Закон за мобилните оператори и отказване от договор

От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор


Петицата ти е грешна в уравнението, дванайската също. Разбира се и резултата е грешен.
 
От: Re: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

затова отиваш и си го преподновяваш сам това е нов договор :) като не приеха ли за три такси неустоика след като си го преподновиш сам... големи са изманици

Не. Платих си неустойка в размер на 9 месеца пропуснати ползи от твърда такса.
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

При смяна на тарифа, дори и към по-малка ти се подновява договора, ето за това 5-цата е 12 пъти
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

и какво ?
остават ми 6 месеца примерно до края на договора и мога да отида да им кажа искам да спра договора, дайте да платя неустойки?
ще ми сметнат 6 по там колкото е на месец и готово късаме договора?
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Договора ти се подновява за 1 година при старите условия (пак с автоматично подновяване). Това с прекратяването на подновяването е само и единствено за нови абонати. Пак намериха вратичка.

Значи искаш да кажеш че пак после ако реша и цяла година няма да мога да се махна, ако не платя неустойки.
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

и какво ?
остават ми 6 месеца примерно до края на договора и мога да отида да им кажа искам да спра договора, дайте да платя неустойки?
ще ми сметнат 6 по там колкото е на месец и готово късаме договора?
Точно така.
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Ако таксата ти е висока, мисля че може да се прехвърлиш на такса от 5 лв и да се отъвреш от мтел за 60лв, това казвам. Ако таксата ти е 46 (като мойта) дори и два месеца да ми остават - по-изгодно е да врътна схемата с новата тарифа
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Мен МТЕЛ също ме таковаха с автоматично подновяване, за 1ГБ мобилен интернет плащам 20.00лв. месечна такса :shock: Това си беше голям пакет, ама в зората на диското..тия се подиграват с нас, представяте ли си да ми искат 20 лева за 1 гигабайт???? и то на 128КБ/сек ??? И това е 2012 година?? Сигурно предлагат и модеми все още, може и да има някой прецакан клиент от години да го държат в робство.

Та за мтел, ако искате да се отървете от робство, полезно четиво как от тарифа на мтел да минете на боб.бг , а при боб няма договор и може да се прекрати по всяко време.

bob има ли срок на договор?

С bob говорите и изпращате SMS-и без дългосрочен договор. Това означава, че можете да заявите прекратяване на договора по всяко време.

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=67&t=291223
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Точно така.


АМИ ТОВА ОЗНАЧАВА ЧЕ МОГА И ЕДИН МЕСЕЦ ПРЕДИ ДА МИ СВЪРШИ ДОГОВОРА ДА ГО ПРЕКРАТЯ И ТОГАВА ЩЕ ПЛАТЯ САМО ТАКСАТА ЗА ЕДИН МЕСЕЦ КАТО НЕУСТОЙКА?
МИ ТО ТАКА СИ Е ХАРНО :)
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Преди седмица баща ми ходи до ГРАБУЛА да си прехвърли телефоните към Виваком, защото заради техни функции имен ден и не знам си кво без да се звани от телефона се плащат 50 лева! И наглите си искаха парите за останалата част от договора, няма закон няма такива работи тряа си цакаш ..... Плати си всичко премина във виваком от там дадаха новата сим карта и така... седмица все още няма телефона не работи и днес посещава виваком и от там му казват че номерата не са пуснати за прехвърляне от ГРАБУЛ след което посещава и тях и от там му казват че телефоните били изтрити и не били пускани за прехвърляне!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

АМИ ТОВА ОЗНАЧАВА ЧЕ МОГА И ЕДИН МЕСЕЦ ПРЕДИ ДА МИ СВЪРШИ ДОГОВОРА ДА ГО ПРЕКРАТЯ И ТОГАВА ЩЕ ПЛАТЯ САМО ТАКСАТА ЗА ЕДИН МЕСЕЦ КАТО НЕУСТОЙКА?
МИ ТО ТАКА СИ Е ХАРНО :)

Ами да. Добре разсъждаваш.
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Точно така АМОУН, гледаш внимателно предния месец преди да изтече, и отиваш и не си тръгваш от офиса докато не ти приемат молбата, но взимаш и документ че си я подал! Да не си тръгнеш без документ за това че си подал молба, ако кажат после че не си подавал? Как ще докажеш? Входящ номер с печат от офиса където е подадена искаш, без него не си тръгваш.

Мисля е също така, е важно да не провеждаш разговори от номера който спираш след крайната дата! Иначе и една секунда да изговориш, трябва да я платиш, а не може без договор, което пак е основание да ти го подновят за да си платиш тази секунда :)) Така че един ден преди да изтече датата, махаш картата от апарата, защото дори и да ти звънне друг, ти пак си ползвал услугите на оператора и гориш с нов договор за 1 година.


Сега и да идеш да подаваш, няма да ти приемат молбата, може само в месеца преди изтичането, ако искаш преди това, примерно два месеца преди да изтече, може ама ще платиш две такси неустойка, а лелята ще ти каже че по-добре да си ползваш още един месец, защо да го губиш, и ще те успокои че няма да забравиш да си спреш договора, а накрая ще те отпрати :)) Също така,ако си непреклонен, има разни планове, които не са обявени никъде, но са за такива случаи, ако стане напечено и искаш да бягаш, може да ти предложат от "тарикатските" планове, те са с много минути и на много добри условия, но ги показват само на такива които или се махат при друг оператор или се отказват и не са обявени никъде.

Ето по темата, първото мнение е:

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=67&t=234758

Аз лично съм си навил аларма на телефона за след 6 месеца и събитие във Фейсбука за тогава, за да не забравя.. :)))))))))) защото съм сигурен че ще забравя отново и пак ще ме набутат. Просто не искам да ме смятат за глупак койот дава 20 лева за 1 гигабайт интернет.
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Преди седмица баща ми ходи до ГРАБУЛА да си прехвърли телефоните към Виваком, защото заради техни функции имен ден и не знам си кво без да се звани от телефона се плащат 50 лева! И наглите си искаха парите за останалата част от договора, няма закон няма такива работи тряа си цакаш ..... Плати си всичко премина във виваком от там дадаха новата сим карта и така... седмица все още няма телефона не работи и днес посещава виваком и от там му казват че номерата не са пуснати за прехвърляне от ГРАБУЛ след което посещава и тях и от там му казват че телефоните били изтрити и не били пускани за прехвърляне!!!!!!!!!!!!!!!!!

Кой прехвърля бизнеса си на друг бе, алооо? Това да не ти е демокрация???
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

ок да кажем че отида платя неустойка и ми прекратят договора? ами номерата? как да си ги запазя :)
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

ок да кажем че отида платя неустойка и ми прекратят договора? ами номерата? как да си ги запазя :)

Казваш, че заминаваш за чужбина и затова искаш да прекратиш договора. Плащаш всички неустойки и ти спират картата (номера). Отиваш на другия ден в друг офис, казваш си номера и си избираш нов абонаментен план.
 
От: От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

Казваш, че заминаваш за чужбина и затова искаш да прекратиш договора. Плащаш всички неустойки и ти спират картата (номера). Отиваш на другия ден в друг офис, казваш си номера и си избираш нов абонаментен план.

нема ли да се сърдят:)
 
От: От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

нема ли да се сърдят:)

Как ще се сърдят? Първо си сменил офисите и второ си потенциален клиент.
 
От: Закон за мобилните оператори и отказване от договор

ок да кажем че отида платя неустойка и ми прекратят договора? ами номерата? как да си ги запазя :)

преди 2 месеца ми изтече договора,преди това пуснах 1 месец предизвестие да ми спрат плана ,но си оставих номера като прима
към днешна дата пак съм на сметка но съм вземал 4 услуги ;) като си пуснах номера отново
и за сега се представят добре - (това за мтел)
 

Горе