Ebay кво е тва животно

drowhit

New Member
Ами чудя се какво е тва животно и как мога да продавам на него.Какво ми е нужно за да започна.Имам доста неща които искам да продам и са стойностни но тук в българия никой не би ги взел.Ако може някоя ебоок също да линкните
 
Ebay е система за онлайн продажби, където продавачът предлага своята стока на търг (има и опция за купуване на директно обявена цена, но търгът е неизбежен). След края на търга продавачът е длъжен да продаде стоката на потребителя, обявил най-висока цена. До края на търга контактите на продавача са скрити за потребителя, така че те да не могат да измамят системата. След всяка продажба продавачът поема отговорността за изпращането на стоката, докато купувачът е длъжен да плати цената в рамките на нормален срок. Ибей взима процент от цената от продавача за своето посредничество и организацията на търга. Цялата процедура завършва с feedback от продавача към купувача и обратно.

В общи линии така стоят нещата. Можеш да започнеш директно от хелпа, предоставен на www.ebay.com, www.ebay.de, www.ebay.co.uk и т.н. Не съм чел никакви Ebooks по темата, затова и не мога нищо да ти препоръчам.
 
е то от БГ може ли да се продава и купува .... май не :?: и май трябва Пей-Пал да имаш ама пак не съм сигурен
 
още няколко месеца мах. Иначе един от бившите ми съученици се занимава с продажби на ebay (учи в германия - и си има пълнофункционален paypal....) И доколкото чух приходите му стигали да се издържа без да работи друго...

При един от кратките ни разговори сподели че най-важното е да си намериш склад от които можеш да вземеш много неща на тънкана (илиенци? :))...
 

Горе