Пращане на стока

Fozzy

Well-Known Member
Здравейте! Интересува ме по какъв начин мога да пратя стока до чужбина. Кажете ми по-известните фирми и ориентировъчни цени за ЕС и САЩ.
 
От: Пращане на стока

Има сигурни фирми, оба4е цените им не са човешки за един задграничен паспорт ми искаха 76лв до словения от еконт. Гледал съм и цените на Fedex и DHL и там е доста зле. Варианта е Български пощи само
 
От: Пращане на стока

Точно така, цените са нечовешки по добре използваи пощите...
 
От: Пращане на стока

Не знам за вас, но на мен Български пощи ми звучи като: Много лош вариант.:)
 
От: Пращане на стока

Нито са български, нито са пощи. :)
 
От: Пращане на стока

Нито са български, нито са пощи. :)
Български пощи са във веригата EMS. Това препоръчвам за цял свят!
За Великобритания и Румъния става и ЕКОНТ, но натоварват с към 30% над цената която предлага EMS.
*Пратката може да се отвори само при митническа проверка! В пощата няма да си помислят даже. Ако се констатират само 2-3 случая на неправомерно отваряне - БП ще си изгубят партньорството, а отговорните ще бъдат дисциплинарно уволнени (до живот) и неприятно осъдени.
 
От: Пращане на стока

Цените на EMS не са никак добри до Германия (зона 7 ?????) за 1 кг. взимат 81лв за пратка с документи, а за стоково съдържаща 88,5лв. До Великобритания която е зона 4 цените за 1 кг са 62,76лв за документи, а за стоково съдържаща 71,16лв. Тези цени са ненормално надути. Всеки може да влезе на сайтовете на Роял мейл или на UPS и да види какви цени предлагат техните пощи и да види, че тук се подиграват с нас. Цените са в пъти по високи от цените на пощите в останалия свят. Направо спират всякаква възможност за търговия по интернет с чужбина. Чекиаут, каминг зуун – Ей Кей Гошо от Пучьивкъ бьейбе….
 

Горе