Новият ми "проект" - v-bg.info

От месец "работя" по едно проектче, с цел да стане "Най-голямата уеб класация" (звучи гръмко, а? :) ).
Началото почна с идеята:

Класация ->

Плюсове:
- На уебмастерите им трябват все повече и повече линкове и един линк в повече няма да им дойде никак зле -> ще има известен интерес :)
- Плюс спрямо други класации: Категориите са на отделен субдомейн и горе-долу се получава тематично и таргетирано съдържание.
- Уникално за България (поне мисля, че ще е така): В най-скоро време ще има готов скрипт, чрез който ще може с един sms да се добави нещо като VIP сайт във всички категории (всички субдомейни) + всички класации които притежавам. Човека, изпратил смс ще има линк разположен най-отгоре в класациите, и смятам, че ще е доста апетитна оферта (естествено ако съумея да дам изгодна цена на тази услуга :) ) - Даже мисля, рекламното съобщение да е "С един SMS - <брой> доживотни линка в нашите класации".

Недостатъци:
- Повечето класации нямат голям трафик, защото уебмастер влиза, добавя сайт, излиза и не се връща повече.
- Специално моя проект има нужда от известен редизайн на самите класации и оправяне на бъгове в базите данни + малко превод на уърдпресс-а на индекса.
- Началото е винаги трудно - без пари проекта няма шанс за развитие. Дано успея да вложа хем малко, хем ефективно средства, за да може класацията да добие известна популярност.

Има още десетки плюсове и минуси, но да се надявам да не окажат негативно влияние върху развитието на моето отроче :)

и все пак ако ви харесва моето дело не се притеснявайте да се включите в класацията. (междувременно приемам предложения за нови категории, за което ще съм ви благодарен :) )

Добави сайт
 
От: Новият ми "проект" - v-bg.info

А в какво мериш големината ?
:)
Успех!

Най-голямата уеб класация в цяла България. Добави сайт!
 
От: Новият ми "проект" - v-bg.info

аз съм писимистин...
 
От: Новият ми "проект" - v-bg.info

аз съм писимистин...

По принцип и аз, но важното е да не се отказва човек :) Може пък да потръгне :)

@alexer Нямам виждания да стане най-голямата, но все пак разчитам на психическото влияние на слогана :)

@pesho92 добавя се автоматично сайта. Няма одобрение :)

мерси за добавилите сайтове.

Очаквах повече отрицателни (градивни :) ) коментари. Днес сте много добрички, май ви се спи :)
 
От: Новият ми "проект" - v-bg.info

Как смяташ да монетизираш трафика? При положение, че БГ уеб мастера нито цъка на реклами, нито праща СМС-си. Ако ще работиш за слава, това вече е друг въпрос...
 
От: От: Новият ми "проект" - v-bg.info

По принцип и аз, но важното е да не се отказва човек :) Може пък да потръгне :)

@alexer Нямам виждания да стане най-голямата, но все пак разчитам на психическото влияние на слогана :)

@pesho92 добавя се автоматично сайта. Няма одобрение :)

мерси за добавилите сайтове.

Очаквах повече отрицателни (градивни :) ) коментари. Днес сте много добрички, май ви се спи :)

Ахам, сега видях, само дето не мога да разбера защо банерчето ми не се показва.

пс: явно изкарва банера само на първите 5 сайта в класацията..
 
От: Новият ми "проект" - v-bg.info

Незнам колко градивна критика ще ти дам,но на 2 бири тръгвам да си адна един сайт :) и съм свикнал като цъкна на линк добави да ми се отваря формата.Регистрирай се ми идва нещо ново :D
 
От: Новият ми "проект" - v-bg.info

Незнам колко градивна критика ще ти дам,но на 2 бири тръгвам да си адна един сайт :) и съм свикнал като цъкна на линк добави да ми се отваря формата.Регистрирай се ми идва нещо ново :D

Мисля, че фикснах това, което си имал предвид :)

@biaaro: по реклами съм съгласен, че не цъка. Но за sms-ите не съм до някъде съгласен. Например представи си, имам 50 категории (всеки на отделен субдомейн) и примерно всяка една от тези категории имат PR2+, ти като уебмастер какво предпочиташ: Да платиш на някой 2-3 лева да ти го събмитне за 1 ден и линка ти да отиде на 17-та страница или да пратиш един sms примерно за 1,20-2.40 и линка ти да се добави автоматично на първа страница (индекса, където PR-а е най-висок).
 
От: Новият ми "проект" - v-bg.info

харесва ми сайта
само където е прекалено тъмен ...
 
От: Новият ми "проект" - v-bg.info

Аз работя по подобен проект от два месеца, но от гаджето и работата все не остава време да го завърша като хората. Е, вече е на финалната права и си е сайт...а не блог като това нещо тука...вижте cssvault.com как са го направили поне, пак е блог, но е къде къде.
 

Горе