Препоръчайте ми безплатна антивирусна ...

buffu

Member
Здравейте,
Може ли да ми препоръчате някоя безплатна антивирусна програма, от която сте/били доволни.
Благодаря :)
 
От: Препоръчайте ми безплатна антивирусна ...

Dr. Web CureIt - работи само когато се стартира.

Това значи, че не ти хаби системни ресурси когато не я ползваш (обаче нямаш защита когато изтеглиш някой файл и го стартираш - много други антивирусни програми още по време на тегленето на вирус (преди да е стартиран) съобщават за вируса).

Ако нямаш нищо против да работи през цялото време - AVG Free.
 
От: Препоръчайте ми безплатна антивирусна ...

Ето го моето мнение по въпроса:

ESET NOD32 Antivirus 4 не е безплатна, има само 1 месец фри период, но може да се вземе за 4.80 чрез СМС на месец. Заслужава си, както и съпорта е на локално ниво.

Avira - да, определено. Ако трябва да избирам за тази година антивирусна, това ще са NOD32 & Avira. Като Avira би NOD32 и взе антивирусна на годината за 2008, като с малко се класира на подръжника си с неяната лекота. ;)

Dr. Web, извинявам се ама е много кофти програма. И те пуснахе преди време СМС услуга, пак на същата цена като на ESET NOD32 Antivirus. Дистрибор или силен риселър за JAR Computers. ;)

AVAST и нея не я препоръчвам, както и другите споменати, каго AVG, Symantec (norton), Kasperksy, Panda, TrendMicro.....Сори, но за потребителите на този форум трябва да се препоръчва само най-доброто, не защото сме семейство, но защото знам в какви сериозни акаунти влизаме и това не е за подценяване. ;)

Ето някои сайтове, на които мойе да се доверите:

http://www.virusbtn.com/
http://www.av-comparatives.com/

Гледайте наградите и статистиките, които тези назависими сайтове могат да ви предоставят. Те са основата при избиране на програма, както и ревютата в онлайн издания и списанията по цял свят.

Успехи, ;)
 
От: Препоръчайте ми безплатна антивирусна ...

абе все тая с какво си, важното е да се чувстваш поне малко подсигурен,
общо взето стигне ли се до там че да проработи антивирусната начи си пътник и може напрао да се наведеш да вземеш диска с бозичката и да цакнеш красивото копченце.
 
От: Препоръчайте ми безплатна антивирусна ...

от 3 години само авира ползвам- предимнои защото ме мързи да се занимавам с друго ... нерви ме само че пищи много на флашки
Всъщност на лаптопа не съм слагал антивирусна дори вече повечер от година...
ако ползваш умно компа не ти трябва
 
От: Препоръчайте ми безплатна антивирусна ...

Последните 4-5 години съм бил със следните 3 AV-та: NOD32, AVG, Avast.
Първите 2 са ми пропускали буболечки и съответно съм имал малки или по-големи главоболия. Не знам колко награди са вземали, ама преди се водеха "лека категория антивирусчета". С Аваст съм последните някъде 2 години и още не съм изпищявал.

Едно съм разбрал - не се търси "лека" антивирусна програма, търси се стабилна такава...
 
От: Препоръчайте ми безплатна антивирусна ...

Kaspersky - ефтина е и определено най добрата
 
От: Препоръчайте ми безплатна антивирусна ...

Близо 4 години съм се занимавал с компютри и мога да кажа, че по-добра от Avast! Home не съм виждал до момента. Особенно ако се настрои както трябва.

Инсталирал съм я на около 150 компютъра и до момента никакви проблеми.

Единствената уловка е, че трябва да се логваш в сайта за да взимаш нов ключ веднъж годишно. Но си струва.
 
От: Препоръчайте ми безплатна антивирусна ...

Аз си карам с касперски интернет секюрити 2010 и нямам ядове засега,не знам доколко е добра,но върши работа.

И честно казано не съм много навътре със сигурноста,но оня ден след като един познат ми се "похвали" как аджеба бил измислил да се докопа до кредитните ми карти и т.н. без да го хване нито една антивирусна (беше доста доволен от себе си) ми стана ясно всъщност,че ако някой реши да прави нещо няма какво да го спре...
 
От: Препоръчайте ми безплатна антивирусна ...

Моята антивирусна - купувай си софтуера, ползвай мозила файрфокс, със ИЕ отваряй само твои сайтове, не сваляй от торент тракери нищо освен филми и музика, не си инсталирай кракнати игри и си купи рутер :)
 
От: Препоръчайте ми безплатна антивирусна ...

Аз съм работил с определени, но съм доволен само от някои.

ESET NOD32 Antivirus / ESET Smart Security
Avira


За мен това са фаворитите, като разбирасе знаем, че кракнатата антивирусна е нож с две остриета, и ако някой си мисли, че му се подновяват дефинициите след крака - се лъже жестоко. ;) А и не е изкючено с свалянето на фиксната програма да си свали и някой друг троянец, както и се случва - поне от практиката, която наблюдавам.
 
От: Препоръчайте ми безплатна антивирусна ...

Аз съм работил с определени, но съм доволен само от някои.

ESET NOD32 Antivirus / ESET Smart Security
Avira


За мен това са фаворитите, като разбирасе знаем, че кракнатата антивирусна е нож с две остриета, и ако някой си мисли, че му се подновяват дефинициите след крака - се лъже жестоко. ;) А и не е изкючено с свалянето на фиксната програма да си свали и някой друг троянец, както и се случва - поне от практиката, която наблюдавам.
Само да вметна, че ти си доста на "ти" с антивирусните :) За хората, които не го знаят :) И трябва да се вслушваме в съветите, които даваш във всяка една област :)
 
От: Препоръчайте ми безплатна антивирусна ...

Алтернативно решение ако си падаш параноик e някакъв линукс или доста по-приятното решение - Mac.
 
От: Препоръчайте ми безплатна антивирусна ...

И аз давам един глас за ESET Smart Security, дори кракната да е ако е с работещ сървър и се ъпдейтва редовно мисля, че няма да имаш грижи.

Аз съм с нея от година и не съм имал проблем ама моята е платена.:)
 
От: От: Препоръчайте ми безплатна антивирусна ...

И аз давам един глас за ESET Smart Security, дори кракната да е ако е с работещ сървър и се ъпдейтва редовно мисля, че няма да имаш грижи.

Аз съм с нея от година и не съм имал проблем ама моята е платена.:)
Здрасти. Така е, прогрмата е много силна и отговаря на много неща, които потребителя изисква от антивирсна + това, че последнат версия (4-ката) е с повече функционалностти.

Искам само да отбележа, че кракната не върши добра работа. Не го казвам на изус, просто виждам човека, който пуска лицензите и всеки който не е в системата (си е платил) и рикуесне сървъра му се отказват упдейти. Сори, но е факт. Прав си, че може да има отворени сървъри и с някой ключ на дават дефиниции и ъпдейти, но това не е сървър на ESET. :)

Сами, мерси. Случайно познавам тази сфера, както и всичко за продуктите в нея. Затова гледам да се включвам активно тук. :)
 
От: Препоръчайте ми безплатна антивирусна ...

Ползвам NOD 32 4.0.435.0 и ми върши работа крактната, като веднъж в месеца сменям ключа, за да ъпдейтва.:p
:twisted:nod325.com:twisted:
 
Последно редактирано:

Горе