какви документи трябват да продавам компютърни неща

danko6

Well-Known Member
напримерно да направа сайт като http://www.gameon.bg/
искам да си направа и аз такъв сайт в който да продавам компютърни неща обаче незнам какви документи трябват
 
От: какви документи трябват

аз стоката мога да си я взимам обаче каква фирма трябва да направа какви са таксите и то по скоро наще ще я прават щот съм още на 15
 
От: какви документи трябват

ЕТ-то е малко шит като условия, потърси из форума имаше цяла тема за фирми и т.н.
 
От: От: какви документи трябват

ЕТ-то е малко шит като условия
И що мислиш така? Щото си чел някъде нещо или си имал ЕТ и е станало нещо шит? Не пишете глупости, момчета, особено когато нямате представа от материята.
 
От: От: От: какви документи трябват

И що мислиш така? Щото си чел някъде нещо или си имал ЕТ и е станало нещо шит? Не пишете глупости, момчета, особено когато нямате представа от материята.

неограничената отговорност при ЕТ то ме кара да мисля така
 
От: От: От: От: какви документи трябват

неограничената отговорност при ЕТ то ме кара да мисля така

Да, едноличните търговци (ЕТ) отговарят с цялото си имущество по закон. Дружествата с ограничена отговорност рискуват, в общия случай, само дружествения капитал. Разбира се, банките си имат начини да се разправят с длъжници, но във втория случай е по-сложно. Мисля, че едно ЕООД ще свърши работа. Изискваният дружествен капитал е на стойност от 5000 лв, но в учредителната сметка може да бъде внесена сума от 1750 лв.
 
От: какви документи трябват

не влагай труд в такъв магазин и да си скъсаш 15 годишното дупе от работа пак няма да достигнеш и една стотна от оборота на големите ти конкуренти - така че просто не се насочвай да продаваш онлайн компютри - я се замисли малко .. това не е да си купиш сладолед да го изядеш и да хвърлиш опаковката на тротоара! - с какво ще накараш потребителската сган да дойде при теб?
с ниски цени- ДА БЕ ДА с голямо разнообразие- ДА БЕ ДА ... или със стоки които ги има само при теб - ДРУГ ПЪТ... обмисли добре нещата и зарежи ...

А това за документите... може и без тях алоо никой няма да тръгне да ти проверява магазина... какви ЕТ КАКВИ ЕООД КАКВИ АД - ПИЧА Е НА 15 какви капитали какви отговорности ?
а и 5 000 лева беше преди 2 години - остаряла ви е информацията- сега за 500 лева сульо и пульо могат да си отворят еоодета :)
 
От: какви документи трябват

А това за документите... може и без тях алоо никой няма да тръгне да ти проверява магазина... какви ЕТ КАКВИ ЕООД КАКВИ АД - ПИЧА Е НА 15 какви капитали какви отговорности ?
а и 5 000 лева беше преди 2 години - остаряла ви е информацията- сега за 500 лева сульо и пульо могат да си отворят еоодета :)

Само споменавах каква е процедурата. Разбира се, лице под 18 години не може да регистрира фирма.

Може ли да ми посочите къде почерпихте информация относно въпросните 500 лева за дружествен капитал?

Благодаря,
Лил
 
От: какви документи трябват

не влагай труд в такъв магазин и да си скъсаш 15 годишното дупе от работа пак няма да достигнеш и една стотна от оборота на големите ти конкуренти - така че просто не се насочвай да продаваш онлайн компютри - я се замисли малко .. това не е да си купиш сладолед да го изядеш и да хвърлиш опаковката на тротоара! - с какво ще накараш потребителската сган да дойде при теб?
с ниски цени- ДА БЕ ДА с голямо разнообразие- ДА БЕ ДА ... или със стоки които ги има само при теб - ДРУГ ПЪТ... обмисли добре нещата и зарежи ...

А това за документите... може и без тях алоо никой няма да тръгне да ти проверява магазина... какви ЕТ КАКВИ ЕООД КАКВИ АД - ПИЧА Е НА 15 какви капитали какви отговорности ?
а и 5 000 лева беше преди 2 години - остаряла ви е информацията- сега за 500 лева сульо и пульо могат да си отворят еоодета :)

Да кажа и аз - ЕТ не е добре да се регистрира, най вече заради дължимите данъци и осигуровки. Осигурителните плащания за собственика са в пъти по-големи при ЕТ отколкото тези при ЕООД или ООД. Естествено ако имате добра печалба. Данъците са едни и същи.
Приказкит за ограниечената и неограничена отговорност са абри-кадабри. Управителят на ЕООД или ООД също отговаря неограничено за действията си.

Колкото и остаряло да звучи ЕООД(ООД) се регистрира все още с капитал от минимум 5000 лв. въпреки всички писания по медиите. Промяна в Търговския закон по този въпрос няма. Също така необходимия минимално внесен капитал от тези 5000 лв. е 3500 лв. а не както е написал някой по-горе 1750 лв.

Ако някой реши да прави фирма да пита, ще му помогна със съвети - за онлайн консултации пари не вземам.

Заповядайте!
 
От: От: какви документи трябват

Приказкит за ограниечената и неограничена отговорност са абри-кадабри. Управителят на ЕООД или ООД също отговаря неограничено за действията си.

Колкото и остаряло да звучи ЕООД(ООД) се регистрира все още с капитал от минимум 5000 лв. въпреки всички писания по медиите. Промяна в Търговския закон по този въпрос няма. Също така необходимия минимално внесен капитал от тези 5000 лв. е 3500 лв. а не както е написал някой по-горе 1750 лв.

Ако някой реши да прави фирма да пита, ще му помогна със съвети - за онлайн консултации пари не вземам.

Заповядайте!

Извинявам се за дългия линк, но все пак мисля, че е 1750 лв.

[url]http://mhlegal.eu/bgblog/%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%BE%D0%BE%D0%B4-%D1%81-%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%8F%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-1750-%D0%BB%D0%B2-%D0%BE/[/URL]

Може ли да се обосновете за ограничената и неограничената отговорност и 'ала-балите'. Любопитно ми стана.
 
От: какви документи трябват

как 5 000 много :) аз знам че е 500 лева от доста врем насам
м,оята е регистрирана преди дестина години де така че не съм много в час но знам че тръбиха че е 500 лева вече
 
От: От: От: какви документи трябват

Извинявам се за дългия линк, но все пак мисля, че е 1750 лв.

http://mhlegal.eu/bgblog/регистрация-на-еоод-с-внасяне-на-1750-лв-о/[url]http://mhlegal.eu/bgblog/%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%BE%D0%BE%D0%B4-%D1%81-%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%8F%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-1750-%D0%BB%D0%B2-%D0%BE/[/URL]

Може ли да се обосновете за ограничената и неограничената отговорност и 'ала-балите'. Любопитно ми стана.

Да вярно 1750 лв. било - това съм го пропуснал.

Относно отговорността - много е дълго да го обяснявам в детайли, но от гледна точка на закона съдружниците внесли капитала са един вид особени кредитори и при изпадане в несъстоятелност тези особени кредитори са от последния ред, т.е. ще получат капитала си последни и ако остане.

Относно отоговрността на управителя, който в повечето случаи е и собственик, е неограничена за действията, които е извършил като такъв. И ако с действията си е довел до нанасяне на вреда отговаря неограничено за действията си.

Така стоят нещата най-общо погледнато.

Ако някой смята, че като си регистрира ЕООД и ще прави каквото си иска, т.е. ще я кара през просото и най-много 5000 лв. може да изгори е в голяма грешка.
 
От: От: От: От: какви документи трябват

Да вярно 1750 лв. било - това съм го пропуснал.

Относно отговорността - много е дълго да го обяснявам в детайли, но от гледна точка на закона съдружниците внесли капитала са един вид особени кредитори и при изпадане в несъстоятелност тези особени кредитори са от последния ред, т.е. ще получат капитала си последни и ако остане.

Относно отоговрността на управителя, който в повечето случаи е и собственик, е неограничена за действията, които е извършил като такъв. И ако с действията си е довел до нанасяне на вреда отговаря неограничено за действията си.

Така стоят нещата най-общо погледнато.

Ако някой смята, че като си регистрира ЕООД и ще прави каквото си иска, т.е. ще я кара през просото и най-много 5000 лв. може да изгори е в голяма грешка.

Да, аз също бях вметнала, че ЕООД-то не е еднозначно с липса на отговорност.

Благодаря за разяснението!

Лил
 
От: какви документи трябват

значи не си заслужава а бихте ли ми препоръчали какъв сайт да направа за да взимам нещо все пак от този сайт
 
От: От: какви документи трябват

значи не си заслужава а бихте ли ми препоръчали какъв сайт да направа за да взимам нещо все пак от този сайт

Започни да правиш нещо на тема която ти харесва и ти доставя удоволствие. Направи го добре. След това мисли за печалба. Така ще стане работата. Не е добра идея да правиш нещо само за да печелиш, защото бързо ще ти омръзне. И трябва д аимаш предвид, че приказките дето някой започнал на 15 и на 21 вече бил милионер, са за децата дето не си учат уроците. Не че няма и верни такива случаи но са общо десетина в историята на интернет.
 

Горе