ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

И аз да добавя 2-ма потребители на тизо форум chokoev и TaloV.

След като писах преди време в тази тема, двамата се сврзаха с мене и се рабрахме да правят SEO на един мой сайт.
Даже ми казаха,че ако нещата не стана, ще ми върнат парите ....... колко добре звучи.

Разбрах ме се да вложа по 400лв. месечно за период от 1 година.
2 седмици след като дадох първите 400лв. двамата младежи спряха всякаква комуникация.

Нито отговарят в skype, нито по телефона, нито на ЛС тук във форума.
 
От: Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

По принцип съм мноооого търпелив. последният ми контакт с chokoev е от Friday, April 3, 2015

Friday, April 3, 2015
[10:38:07 AM] bonbon_ev: Привет
[10:38:49 AM] bonbon_ev: има ли някакво развитие по сео-то
Monday, April 6, 2015
[9:59:44 AM] bonbon_ev: Здрасти
[10:00:09 AM] bonbon_ev: пиши когато ти е удобно да те питам нещо
Tuesday, April 14, 2015
[11:21:40 AM] bonbon_ev: Здравей
[11:22:24 AM] bonbon_ev: мина доста време от както си писахме
[11:23:03 AM] bonbon_ev: някакъв проблем ли има?
[11:23:20 AM] bonbon_ev: не отговаряш на това което ти пиша тук
Sunday, May 10, 2015
[1:59:12 PM] bonbon_ev: Привет
[2:00:24 PM] bonbon_ev: нямам идея защо не отговаряш нито тук, нито по телефона, нито във форума
[2:01:11 PM] bonbon_ev: явно за пореден път ще трябва да пия една студена вода

Същата работа е и със TaloV
Писах му в skype. Отговор никакъв.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Как прати парите, договор подписахте ли?
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Как прати парите, договор подписахте ли?
Не. Видяхме се в едно кафе на Витошка. с chokoev (Христо Зиков) и TaloV.
На следващата среща, пак в същото кафе беше само chokoev. Дадох 400лв. на ръка. Не мислех, че някой ще тръгне да се излага за такава сума.
Сториха ми се свестни младежи.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Е, все пак става въпрос за не малка сума, 12х400 = 4800 лв.

Другият път, подписвай договор, най-малкото за да ги знаеш кои са, да им имаш личните данни и съответно да можеш да си потърсиш правата по законен начин.

Да се надяваме, че се е получило недоразумение и ще ти свършат работа/върнат парите.

@Блинки - дай им ултиматум да дойдат да обяснят какво се случва или да заминават от тук.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Така като гледам е изгорял само с 400 лева, не с 5 бона, което си е гадна работа де, ама ще имаш едно наум за напред. Иначе съм работил с Талов и не ме е пържил, но за далеч по-малки суми...което е странно.
 
Re: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

@Блинки - дай им ултиматум да дойдат да обяснят какво се случва или да заминават от тук.

Определено. И аз го знам Талов и такива простотии не е правил. Да не би нещо да има проблем. За това попитах. Еми ще се вземат мерки, защото такова нещо не е ОК никак. Междувременно не искам да съм груб, но щом няма нещо подписано, поне някакви доказателства - кореспонденция, лични, нещо?
 
От: Re: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Определено. И аз го знам Талов и такива простотии не е правил. Да не би нещо да има проблем. За това попитах. Еми ще се вземат мерки, защото такова нещо не е ОК никак. Междувременно не искам да съм груб, но щом няма нещо подписано, поне някакви доказателства - кореспонденция, лични, нещо?

Мога да постна цялата кореспонденция с chokoev ако е необходимо. С TaloV кореспонденцията която съм водил е на другият ми лаптоп, който не е в мен в момента (извън София съм), но ако е необходимо мога да се погрижа и за това. Мой приятел има достъп до лаптопа ми в София и мога утре да го накарам да ми copy/paste кореспонденцията ми с TaloV.

P.S. Незнам какви възможности има админа на форума, но мисля че може да види ЛС които съм писал.
 
От: Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Това е последното което съм си писал с TaloV
Sunday, May 10, 2015
[2:23:53 PM] bonbon_ev: Здравей
[2:24:06 PM] #12 Mr.Talov: Здравейте
[2:24:42 PM] bonbon_ev: незнам дали ще се сетите за мене
[2:25:15 PM] bonbon_ev: но преди няколко месеца разговаряхме с Вас и Христо за един сайт за обяви
[2:26:00 PM] bonbon_ev: от извесно време се опитвам да се свържа с Христо но без резултат
[2:26:24 PM] bonbon_ev: има те ли идея на какво може да се дължи това?
[2:26:39 PM] bonbon_ev: до колкото знам работите заедно
[2:29:52 PM] bonbon_ev: ?
Monday, May 11, 2015
[8:39:12 PM] bonbon_ev: Здравей отново
[8:40:48 PM] bonbon_ev: има ли начин да се свържа с Христо?

И двата пъти няма отговор.

Кореспонденцията ми с chokoev е доста: незнам кое да постна от него. Последната ни комуникация е на Wednesday, March 25, 2015
........
[7:04:34 PM] bonbon_ev: ok
[7:14:51 PM] bonbon_ev: да попитам
[7:14:54 PM] bonbon_ev: нещо по off page правил ли си
[7:16:01 PM] Христо Зиков: не поръчал съм статии да сложим в самия сайт
[7:16:17 PM] Христо Зиков: за категориите
[7:16:34 PM] Христо Зиков: чакам да захапе сичко по сайта преди да се пускат външни линкове
[7:16:42 PM] bonbon_ev: ок
[7:16:54 PM] Христо Зиков: грешките ги оправихме
[7:16:59 PM] Христо Зиков: има 1 де сега
[7:17:56 PM] bonbon_ev: като излезе каква е грешката ще я фиксна
[7:18:07 PM] bonbon_ev: но на 99% са оправени
[7:18:22 PM] Христо Зиков: да да
[7:18:30 PM] Христо Зиков: ся тряя индексира хубаво
..............

От тогава му пиша, писъл съм му ЛС и тука, звънял съм му по телефона - отговор няма.
Замислих се сериозно да не би да му се е случило нещо.

Но ако погледнете във facebook.com, ще видите че на човека нищо му няма. Поства си къде и кога са били с TaloV и т.н.

Христо Зиков беше в компанията на Георги Талов в/във Dark Rooms,
16 юни в 18:43 ·
 
Последно редактирано:
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Абе какво се замисляте - взели са парите и айде довиждане - не им се бачка - взели са си почивчица малко и изобщо не им дреме за теб и твоите планове. Ясно и просто. За мен са за моментални банове, защото такива са най-опасни. Уж всичко е наред, доверяваш се на itrader-a и в един момент те пържат.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Така понеже от месеци не бях влизал във форума, на ЛС няма как да съм му отговорил, но това е най-малкото. Наистина сме се виждали с човека и сме си писали доста, но до предаване на пари така и не се е стигало! Помогнахме му дори да си избере нов домейн, с onpage-a също, трябваше да започнем работа и последно като говорихме каза почваме и до там. Не знам на кой е давал 400 лева но не е било нито на мен нито на Талов. Да не говорим, че аз трябва да се оплача завремето което сме изгубили и статиите които се написаха защото уж почвахме работа...

П.П. Пиша от телефон и се извинявам за възможните допуснати хрешки.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

@Linuxa - сега е момента да представиш някакво доказателство, че наистина си им дал $. Защото все пак, хората са с някаква репутация тук, а ти си нов. Доста поучителна ситуация показваща, че винаги нещата трябва да ги има черно на бяло, иначе ... :)
 
Re: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Абе какво се замисляте - взели са парите и айде довиждане - не им се бачка - взели са си почивчица малко и изобщо не им дреме за теб и твоите планове. Ясно и просто. За мен са за моментални банове, защото такива са най-опасни. Уж всичко е наред, доверяваш се на itrader-a и в един момент те пържат.

Бате, така правят емоционалните хора. Разумните изчакват, за да се изясни ситуацията и да се вземат кониретни мерки. А те ще се вземат със сигърност. Тук не се толерират такива игри на дребно. ;)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Като допълнение на 99% съм сигурен че оговорката беше да му издаваме фактура.

Така изглежда много лесно, дадох Х пари в кафето на едикой си, и работа никаква...
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Така седнах на лаптопа и преглеждам.

1. Човека ме е махнал от абонатите си.
2. Преглеждам кореспонденцията ни, наистина имахме уговорка за 2-ра среща. Първия път аз я отказах, защото съвпадна точно с рождения ми ден. След това се бяхме разбрали за следващия ден, по обяд. Сутринта потвърди срещата. По някое време обаче се чухме по телефона да я анулираме, защото му излезнала работа. Нещо с колата, нещо за море ми говори... беше преди месеци и не помня точно. Казах ОК, дай да видим какво е правено и да почнем да действаме за да не губим време.
3. След това имам една дълга кореспонденция с него с промени по онпейджа които трябва да се направят. Кореспонденцията продължава до 25 март през няколко дена, а срещата трябваше да е на 14-ти или 15-ти.



По кореспонденцията никъде не става дума за пари. Никъде не споменава сума, никъде не споменава че ми я е предал. Нищо такова! Лошото тук е, че може много лесно да каже ние по телефона си ги говорихме тези неща, което няма как да докажа нито аз, нито той.


Остава въпроса защо след като си говорихме за фактури е платил на ръка?
Защо чака 3 месеца? Предполагам, че някой от вас ако го завлекат с 400 лева и не му отговарят няма да чака 3 месеца нали?
 

Горе