Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Аз си мисля, че сайтовете за субтитри могат да наклонят везните в обратна посока....

незнам как може да стане това..
линковете може да не са директни а и субтитрите може да се качват в торентите

аз условия за ползване в subs.sab.bz не открих (поне след един бърз преглед) а и той получава голямата част от трафика си - именно от замунда.нет
най-вероятно от замунда.se са им бутнали някой лев за да ги подкрепят :D
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Днеска чух да се коментира, и "обикновените" хора които не са много навътре в ИТ областта и не са чели толкова инфо колкото нас като цяло са недоверчиви към .se и смятат да си ползват .net
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Ама пък кво е чистичко в .net - няма нито една реклама.
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Ама пък кво е чистичко в .net - няма нито една реклама.

Ти май имаш адблокер. Същата шарения си е :)

.se също... едни и същи даже. Са кой ще вземе парата?
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

.se също... едни и същи даже. Са кой ще вземе парата?

Собственика на Гарга.биз
на "новия" собственик в момента въобще не му е до рекламите - нека се поуспокоят нещата и тогава дори без гарга.биз, рекламодатели ще има :)
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Собственика на Гарга.биз
на "новия" собственик в момента въобще не му е до рекламите - нека се поуспокоят нещата и тогава дори без гарга.биз, рекламодатели ще има :)
Реклами на гаргата няма в .нет ... аз точно това ми е интересно явно имат някакви договори за реклама в замунда но сега след размяната, как ще задържи рекламодателите и как ще пренасочи всички парични потоци към него без да бъде открит примерно от стария собственик...
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Гарга.биз е собственост на Линкос ООД. Това е и старият собственик на Замунда.нет. Сега Линкос държат Замунда.се и Гарга.биз. На рекламодателите не мисля че им пука кой на кое е собственик. Новият собственик на .нет сигурно ще си пусне собствена мрежа, която да ползва. Никакъв проблем не е да плати на някой да открие фирма в България и да направи рекламна мрежа, предлагаща банери в Замунда.нет. Приходите на Линкос обаче никога няма да бъдат същите като преди.
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Радвам се, че се смени заглавието нa темата, ако ще се взима страна да е с анкета и форума да реши, не беше правилна смяната, хубаво че е поправена.
 
Последно редактирано:
Re: От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Радвам се, че се смени заглавието не темата, ако ще се взима страна да е с анкета и форума да реши, не беше правилна смяната, хубаво че е поправена.

Всъшност аз смених заглавието да сме в неутрална позиция:) то няколко пъти го сменях докагто историята се развиваше :oops: ама така вероятно повече лонгтейл ще хванем защото се е стъфнало по страницата с различни заглавия :)
 
От: Re: От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Всъшност аз смених заглавието да сме в неутрална позиция:) то няколко пъти го сменях докагто историята се развиваше :oops: ама така вероятно повече лонгтейл ще хванем защото се е стъфнало по страницата с различни заглавия :)

Дам, добро решение.

Гледам сега трафик и сийдъри на едни и същи торенти и 2/3 от трафика си е в .net явно кампанията на старите собственици не е много успешна. Сайтовете за субтитри уж подкрепят .se ама не им стиска да блокнат рефералния трафик от .net че ще загубят и те много трафик.
 
От: Re: От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Дам, добро решение.

Гледам сега трафик и сийдъри на едни и същи торенти и 2/3 от трафика си е в .net явно кампанията на старите собственици не е много успешна. Сайтовете за субтитри уж подкрепят .se ама не им стиска да блокнат рефералния трафик от .net че ще загубят и те много трафик.

Причината двата сайта за субтитри да подкрепят се-то е, че старите собственици на замунда бяха забранили да се слагат линкове към други сайтове за субтитри. (поне до колкото на мен ми е известно). Нещо като картелче си бяха заформили. Даже си спомням, че някой беше пуснал тема тук във форума, че му били баннали акаунта защото постнал линк към субтитри на негов сайт, а пък на неговия сайт имал реклами и изкарвал пари, а не трябвало по никакъв начин да печели пари от субтитрите, за да си постне линка в замундата. Тоест само замундаджиите имат право да ядат от баницата.

Аз ако съм на мястото на новия собственик щях аз да ги блокирам двата сайта за субтитри и да сложа линкове към други сайтове (и без това сега прави реклама на сайта (subsab), който прави реклама на конкурента му). Един колега от форума даже имаше (може и още да го има) сайт за субтитри, при който преводача изкарва част от парите от рекламите, които се показват на страниците с негови субтитри. На принципа на Hubpages където кода от Adsense на автора се върти на ротационен принцип с този на Hubpages. Ето такива сайтове заслужават трафик, защото позволяват и на преводачите да печелят, което си е напълно заслужено. Тогава и субтитрите ще са по-качествени.
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Аз пък доколкото разбрах от .нет качват субтитрите от двата сайта и трият имената и всякаква информация от сайтовете за субтитри.
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

прегледах последните 30-тина филма със субтитри в zamunda.net- повечето или са качени в торентите или на сървъра на замунда
много малко видях към subsland.com
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Чак пък ни една - при мене е пълно :)

Ами не знам, верно имам адблокер, но преди ми излизаха доста банери отстрани, отгоре, а сега не виждам нищо...
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Абе пак да питам, само на мен ли тая сапунен драма ми мяза на опит да развият малко бизнеса. Имаш сайт с X посетители пускаш втори със същото съдържание - не, всъщност пускаш втори идентичен сайт - ама как да накараш хората да ходят и на него? Спретваш тази мелодрама с "кражбата" и призоваваш - не ходете там, ходете само на новия. Да бе ама народа си е стадо овци - знае си къде да пасе за без пари - отиза си на стария. Ама е и дяволски любопитен - ще иде да поогледа новото чудо. И така имаш почти двоен трафик само с една сълзлива мелодрама.
На мен ми смърди. Всички се насочихме към последствия и приехме че домйнът е откраднат. Баааа го другарке така ли си крадне най-посещавания български домейн....
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Аз пък доколкото разбрах от .нет качват субтитрите от двата сайта и трият имената и всякаква информация от сайтовете за субтитри.

Явно кампанията, която предприеха бившите собственици на. нет няма да им даде желания резултат, който търсеха. Нормално, все пак обикновения потребите и на. нет вижда това, което е свийнал да вижда. Виж, ако нямаше алтернатива и всичко е на .се, то тогава доста по-голямо количество щеше да се изсипе там. Сега май едва ли е повече от 1/3...но да се надяваме, че всичко ще се оправи. В крайна сметка ще имаме два огледални сайтове. :)

"- Абе нещо Замундата не ми я отваря."
" Ама коя.....?"
"Хахаха, да бе, тъп въпрос, все някоя ще е ъп."
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

"Абе пак да питам, само на мен ли тая сапунен драма ми мяза на опит да развият малко бизнеса."

И аз в началото си помислих така, но след като от 3 дни .net не ми отваря (а и не само на мен) и то при големи доставчици на нет, вече се съмнявам.
Надали някой ще си съсипва сам работещ бизнес, само за да развие алтернативен сайт в който няма нищо сигурно (но знае ли човек).

Взимаме пуканки, чипс, биричка или каквото ни харесва и гледаме безплатно поредната сапунка.
 
От: От: Re: От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Причината двата сайта за субтитри да подкрепят се-то е, че старите собственици на замунда бяха забранили да се слагат линкове към други сайтове за субтитри. (поне до колкото на мен ми е известно). Нещо като картелче си бяха заформили. Даже си спомням, че някой беше пуснал тема тук във форума, че му били баннали акаунта защото постнал линк към субтитри на негов сайт, а пък на неговия сайт имал реклами и изкарвал пари, а не трябвало по никакъв начин да печели пари от субтитрите, за да си постне линка в замундата. Тоест само замундаджиите имат право да ядат от баницата.

За сайта на човека от форума за субтитрите - субтитрите бяха заключени с СМС : ) затова ги баннаха.
 
От: От: Re: От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

За сайта на човека от форума за субтитрите - субтитрите бяха заключени с СМС : ) затова ги баннаха.

И с право. А относно двата сайта, според мен ще си вървят и двата, кой ще е по-посещаван зависи как и двата "шефа" ще реагират на ситуацията. Който тракер предложи повече екстри за потребителите, той ще надделее. Но с орязване на коментари , ЛС и т.н. .net не ги чака нищо добро
 

Горе