Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

happyslacker

New Member
Гаврят се с безработните - ще ги глобяват с 500 до 1000 лева, ако не подадат декларация

Безработните ще трябва да подават декларация за това, че са безработни до края на месеца, следващ месеца в който са прекратили работа. Който не подаде такава декларация ще се глобява с 500 до 1000 лв, а при повторно нарушение - с 1000 до 3000 лв. Напусналите работа преди 1 януари 2010 г. са длъжни да подадат декларацията в срок до 1 март 2010 г.

Здравната вноска за безработни скача от 10.40 до 16.80 лв.

Здравни осигуровки за самоосигуряващ се през 2010г
ЗЗО промени 18.12.2009
Нова декларация за здравното?
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

А дали имат механизмите да наложат и съберат тези глоби?
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Ако безработният се регистрира в бюрото за безработни, за да получава помощи, то най-вероятно - да.

Но май идеята е да ги уплашат и откажат от помощите, а не толкова да събират глобите принудително.
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Да, трудна работа е да конфискуваш имущество на стойност 500-1000 лв от човек, който е безработен и следователно (в повечето случаи) - беден.

Я си представи как съдия изпълнителя влиза в колибата на някой безработен бедняк, който нито е плащал здравни осигуровки, нито знае какво е декларация... Какво ще му вземе? Незаконно построената колиба?

Не виждам как това ще откаже някой от получаване на помощи. Обикновено получаващите помощи не четат законите и не знаят, че трябва да подават декларация. А ако им кажат добросъвестните служители от бюрото за безработни няма да имат нищо против да декларират каквото се иска от тях и пак ще си взимат помощите.
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Ами всички сме чели "Андрешко", предполагам, и как са се събирали вземания от хора, на които няма какво да им вземеш.

Бюджетът е оскъден и спестяват разходната му част по всякакви възможни и невъзможни начини. Това е България все пак, а премиер в момента е харизматична личност, така че "Зимата на нашето недоволство" ще я възприемаме само като книга.
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

НЕКА
ПОВЕЧЕТО БЕЗРАБОТНИ СА ЦИГАНИ ТУРЧАЛАК И ИЗМЕКЯРИ !!!
ДА ГО ДУХАТ БЕЗРАБОТНИТЕ МОГА САМО ДА КАЖА ИМА РАБОТА ЗА ВСИЧКИ !!!
НА ДЯДО БОЙКО МУ ТРЯБВАТ ПАРИ :)
НЯМА САМО ФИРМИТЕ ДА ГЛОБЯВАТ Я!!!
тоя закон е най вече против циганите така че да му мислят те
!!!
весела нова година:
ДА ГО ДУХАТ ЕСКИМОСИТЕ!.. И ПРЕЗ 2010 ПАК ДА ГО ДУХАТ... И НЕ САМО ТЕ... И СИ ПАЗЕТЕ ДУПЕТАТА... ИЛИ ПОНЕ ВИНАГИ ДА ИМАТЕ КУТИЯ МАРГАРИН ПОД РЪКА, ЗА ДА БЪДЕ СЕКСА ПО УДОБЕН! МАРКАТА НЕ Е ОТ ЗНАЧЕНИЕ, ВАЖЕН Е ОБЕМА!
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Ако това ще поуплаши малко бай мангал, който кара s-класа но взима помощи, защото се води безработен - нека да ги глобяват мамицата им мръсна циганска! Няма само да раждат дяца като мишки и после да ги разнасят насам-натам, за да взимат повече помощи от държавата, т.е. да крадат най-нагло от данъците на хората!

И дори не смейте да си отваряте устите за да ми дрънкате глупости от рода на "етническа нетолерантност", щото като сравня тука във Франкфурт какво е (дето половината население са чужденци, има много турци, индийци, негри и секви други етноси) и това, което е в циганската махала в пазарджик и направо ми призлява отвсякъде! Тука в Германия на хората им се набива понятието ОТГОВОРНОСТ и всички спазват някакви правила и норми. А в Абсурдистан си имаме едната кирлива цигания и тва е да го е*а!
 
Последно редактирано:
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Ако това ще поуплаши малко бай мангал, който кара s-класа но взима помощи, защото се води безработен - нека да ги глобяват мамицата им мръсна циганска! Няма само да раждат дяца като мишки и после да ги разнасят насам-натам, за да взимат повече помощи от държавата, т.е. да крадат най-нагло от данъците на хората!

ДАНО ДОГОДИНА ДА ЗАБРАНЯТ НА БЕЗРАБОТНИТЕ ДА ПРАВЯТ ДЕЦА !!! ИЛИ ПОНЕ НА ТЕЗИ БЕЗ СРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ !
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Тези кадри ги предаваха наскоро по телевизията. Потресаващо! Дограмата липсва, защото е използвана за палене на огньове в помещенията.

Циганският блок 20 в ямболския квартал "Райна Княгиня":

big_1240485214_727.jpg


big_1240485342_494.jpg


big_1240485366_194.jpg
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

:) скоро нема го има първия етаж :)

аз да поспамя за последно дкато ламята слага масата :) а гостите идат :)

мама им
и после ша кажат илати да видити тука нистава за живеени искаме нови жилища :)
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

В тези коментари 80% от мненията са Пълни Простотии

Преди да пишете глупости си отговорете на 2 Въпроса:

По какъв начин ще откажат някой от плащането на помощи като го задължат да се регистрира като безработен и кои са основната група от тези които се регистрират като такива за да получават помощи

Циганите и сега представляват най-голям процент от Безработните получаващи помощи не те са целта на това мероприятие

Целта са Белите хора като мен които не Ебават този 130 годишен Руско-Турски Кенеф осъществяващ Геноцид спрямо Българите, нито неговите така наречени "Заплати"-ПОДАЯНИЯ от 240 лева минимално възнаграждение.

Аз не работя по Трудови, Граждански или каквито и да е правоотношения защото не съм Работник или Труженик и защото за да работиш трябва да ти плащат.

Да работиш без да ти плащат това не е работа а се нарича АНГАРИЯ, а заплата под 2000 лева в момента при този стандарт в България не е Заплата а Подаяние и всеки който работи за по-малко е Безработен независимо че се води "Работещ" и само си губи времето

Аз получавам доходи от Комисионни, Хонорари и Рента и аз решавам дали да се осигурявам и за колко и дали да декларирам нещо и какво да е то.

А с този закон искат да им плащам данъци и да храня Политици и Олигарси, но нищо няма да постигнат ще сключа фиктивен трудов договор с един познат и ще ме осигурява на минимална заплата а Курвите които са измислили тази простотия пак ще духат Супата

Запомнете:

Целта им не са Циганите а тези над 1 000 000 които не са регистрирани като Безработни и не плащат данъци и осигуровки а пък си Живеят като Бейове искат по някакъв начин да ги Контролират и Доят, но ще ми Издоят Онази работа.

Нито им искам Меда (помощите) нито Жилото (данъците), искам да ме оставят да си живея като Свободен човек
 
Последно редактирано:
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

niks ти само download и upload на файлове признаваш, но с така намаляващите доходи от този тип "бизнес", внимавай да не ти остане само фиктивния трудов договор накрая. :mrgreen:
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Не пиете ли бре?:)

Хубаво ги нападнахте циганите ама те тях само за шнура могат да ги хванат, не виждам какво ще им вземат и как ще ги накарат да подават такава декларация.

Аз не виждам що си отварят само работа да карат безработните (които сигурно са бая) да ходят да се редят по опашки и да ги псуват. Каква е идеята нещо не схванах (може и щото съм на 2 уискита)?

Здравната вноска за безработни скача от 10.40 до 16.80 лв.

Те безработните не се ли водят хора без пари що им вдигат вноските? Че и глоба за хора които са безработни, поредният цирк. :)
 
Последно редактирано:
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Най-вероятно искат да увеличат точността на проучванията точно колко е безработицата, но това сие подигравка. Не стига, че са безработни, а и искат да ги обират.
Този Бойко взима да се излага. Не гласувах за него на предните избори заради изказвания на една негова съпартийка, която представяше партията в едно предаване по телевизията. Бях решил на следващите избори да гласувам за него, но с тази поредна изгъзица просто съвсем ми падна в очите. Не само няма да гласувам за него, но и бих тръгнал на протест срещу това и много други такива идиотски решения (в момента се сещам за още едно такова). Единственото смислено нещо, което направи това правителство беше капиталът на ООД-то да стане символичните 2лв (е, другите такси не ги съкратиха, макар че трябваше).
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Какво се учудвате, само Бедните плащат данъци.

От Богатия пари не можеш да вземеш а само трохи

Бедния е като Бръшлян Чувал колкото и да го Тупаш все ще пусне нещо

За това ако приемат подобна простотия ще продължавам да следвам Принципа:

НЕ СЪМ ТОЛКОВА БЕДЕН ЗА ДА ПЛАЩАМ ДАНЪЦИ
 
Последно редактирано:
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Какво се учудвате, само Бедните плащат данъци.

От Богатия пари не можеш да вземеш а само трохи

Бедния е като Бръшлян Чувал колкото и да го Тупаш все ще пусне нещо

За това ако приемат подобна простотия ще продължавам да следвам Принципа:

НЕ СЪМ ТОЛКОВА БЕДЕН ЗА ДА ПЛАЩАМ ДАНЪЦИ

Искаш - не искаш някой данъци не може да се скатаят. Примерно данъците ти за колата и "минетките" си ги плащаш и после законно си я трошиш по пътищата. :)
PS: За няколко месеца колко глупости измислиха, представям си за 4 год. какво ще е....
 
Последно редактирано:
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Аз имам питане....как така ще успеят да го изпълнят това, което са предложили. Все пак как ще глобиш един мангал с толкова кинти, като ги няма? Нещо пак не са го измислили като хората. Предполагам ще е...дават има работа и при отказ им спират помощите. Но идва и големия въпрос...каква ще е работа, в която не можеш да си напишеш името даже, като изключим тези хамалските.

Защото ми е малко гадничко, когато отивам да си плащам данъците до мен да се редят за помощи и то голями опашки. Нормалните хора, които работят и могат да дръпнат държавата с много напред имат по едно дете, а тези с 5-6...и какво е това. Определено не е нещо, с което правителството ще се похвали пред Европата. ;)
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Къде прочетохте, че ще спират помощите на мангалите, че аз съм го пропуснал. Според мен целта не са мангалите щото от тях не могат да вземат нищо не случайно им приписват фирми с големи дългове. Ако им спрат помощите ще започнат да крадат повече ми се струва.

Ако като ходите до магазина нощем и ви причака мангал, хвърли ви един бой и ви вземе парите не се учудвайте. :lol:
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Естествено че не са Мангалите, аз съм ви обяснил по горе каква цел преследва това мероприятие което според мен няма да се осъществи, защото това ще бъде нов Биг Брадър наред с подслушването на Интернет и Мобилните телефони

От къде на къде ще ме задължават да се регистрирам като безработен.

Помислете колко домакини има които не работят и си гледат семейството и те ли трябва да тръгнат да се регистрират-Пълни простотии, това няма да стане

Повтарям

Целта им не са Циганите а тези над 1 000 000 които не са регистрирани като Безработни и не плащат данъци и осигуровки а пък си Живеят като Бели хора искат по някакъв начин да ги Контролират и Доят, но ще ми Издоят Онази работа.

Нито им искам Меда (помощите) нито Жилото (данъците), искам да ме оставят да си живея като Свободен човек
 
Последно редактирано:
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

НЕКА
ПОВЕЧЕТО БЕЗРАБОТНИ СА ЦИГАНИ ТУРЧАЛАК И ИЗМЕКЯРИ !!!
ДА ГО ДУХАТ БЕЗРАБОТНИТЕ МОГА САМО ДА КАЖА ИМА РАБОТА ЗА ВСИЧКИ !!!
НА ДЯДО БОЙКО МУ ТРЯБВАТ ПАРИ :)
НЯМА САМО ФИРМИТЕ ДА ГЛОБЯВАТ Я!!!
тоя закон е най вече против циганите така че да му мислят те
!!!
весела нова година:
ДА ГО ДУХАТ ЕСКИМОСИТЕ!.. И ПРЕЗ 2010 ПАК ДА ГО ДУХАТ... И НЕ САМО ТЕ... И СИ ПАЗЕТЕ ДУПЕТАТА... ИЛИ ПОНЕ ВИНАГИ ДА ИМАТЕ КУТИЯ МАРГАРИН ПОД РЪКА, ЗА ДА БЪДЕ СЕКСА ПО УДОБЕН! МАРКАТА НЕ Е ОТ ЗНАЧЕНИЕ, ВАЖЕН Е ОБЕМА!

Ти много знаещ си станал бе колега. Аз като съм безработен от 1 месец "циганин" ли съм? Или пък "турчИлак"? Работа може да има в София, но тук у Варна (пример давам) може да се хванеш само на работа за хора с основно образование - като приемащ стока в склад, разносвач, и други подобни. Е, аз като не желая в CV-то и трудовата ми книжка да пише хамалин ще изчакам за по-добра оферта. И това по никакъв начин не виждам как ме определя като мързел или пък още по-зле - да ме причислява към някое от малцинствата.
Идея си нямам какви са тези декларации, надявам се да ми кажат от бюрото по труда, където друга работа не вършат (нали са сложени там да помагат на безработните да си намерят работа) освен да уреждат свои хора. Иначе пък здравните ми осигуровки - всички са платени и продължават да се плащат. Само дето доктор не съм посещавал от наборната комисия преди 6-7 години :)
(дано и да не посещавам)
 

Горе