Толкова много неграмотни?

nik0la

New Member
Колеги, от доста време ми е направило впечатление, че доста от хората, които пишат във форума допускат много правописни грешки. Това само на мен ли ми прави впечатление? Не се ли дразните? Всички претендират да правят пари, а дори не могат да пишат на български!
 
Съжалявам! Аз 100% съм от тези с грешките. Старая се да не допускам, но в разгара на дискусията, бързайки да напишеш своето мнение, няма как да ги избегна. Извинявам се още веднъж! Колкото до бизнесмените из форума, те пишат на английски!
 
Всъщност проблема се корени далеч в миналото когато кирилицата беше низвергната от компютрите, в следствие, на което хората почнаха да за пишат с 4ки, 6тици и какво ли още не.

Мен също ме е дразнело това, но и до ден днешен ми се налага да работя и на двата варианта, за съжаление има хора, които по една или друга причина не могат да четат или пишат на кирилица.

Вече друг е въпроса, че за съжаление днес младите пишат неграмотно. Нямам за цел да обидя никой, но това е действителноста в днешни дни. :(
 
Аз мисля, това се дължи на бързото писане. Аз също мога да кажа че съм грамотна но в бързината допускам много грешки, който по-принцип не бих направила. . . а нали знаете че времето е пари :roll:
 
Anabel каза:
Аз мисля, това се дължи на бързото писане. Аз също мога да кажа че съм грамотна но в бързината допускам много грешки, който по-принцип не бих направила. . . а нали знаете че времето е пари :roll:
То когато човек бърза, не постига много :wink: Спокойната работа е най-приятна. :)
 
Е да, но когато си и на работа няма как да не бързаш ;)

@icakis: Знам, и аз си ги видях след като постнах. Само дето те са ми последната грижа, на работа съм все пак, а и не съм имал за цел да давам пример за правопис. Ако си видял какво съм написал, а не само си чел по диагонала, съм си казал, че и аз допускам грешки именно поради тези причини.
 
Радвам се, че провокирах дискусия по въпроса, защото според мен всеки може да сгреши в бързината, но аз говоря за грешки, които се допускат от незнание, а не от бързане ;) Затова, според мен е добре всеки един от нас да се старае повече и да образова неграмотните, защото в днешно време един млад човек прекарва много повече време в интрнет, отколкото да прочете една книга. Мисля, че няма да е лошо да се стараем да пишем малко по-грамотно, може да сме от полза на много от младите колеги 8)
 
nik0la: Ще опитам, но не обещавам. Малко ми е трудно между 2 компилации или докато чакам някой срещу мен да си вдигне интерфейса да вложа такъв тип концентрация :(
За което се извинявам на всички. :oops:
 
icakis каза:
@zaaron

аз в твоето мнение на пръв прочит открих 3 грешки, нещо пълните и кратки членове не са ти силната страна :lol:

Аз с пълния и празния член май имам проблем само в сферата на правописа ;)
Иначе с останалите неща (пак свързани с правописа) съм що годе на добро ниво (6-тица в дипломата по БЕЛ).
 
Аз пък имах спор с приятелката си как се пише "не знам". (само ще кажа че бях за слято - и загубих). И подбиващият и въпрос как се пише "обожавам". Та мисълта ми е: мен не ме бройте, ако нямам някоя друга грешка в даден пост, лично се връщам и се едитвам за да съм си афтентичен. :) Да, добра дискусия се получи. :roll: :roll:
 
аз съм от 4 години в Германия и на кирилица пишех само тук и в още един форум :) ,а като пиша на лист често пиша латинско кирилишки :)
Във форумите стига и писане на нормален български няма нужда от някой постоянно да прави коментари кой къде пропуснал запетая или пълен кратък член .
 
Blinky каза:
Аз пък имах спор с приятелката си как се пише "не знам". (само ще кажа че бях за слято - и загубих). И подбиващият и въпрос как се пише "обожавам". Та мисълта ми е: мен не ме бройте, ако нямам някоя друга грешка в даден пост, лично се връщам и се едитвам за да съм си афтентичен. :) Да, добра дискусия се получи. :roll: :roll:


Аз пък бате кътето видя някоя твоя правописна грешка гледам да оправя :wink:
 
nik0la каза:
Blinky каза:
афтентичен
- ей за това пуснах темата 8)
Еееее. Абе май си е с "в". Еми това прави бързината, въобще не съм се замислял.:) Ти пак малко грешки си ми намерил, сигурно ми бъкат мнениетя с бисери. :wink:
 

Горе