Гласуване за Предложенията от Анкетата Как да похарчим 1000лв за реклама на емагазин

Кои да избера?

  • Предложение №1

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение №2

    Votes: 1 5.9%
  • Предложение №3

    Votes: 3 17.6%
  • Предложение №4

    Votes: 11 64.7%
  • Предложение №5

    Votes: 2 11.8%
  • Предложение №6

    Votes: 3 17.6%
  • Предложение №7

    Votes: 3 17.6%

  • Общо гласове
    17

mantaman

Well-Known Member
За валидни ще се считат само гласове в постове по надалу за да се изключат съмненията за манипулации на анкетата.

Отварям отделна тема с цел да е по прегледно и да я видят повече хора.
Отдолу ще подредя предложенията по редът на подаването им и няма да пиша от кой са за да не се влияят читателите. Това е линк към първата тема където има условията за участие и дискусии по въпроса http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=13623&page=4


Предложение №1

Защо не пробваме да купите реклама в няколко сайта, на различна тематика.
Също така и да направите нещо като реферална система.Ако някои се регистрира и накара човек да си купи нещо от магазина ви, и този човек съответно потвърди, да получава 2-3% от цената на покупката.
Друга идея за реклама, която ми хрумва, е да купиш няколко подписа в 10-20 форума, за препоръчване на хора, с повече мнения, и повечко репутация.Няма да ти излезе повече от 50лв, че даже и по-малко

Предложение №2

Здравей,надявам се не се включвам прекалено късно.Защо не опиташ със директен спам Физически имам в предвид, изготвяш не много дълга и атрактивна оферта + някакъв подарък календарче или мартеница или картичка или нещо подобно, което да рекламира сайта ти с големи букви да е написано името на сайтаПосле разпределяш населеното място на квартали и започваш с писмата.
Или наемаш фирма извършваща подобни услуги и т.н.т.
Това ще е полезно, защото повечето хора, които биха си купили подобни артикули, най-често не са пряко свързани с нета, и за това първо трябва да пипнат и да прочетат на хартия това, което имаш да им кажеш, и да ги убедиш, че си по-добър от останалите.И чак тогава, когато си подразнил любопитството им ще намерят начин да открият сайта и поне да го разгледат, но има голяма вероятност да се превърнат и в клиенти.Когато един човек търси нещо икономично, той най-вероятно би се зарадвал на какъвто и да било дребен жест, от който и да било, независимо за какъв жест става дума.Просто всички обичат авантата и тънките работи.Не съм много изчерпателен, но схвана идеята предполагам

Предложение №3

Първо забелязах, че явно си против плащането за оптимизация за търсачки и смяташ да учиш сам, но според мен това не е най-доброто решение. Щом имаш желание да се научиш и сам да правиш оптимизация можеш да се консултираш с няколко човека, които се занимават със СЕО, нека ти съставят план и да ти помогнат за onpage оптимизацията(процеса по оптимизиране на даден сайт се състои от два главни етапа - работата по сайта (onpage) и работата извън сайта (offpage). Това ще ти излезе някъде около 100 лв.
Не знам дали следиш новините, но една английска компания е дарила 12 млн. крушки. Можеш да последваш техния пример и дариш някъде енергоспестяващи крушки (най-добре в училище, още по-добре ако е елитно). След това ти трябва малко PR, няколко платени публикации по вестници и сайтове ще се отрази доста добре - 600 лв. някъде. Остават ти 300 лв. по мои сметки, които можеш да ги дадеш за директна реклама в адуърдс или отново за платени публикации при блогъри и медийни сайтове. Мисля, че това ще ти даде едно добро име в обществото и успех в бизнеса
Поздрави,

Предложение №4

При 1000 лева на месец - влагаш не повече от 200 лева в AdWords. При цена от 5 стотинки на клик ще имаш гарантирани 4000 посещения. Следващите 200 лева буташ в платени линкове. Търсиш сайтове насочени в тая област - електроника. И не само! Мисли мащабно и рационално - не забравяй, че енергоспестяващите крушки щадят природните ресурси! Купи поне два линка в такива сайтове, дето говорят за екологията и за това как да помагаме на природата - "защото една енергоспестяваща крушка спестява еди си колко електричество, а това значи по-малко вредни газове в атмосферата и т.н, и т.н. ..." . Дотука разхода стана 400 лева. Вкарваш 300 за листовки, ама най-обикновени от вестникарска хартия. На тях може да има една рисувана крушка и отдолу да пише "Най-добрата идея за Вашият дом" , примерно. Тия листовки ще са по 20-30 лева на 1000 бройки, ако ги направиш малки и от евтина хартия. Разпределяш и 100 лева на няколко хлапета да ти раздадат листовките и си перфектен. Дотука всичко стана 200+200+300+100 = 800. Имаш 200 лева остатък, които можеш да вкараш за стока или да направиш някаква друга реклама - радио реклама например.

Ако имаш и реален магазин последните 200 лева ги вкарваш за някакъв каталог. Това е. Хубаво си направил, тъй като за една скромна сума ще получиш много идеи и съвети. Къде професионални, къде не, важното е да откриеш онова, което търсиш и да използваш това, което ти допадне най-много. Вместо листовките можеш да направиш джобни календарчета, аз така смятах да направя, но те са доста по-скъпи от евтинити хартиени листовки, които ти предлагам.

Предложение №5

Платени ревюта от блогове. (10-30лв излиза бройката)
Ако сайта не е минавал събмит по директории и социалки бих взел един за около 10-15$ от пазара на форума.
След това останалите пари се пускат в една AdWords кампания.

Предложение №6

Аз мога да ти кажа фрее как е най-добре да се рекламира твоя сайт!
засядаш или плащаш на някой да заседне и спам по всички сайтове за обяви !!!
два пъти седмично по 5 обяви в 100 сайта за обяви !
те това е рекламна кампания друго не ти трябва

Предложение №7

Ходи в catalog.bg, събери контакти на _големи_ фирми и им дай предложения на едро.
Или намери някакви фирми, която знаеш, че ще отварят скоро. Или се разходи по улиците и събери контакти на изпълнителите на строежи. Тоя сайт освен като каталог с продукти и ценоразпис не виждам за какво можеш да го ползваш. Не знам някой да си търси крушки из нета, не вярвам и да научиш хората да го правят.

Това за сега са предложенията. Може вече да започвате да гласувате, хубаво ще е да направите и малък коментар защо избрахте това предложение.

Само да припомня всеки има право само на един глас и за класирането меродавни ще са гласовете само на членове на форума регистрирани преди нова година.

Още веднъж Благодаря на всички които се престраших да участват и им пожелавам Успех
 
Последно редактирано:
От: Гласуване за Предложенията от Анкетата Как да похарчим 1000лв за реклама на емага

Предложение No. 4 ми харесва най-много.
 
От: Гласуване за Предложенията от Анкетата Как да похарчим 1000лв за реклама на емага

Гласувах за предложения 4 и 7
като гледам и другите и те май за тях гласуват :)
 
От: Гласуване за Предложенията от Анкетата Как да похарчим 1000лв за реклама на емага

Благодаря на модераторите, че са направили темата като анкета, но за меродавни ще се считат само гласувания в постове за да е прозрачно и сигурно, че никой не е злоупотребявал с регистрацията на нови потребители и айпита
Поздрави
 
От: Гласуване за Предложенията от Анкетата Как да похарчим 1000лв за реклама на емага

Аз гласувах за №7 (да си кажа щото не се вижда кой за какво е гласувал). Причината е че не мисля, че ще има голям успех продажба на крушки онлайн. №4 също е добра идея мислех и за не я да гласувам, но се въздържах защото има голяма вероятност да издухаш 1000лв. напразно. Част от тях може да ти се възвърнат, но не мисля че ще си на печалба.

Надявам се да греша и да имаш успех, от сърце ти го пожелавам! :)
 
От: Гласуване за Предложенията от Анкетата Как да похарчим 1000лв за реклама на емага

Фащам бас че предложение 6 е на amoun :)
Иначе според мене предложение 4 е най добре структурирано и оформено като план на действие. Затова гласувах за него.
Иначе съм на мнението на amoun, че най добре с безплатни методи да пробваш.
И се замисли за нещата които ти писах в другата тема. С тия ефтини крушки няма да я прокопсаш.
 
От: Гласуване за Предложенията от Анкетата Как да похарчим 1000лв за реклама на емага

Времето изтече на половина и като че нещата изглеждат педрешени,
дали ?
 
От: Гласуване за Предложенията от Анкетата Как да похарчим 1000лв за реклама на емага

Току що изтече крайният срок за гласуване очевидно печели предложение №4
Честито на колегата Moko и благодаря на всички които се включиха като участници и като жури.
Мисля че начинанието беше добро и полезно, след малко ще пусна тема - какъв конкурс да организираме - важното е да има екшън
 
От: Гласуване за Предложенията от Анкетата Как да похарчим 1000лв за реклама на емага

Ти вместо да се чудиш какви анкети и запитвания да правиш, се хващай да бачкаш здраво по сайта си.
От опит съм го разбрал, че с прекалено чудене кое как не става. Избираш си един от посочените начини на действие (даже и да не е номер 4), важното е да ти допадне и да отговаря и на твоите виждания за развитие и действаш здраво. Ако успееш ще почерпиш, ако не пробваш пак.

А, мисля че имаше лимит от три линка в подписа.
 
От: Гласуване за Предложенията от Анкетата Как да похарчим 1000лв за реклама на емага

Благодаря на всички, които са гласували за мен :}
 
От: Гласуване за Предложенията от Анкетата Как да похарчим 1000лв за реклама на емага

Папуняко па се е разпищолил
nuts.gif
 
От: Гласуване за Предложенията от Анкетата Как да похарчим 1000лв за реклама на емага

N5 ми хареса най-много. :)
 

Горе