Идейка за оптимизация за един keyword

slavun

New Member
Мен ми се върти една идея в новобранския ми мозък. Искам да я споделя, за да кажете има ли шанс да се получи нещо.
Та така: Избирам си аз един продукт от магазин, където съм афилиейт. Примерно някаква техника , да речем "марка модел". Правя блог с името
маркамодел.блогспот.ком и приемам "марка модел" за ключова дума След това в блога правя едно добро ревю като казвам, че най евтино може да се купи от ""линк" и сравнявам разни цени и т.н.
Тази система ми изглежда удачна, защото излизам от презумцията, че най важните ключови думи са в домейна. Отделно по тази дума да речем има 2000 търсения месечно и 10 000 сайта в Гуглето излизащи. Като се има на предвид, че в нито един от тях думата не е в домейна.
Искам да ми кажите дали мисля в правилната посока.
 
От: Идейка

Здравей slavun,
добре дошъл във форума за итернет бизнес и предприемачество!
Разбирасе че ти е логична, правилна и твърде вероятно- печеливша!
Не може да си сигурен в добрия резултат на дадени идея, система или начинание без да си започнал!
Действай!
Бездейтвието е единственият сигурен гарант, че нещо няма да стане!
Успех ти желая!
 
От: Идейка

Хахаха, Такамато ми взе функцията. :) Мерси бате, че го посрещна толкова про. ;) И добре дошъл сега и от мен. Да, няма начин да разбереш колко би била сполучлива идеята, ако не се приложи. НО като цяло не е лош нито замисъла, ното стратегията, към която си се ориентирал. ;) Аз лично ти го препоръчвам, но гледай да е съгласувано с усложията на дадената програма, защото някои си държат бранда да не се държи от други, независимо дали са техни риселъри или конкуренти .

Успехи. ;)
 
От: Идейка

И аз искам да добавя нещо в стил "takamato"!
Има три типа хора:
Тези,които правят нещата да се случват!

Тези,които гледат нещата как се случват!

Тези,които се учудват как нещата се случват!


Ти от кой тип хора си?
 
От: Идейка

Експеримента започна. Като за начало да кажете какви трески според вас има за дялане. Ако линка е неуместен модераторите може да го делнат.
pro-111fd_blogspot_com
 
От: Идейка

Не е зле, но ако искаш да продаваш по-добре махни AdSense.
Имаш един грешен линк на банера в дясно който започва така
Избягвай да копираш текст от други сайтове и даже ако правиш ревю за продукта ще е по-добре...
Афилиейт програмата на амазон не е много добра тъй като дават само 5% и ако си се насочил точно към техника виж в cj.com там мисля че са изгодни офертите.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Идейка

Благодаря за градивната критика. Ще видим какво ще излезе от това. :)
 
От: Идейка

Направих някои промени. Може ли, някой да ми каже дали са към по-добро.
 
От: Идейка

Не съм ти гледал блога преди това, но ще е по-добре без AdSense
Земи махни и тая лента отгоре, някъде в блог секцията имаше код който се добавя в html-а
Също така може и да смениш тайтъла от "pro-111fd" на "Pioneer Elite Kuro PRO-111FD" или "Pioneer PRO-111FD". Ако оставиш този тайтъл кликовете към теб от гугъл ще са доста по-малко(лично мое наблюдение), а и това че преди модела, имаш марката няма да ти попречи да се ранкнеш и за двете с добър контент и добри беклинкс.

Късмет
 
От: Идейка

Благодаря за коментара. И тези корекции направих. С ваша помощ може и да се получи. Моя грижа останаха беклинковете. Масово блоговете са вече nofollow е по-трудно, но се намират начини.
 
От: От: Идейка

И аз искам да добавя нещо в стил "takamato"!
Има три типа хора:
Тези,които правят нещата да се случват!

Тези,които гледат нещата как се случват!

Тези,които се учудват как нещата се случват!


Ти от кой тип хора си?
Това е много яко Senior Member
 
От: Идейка

Какви са ти средно цените на клик на адсенса, че още го държиш?
 
От: Идейка за оптимизация за един keyword

Slavun, наблегни на съдържанието. Желателно е ключовата дума да не се среща прекалено често, че да се приеме за keyword stuffing. Като пишеш статиите да не са прекалено дълги, слагай ключовите фрази в хиперлинкове.
Добра идея, успех ти желая :)
 
От: Идейка за оптимизация за един keyword

Да наистина добра идея! Според мен трябва да се наблегне не само на текста но и на снимките. Ти с този текст ще привлечеш клиенти от гуглето но после самия клиент иска да гледа снимки... Сложи и видео от тубата.
 
От: От: Идейка

И аз искам да добавя нещо в стил "takamato"!
Има три типа хора:
Тези,които правят нещата да се случват!

Тези,които гледат нещата как се случват!

Тези,които се учудват как нещата се случват!


Ти от кой тип хора си?
Е този отговор ми хареса. Браво пич
 
От: Идейка за оптимизация за един keyword

Да не забравяме, какво казват гуротата, ако ще правите афилиейт бизнес има 2 важни насоки:

1-во ако работите за добри позиции на сайта, Ви трябват ключови думи;
2-ро ако ще продавате, Ви трябва уникален дизайн с картинки, добър и уникален текст;

Не е трудно съчетанието им :)
 

Горе