното. По-добре близо да вземе по-малко, от колкото нищо и затова наемат такива фирми да се занимават. И мобилните оператори ползват такива услуги на фирми за дългове ако имате задължения и не ги плащате. Дори не те закачат при малка сума, когато обаче с годините се натрупа лихва, тогава се заемат.
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Както каза Амауна много са зле от към организация blizoo

Преди около 4 месеца звънкат на вратата от близуто и започват да ми се карат защо не съм си бил плащал таксите и съм бил некоректен, можело да ме съдят. Това ми го говорят при условие, че нямам договор с тях. После се сетих, че преди доста време бях абонат на Евротур, но впоследствие прекратих договора и стана ясно, че те си нямат и на представа, че този договор е прекратен и си искаха парите и да подпиша нов договор.
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

ама какво значение има буксата при положение че сигнала не може да я изпълни?

и турбо хдми да сложиш се тая кто няма качество.
да не си им рекалмен агент на тия?
аз ти казвам че допреди 6 месеца ги имах и тях сега е виваком на тяхно място и ралзика не виждам


за филми и глупости.. сори ама докато мога да си изтегля фул блу реи от замунда- няма нужда да ги гледам онлайн

има 10 канала които се гледат ткаа че дали има 20 или 520 канала все тая
по същата причина не ползвам и платени канали...

а и с булсат имаш независимост антената под мишница и накъдето ти е кеф :)

имам един комплект на морето и го ползвам само лятото
никой не ми иска такси и договори. приказка....
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Както каза Амауна много са зле от към организация blizoo

Преди около 4 месеца звънкат на вратата от близуто и започват да ми се карат защо не съм си бил плащал таксите и съм бил некоректен, можело да ме съдят. Това ми го говорят при условие, че нямам договор с тях. После се сетих, че преди доста време бях абонат на Евротур, но впоследствие прекратих договора и стана ясно, че те си нямат и на представа, че този договор е прекратен и си искаха парите и да подпиша нов договор.


тез па щи званнат и щи са карат?

кажи им моменти ходи за една кофа вода.

не могат те съдят ако ги окъпеш пред вратата си :)

Винаги съм се чудил какви хора го работят това?
да обикаляш и да се караш? или по цял ден по телефон с откачени ? ужас
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Това няма как да е вярно. При наще имаме виваком и булсат, еми и двата приемника няма HDMI, откъдето въобще заминава идеята за качество ... scart буксата е аналогов сигнал, hdmi е цифров. Имам hbo hd, което си е 1080i и качеството е несравнимо ...

Айде не говори на изуст. В момента съм с този приемник на булсатком http://bulsat.com/hdtv.php - вече започнаха да сменяват с такива и е с HDMI кабел, също така си има HD програми които са с 1080p.
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Айде не говори на изуст. В момента съм с този приемник на булсатком http://bulsat.com/hdtv.php - вече започнаха да сменяват с такива и е с HDMI кабел, също така си има HD програми които са с 1080p.
Вече започнаха??? Аз съм с такъв от близу от година и с такъв приемник съм без значение дали плащам за ХД или не ... Не говоря на изуст, повярвай ми ...
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Айде не говори на изуст. В момента съм с този приемник на булсатком http://bulsat.com/hdtv.php - вече започнаха да сменяват с такива и е с HDMI кабел, също така си има HD програми които са с 1080p.

А ти си някъв специален, щом и 1080p имаш, а в сайта им пише 1080i :)
А можеш ли да си записваш предавания? Можеш ли да сложиш на пауза филма??
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Вече започнаха??? Аз съм с такъв от близу от година и с такъв приемник съм без значение дали плащам за ХД или не ... Не говоря на изуст, повярвай ми ...
Ами ти каза че булсат са с аналогов сигнал и нямат HD, за това го написах. Както и да е, виждал съм го близу - интернета му е ужасен с модем, телевизията не е зле, но излиза по-скъпо от булсатком. Аз за 23 лева имам интернет и телевизия заедно с HD каналите, които са 2 лева на месец, без тях ще ми е 21 лева.
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Ами ти каза че булсат са с аналогов сигнал и нямат HD, за това го написах. Както и да е, виждал съм го близу - интернета му е ужасен с модем, телевизията не е зле, но излиза по-скъпо от булсатком. Аз за 23 лева имам интернет и телевизия заедно с HD каналите, които са 2 лева на месец, без тях ще ми е 21 лева.
Интернета ми е на макс телеком безжичен, само за тв мога да говоря аз :)
A за булсат, имаме 3 приемника и всичките са аналогови, на всичките ми познати също са, даже не знаех, че предлагат цифров :)
 

Горе