Има ли някаква полза от Twitter към сайта?

TretiKolovoz

Well-Known Member
Модерно е напоследък всеки сайт да си прави Twitter акаунт и после да почне да го захранва автоматично с някакъв RSS. Това работи при блогове, сайтове за обяви, новинарски сайтове и др. Аз съм си пуснал един акаунт към сайта за обяви, който се захранва автоматично с RSS. Вкарва заглавията на обявите, цената и линк към самата обява. Не се качват всички обяви, а само на определен интервал време взема 5-6 и ги качва.

Веднъж като се настрои няма нужда да се пипа и си работи само. Прави се бързо и лесно, но въпроса е има ли някаква реална полза? Мъча се да измисля такава, но не се сещам. Поне със сигурност не вреди.
 
От: Има ли някаква полза от Twitter към сайта?

Аз не виждам голяма. Вярно е че Twitter предоставя доста сериозна база за реклама, но имам чувството че тежестта и е слаба, защото едно съобщение в Twitter е далеч по маловажно за читателя от колкото във фейсбук например..
 
От: Има ли някаква полза от Twitter към сайта?

при мен се генерират посещения - средно за момента около 10 на статия. Въпросът е, че продължавам да трупам followers и какво ще стане само времето ще покаже.
 
От: Има ли някаква полза от Twitter към сайта?

И аз трупам някакви шантави последователи, но те ми приличат повече на спамери. Не знам каква им е целта, с която ме добавят в списъка си. Май очакват и аз да ги добавям, но не го правя. Не знам, нов съм в тая Twitter игра, но там е бъдещето май.
 
От: Има ли някаква полза от Twitter към сайта?

Въпросът е в подхода, според мен. 90% в Twitter карат по общата система - добави някой и чакай и той да те добавя. Правя изричната уговорка, че съм хейтър на подобни микроблогове, фейсбуци и вся остальная сволочь, но да се опитаме да погледнем през очите на истинските twitter-фенове. За тях подобен подход е спамерски. Те дори няма да погледнат вашия акаунт и квото там се опитвате да им предлагате, тъй като просто ще преценят Followers to Friends Ratio през twitter-клиента си и пътят до кофата е гарантиран. Така че явно първо трябва да се създадат виртуални последователи с тест-акаунти (те са само за рациото, друга реална файда от тях няма), а акаунтът през това време да се захранва на автоматик от собствените ви feedburner-ски rss-и (поне откак Google интегрира акаунтите във Feedburner с Twitter, rss2twitter’и, twitterfeed’и и тем подобни стават излишни). Така би могло да има някаква по-реална полза.
 
От: Има ли някаква полза от Twitter към сайта?

И според мен зависи много колко време ще вложиш в това да развиеш сайта си в такава насоченост. Но ако нямаш добра идея и време не мисля, че има смисъл да се слага просто за да го има
 
От: Има ли някаква полза от Twitter към сайта?

Ограничението в Предприемач за еди колко си поста преди новите потребители да могат да публикуват линкове няма особен смисъл и според мен - доста прилични теми се превръщат в набор от символи, докато се постигне желания брой.
 
От: Има ли някаква полза от Twitter към сайта?

Twitter според мен има смисъл за директна реклама (разбира се, не за линкове).
Само че за такава първо трябва да си заслужи човек чуждото внимание - да туитва интересни неща и така нататък. Изобщо - да се постарае. Да се впише в някакво общество.
 

Горе