Как печели zamunda и arenabg

BHuMaHuE

Member
Става въпрос за началната страница на замунда и аренабг. Има RSS новини и като посоча на някоя се вижда линк чрез easytrader т.е. печелят от клик обаче как точно става политиката, че не ми е ясно. Как от различни сайтове добавят rss новини и печелят от easytrader. Мерси за вниманието надявам се да сте ме разбрали...

p.s. Съжелявам и-нета ми се бъгна и станаха 2 теми. Моля изтрийте едната.
 
От: Как печели zamunda и arenabg

а повярвай ми те печелят много! Познавам единия собственик , няма да кжа на кой тракер , но говорим за 5 цифрени суми на месец! :D
Пожелавам го и на всеки от нас! :clap:
 
От: Как печели zamunda и arenabg

Заглеждали сте се колко броя рекламни банери има в замундата? А знаете ли как се постига CTR=0,4-0,5 средно за банер? За да не ме нападне някой от тези с 5-цифрените няма да пояснявам, а оставям на всеки един от вас да се досети сам.
 
От: Как печели zamunda и arenabg

Едва ли имат CTR=0,4-0,5

те въртят тези банери от поне 1 година
рядко имат нов рекламодател, и те минават през изито

но все пак ми е интересно колко наистина правят
като за сайт с над 500 000 уникални, дали връзват 15 000лв.
 
От: Как печели zamunda и arenabg

На мене ми е интересно как става продането на реклами в нелегален сайт... По-серизните рекламодатели вероятно ще искат фактури, а пък да дадеш фактура със свое име и адреса на сайта който предлага това което предлага ...
Нямам нищо против хората, надявам се наистина да печелят 5-цифрени суми :). Несъм се занимавал с такива сайтове, но истината е, че там има хубава печалба :)
 
От: Как печели zamunda и arenabg

На мене ми е интересно как става продането на реклами в нелегален сайт... По-серизните рекламодатели вероятно ще искат фактури, а пък да дадеш фактура със свое име и адреса на сайта който предлага това което предлага ...
Нямам нищо против хората, надявам се наистина да печелят 5-цифрени суми :). Несъм се занимавал с такива сайтове, но истината е, че там има хубава печалба :)
zamunda до колкото си спомням е собственост на http://linkos.bg, а те преспокойно могат да си издават фактури :)
 
От: Как печели zamunda и arenabg

След като излезе тази тема взех да обръщам внимание на печалбарските елементи в двата най-големи тракера. Явно наистина ги е ударила кризата щото са вкарали и афф-линкове тук там. Последния, който видях беше в Арена на някакъв сайт за регистрация за зелени карти. Явно яко са я окъсали за да пляснат такава простотия на сайта си.
 
От: Как печели zamunda и arenabg

Е то като свикнеш на голЕма лапаница, после трудно става с по-малките печалби.
 
От: Как печели zamunda и arenabg

След простотията с SMS-ите Арена такъв си го надянаха отзад, че още не могат да се оправят. И си го заслужават напълно. Замунда има в пъти по-голям трафик и потребители.
 
От: Как печели zamunda и arenabg

не знам колко печелят, ама им резнаха кранчето, цитирам:

Webit предложи и българска изненада - новината, че рекламната мрежа EasyTrader вече не работи с торент тракера Zamunda, която бе потвърдена и от Иван Иванчев, представител на рекламната мрежа, за в. "Дневник". Преди години това беше най-големият сайт в партньорското портфолио на рекламната мрежа. В момента сайтът генерира 15% от приходите на EasyTrader. Що се отнася за Zamunda – торент трекерът губи основен източник на приходи. Стъпката на EasyTrader се обяснява с желанието да се работи със сайтове с легално съдържание.

източник: http://www.dnevnik.bg/pazari/2009/10/07/796452_forumut_webit_mobilnata_reklama_ima_goliam_potencial/
 

Горе