онлайн банкиране - цкб

sixth sense

Active Member
Та.. регистрирах се в online.ccbank.bg, логнах се, дадох на "Сертификати" и след това на "Издаване на сертификат".
Дадох на "Инсталиране" и ми даде това:
Вашият частен сертификат е инсталиран. Трябва да пазите резервно копие на този сертификат.
и след като дадох ok ми даде това:
Този сертификат не може да бъде проверен и няма да бъде внесен. Издателят на сертификата може да е неизвестен или недоверен, сертификатът може да е с изтекла валидност или да е анулиран или сертификатът може да не е одобрен.
Като дам на "Начало" все още ми дава само това за сертификатите.. Как да се оправя? Данеби да е от Mozilla Firefox? Сега съм с версия 3.6 :(
 
От: онлайн банкиране - цкб

За да потвърдите инсталацията на сертификата, натиснете бутона "Инсталиране".

Warning: След натискане на бутона страницата няма да се промени.
За да проверите дали сертификатът е инсталиран успешно, проверете в съответното меню на браузера.

За Mozilla/Firefox:

1. Меню "Tools"
2. "Options"
3. "Advanced"
4. "Certificates"
5. бутон "Manage certificates"
Със IE няма никакъв смисъл да пробвам, защото не го ползвам и даже не мисля, че той има сертификати.
 
От: онлайн банкиране - цкб

Сега пък ми дава :
Вашата регистрация не е потвърдена.
Моля,посетете офис на банката!
Има ли как да се потвърди онлайн? писна ми да ходя за всяко малко нещо до банката.. :(
 
От: онлайн банкиране - цкб

за първоначалното инсталиране чаках те да ми се обадят и ми асистираха по телефона да го наглася ...
накрая беше важно да се запише сертификата с ключа и да се запази в случай на преинсталация или нова инсталация ....

питай по телефона, който е даден на сайта ... ама май се ходи до банката за това ..някакви бланки попълвах
 
Последно редактирано:
От: От: онлайн банкиране - цкб

Със IE няма никакъв смисъл да пробвам, защото не го ползвам и даже не мисля, че той има сертификати.
Сертификата се издава от банката, а не от IE.:)
 
От: От: От: От: онлайн банкиране - цкб

Знам, имах предвид, че мисля, че IE не ги поддържа.
Питай в банката кои са подходящите браузери за сертификатите, които издават. Как става инсталирането на сертификата го пише в help-а на браузера и страницата на банката. За да подписваш документи(правиш транзакции), сертификата трябва да е инсталиран, иначе са позволени само справочни операции, като да си гледаш салдата.
 
От: онлайн банкиране - цкб

Онлайн банкирането на ЦКБ се активира след посещение в клон на банката. Носи си лична карта
 
От: онлайн банкиране - цкб

Мисля да се откажа, май ще продължа да си ползвам ePay за преводи и т.н. Просто е много досадно за такова малко нещо да се ходи до банката.. :( Преди 2-3 дни дори като имах някакви 35лв в картата и незнаех от къде са, писах им емайл и ми казаха, че немогат да ми дадът тази информация.. се едно ги карам да ги прехвърлят другаде.. само питах от кой са прехвърлени.. no comment
 
От: онлайн банкиране - цкб

Онлайн банкирането на ЦКБ се активира след посещение в клон на банката. Носи си лична карта
Попълва се декларация и също мисля че сменят вида на картата.
Иначе за да нямаш главоболия с банки - само Про Кредит Банк!!!!
 
От: онлайн банкиране - цкб

Просто е много досадно за такова малко нещо да се ходи до банката..
Е не е голяма работа едно ходене ...нормално е да искат легитимация преди да дадат сергификат .
На мен ми е много удобно ЦКБ банкирането- спестява ми други ходения.
 
От: онлайн банкиране - цкб

Е не е голяма работа едно ходене ...нормално е да искат легитимация преди да дадат сергификат .
На мен ми е много удобно ЦКБ банкирането- спестява ми други ходения.
Проблема е, че картата не е на мое име и всеки път трябва да карам майка ми да ходи.. като и кажа, че пак трябва да ходи все едно и казвам, че трябва да ходи до Марс.. :lol:
 
От: От: онлайн банкиране - цкб

Проблема е, че картата не е на мое име и всеки път трябва да карам майка ми да ходи.. като и кажа, че пак трябва да ходи все едно и казвам, че трябва да ходи до Марс.. :lol:

Определено е проблем това.:)
Доста по удобно е с банкирането ...но и без него не е голям проблем стига да има пари в картата :wink:
 
Последно редактирано:
От: От: От: онлайн банкиране - цкб

Определено е проблем това.:)
Доста по удобно е с банкирането ...но и без него не е голям проблем стига да има пари в картата :wink:
Е аз сега си прехвърлям през ePay, определено е по-добре от paypal, защото там трябва да си си регистрирал картата, за да прехвърляш.. също така таксата е гадна, в ePay на ниво 3 е 0.40ст :)
 

Горе