Офтопика от темата - Списъци с Безплатни Директории

То е елементарно, просто гледаш къде по сайта има: add site, submit site, include site, exchange links....и т.н. Просто следвай инструкциите на всяка директория или сайт и няма да има проблеми. Събмитването е процес при който, ще почакаш за да те удобри другият партъор и така и с всички останали.


Списъци с Безплатни Директории
 
Последно редактирано от модератор:
Blinky каза:
То е елементарно, просто гледаш къде по сайта има: add site, submit site, include site, exchange links....и т.н. Просто следвай инструкциите на всяка директория или сайт и няма да има проблеми. Събмитването е процес при който, ще почакаш за да те удобри другият партъор и така и с всички останали.
Аууууу ма верно ли така са праело уе, низнаех :mrgreen:
Аз много лесно мога да си намеря списък с директории и да намеря бутона Add URL във всяка, но ще ми е още по лесно ако някой ми каже къде да намеря списък с линкове, които водят директно към формата за регистрация на сайт, защото така ще спестя време да търся бутона Add URL във всичките десетки или стотици директории, в които ще си давам сайта. А ако някой ме светне за някакъв по-бърз начин за събмитване или пък нещо, което събмитва едновременно в много директории би било най-добре.
 
@Тодор - забавно но неточно не объркваи човека :)

@DeyanMarkovski - съгласен съм че листа с директните линкове за събмит + робоформ улесняват работата но в момента нямаме такава листа по ръка ако намеря ще я побликувам :)

ако търсиш някои да събмитва по директории вместо теб пускаш един проект на scriptlance.com и чакаш оферти :)

бтв, не е необходимо сайтът ти да е регисриран по милиони директории за да излизаш на добри позиции в Google :)
 
Мерси Ilia, за ценните списъци с директории, ако някой намира събмитването по директории за бавен и отекчителен процес ще му препоръчам да си свали RpboForm от download.com и да си работи с него. Това педставлява една форма в която си адваш e-mail, Title, Descriptio, Url, Name ако иска и друго адвате и след това отивате на съответната директория -> събмитвате като използвате този скрипт.

Процеса на удобряване може да отмеме известно време, но едно е сигурно - колкото по-уникален е сайта ви толкова по-голям шанс имате да се впищете в дадена директория. Това е доказано, директориите обичат сайтове с unique content. Така са като събирач на цените ресурси в нета в дадена категория.

Практиката показва че е от голямо значение когато едитора проверява ресурса (сайта) да открие нещо което е полезно за потребителите в дадената ниша - така че уверете се сайта ви притежава много безплатна информациа - уникална; и нещо от сорта: "What's there form me". И естествено добри Sales Copy страници. Малко едитори биха устояли на такива сайтове, като се има предвид че къде къде по-лоши са били вписани в базата им данни.

Това са накратко някой друг съвет, който мога да споделя от опита си. Надявам се че ще ви помогне донякъде.

Успехи хора. :wink:
 
Последно редактирано от модератор:
И аз го използвам ей това нещо InFormEnter и е доста готино.
Понякога малко дразни, примерно, докато пишеш във форуми, ама е супер удобно в случая с директориите :D
 
Phil каза:
И аз го използвам ей това нещо InFormEnter и е доста готино.
Понякога малко дразни, примерно, докато пишеш във форуми, ама е супер удобно в случая с директориите :D

решението против това дрезнение е толкова просто че ще се плеснеш по челото ... пробвай когато няма да събмитваш и ти се пречкат копченцата да цъкнеш долу където му е управлението с дясно копче на мишката .. моментално InFormEnger-а се деактивира и те изчезват докато не цъкнеш пак с дясно копче там :idea: :wink:
 
Да, като за малоумни е :D
Мерси, че ми каза, сигурно цял живот щях да си стоя с тия стрелкички :)
 
Shto za tema e tova?!?

Momcheta ne ste seriozni! Submittvaneto po directorii e tolkova old-school che dazhe decata ne go pravqt. G pet pari ne dava za linkovete vi ot dirs ot sigurno pone 6 meseca ... pravete kachestven kontent i pochetete malko za Social Media Marketing (no ymereno, che vse oshte e xlazgav terena malko tam). Link Exchange & Content, drugo nqma na toq etap, 2 .edu linka shte vi svarshat poveche rabota ot vsichki postnati dirs v toq forum. Leka!
 
.edu линковете и те са малко олдскуул. Google не им обръща толкова голямо внимание вече. Прочети малко за Trust Rank и ще схванеш мисълта. Обиквено .edu сайтовете имат висок Trust Rank, но вече не става номера да хакнеш един .edu и да си цъкнеш скрит линк на страничка извън навигацията, за която само Google знае.
 
Az za hackvane na eduta i capvane na skriti linkove neshto spomenavala li sym? Nqmam spomen ;-) Govorq za linkove ot .edu blogove, a i az vqrvam v link mixa (ot vsichki po malko), edutata gi vkarax v treada za da e qsno kolko e bezsmislena cqlata tema za directory submissiona. Mezhdy drugoto xubav blog, Mateev :)
 
Благодаря, Тодорова :) Може би вече си разбрала, че сме на едно мнение относно директориите :) Лошото е, че тоя номер с .edu не става вече, тъй като има много сайтчета на студентчета, които са събдомейни на .edu. И отиваш и се бастисваш там някъде по един или друг начин и всичко е чудсено. This is not the case anymore, за съжаление. А пък откакто и Wikipedia сложи rel=nofollow на своите линкове всичко става с една идея по-трудно. Тъкмо гепих линк от Wikipedia за www.tvtv.bg и след две седмици сложиха nofollow :( Как не се забавиха 3 месеца още... Отивам да пия по този или друг повод :)
 
Ами то нищо не върши работа като преди :( И линк ексчеинджа, и директориите и еду линковете, и прес релиизите, а Мат Кътс се е заканил че след купените линкове ще подхванат и артикъл събмишана...

Разчитам на това че сме добри и въпреки всичко ще се справим :wink:
 
Последно редактирано от модератор:
dtodorova, добре дошла във форума за онлайн бизнес и интеренет реклама, Search Engine Optimization | Оптимизация за Търсачки, приятно изкарване тук с нас.

Да със сигурност не дават същата тежест, много е важно да имаш сходни линк ексчейнджа ( сайтове като твоята тематика), но едно-посочните линкове са от значение, особено тези които идват от Articles - Може да е тактика търсячките да карат webmaster-ите да побликуват повече и да дават фри инфо на мрежата за да си по-ценен. Обаче големите директории дават гобър тласък за няколко места.
 
Добър лист :) Май май утре цял ден ще се субмитва :) Ама е по-добре да махнеш тоя ПР отзад защото линковете се объркват :)
 
мерси и от мен бате листат ще я преработя на ексел фаил че така с този пр седи като мъртви линкове (ще те посоча като автор)
 
Последно редактирано от модератор:

Горе