Коя антивирусна използвате и доволни ли сте?

kostianev

Member
Здравейте, в момента съм с Nod32 2.7 версия lite. Не е пълната версия и досега не съм имал проблем. Обмислям да я сменям, тъй като незнайно как ми се заразиха няколко файла на един от сайтовете и предполагам, че съм хванал червейьок.

Вие какво използвате за антивирус и доволни ли сте от програмата си? Дайте някакви съвети!
 
От: Коя антивирусна използвате и доволни ли сте?

Ползвам Avast от 5-6 години и съм много доволен, не мисля да я сменям.
 
От: Коя антивирусна използвате и доволни ли сте?

Здрасти,

аз ползвам Авира, за момента ми харесва и бе победител 2008 за антивирусна на годината, като остави ESET NOD32 Antivirus на второ място. За 2009 е Symantec - виж тук - Summary Report 2009.

Искам също така да ти кажа, че от 1 Февруари ESET спират съпорта на версия 2.7, така, че съвета ми е да минеш на версия 3 или 4. Ето статията - End of support for ESET NOD32 Antivirus 2.7

Зависи и какво търсиш в един антивирусен софтуер, аз търся 2 неща предимно, като клиент - лекота и проактивност на програмата. А като техническо лице - силен енджин и постояно ъпдейтващи се дефиниции. Има и още, но това са ми основните 2 неща, другите в някаква степен задоволяват претенциите ми. Не може всичко да е на 6, за това си прецени ти какво търсиш. ;)

Ако имаш нужда от препоръки, ще се радвам аз както и другите да си дадат мнението. И без рекламации, моля да се изказвате с факти и доводи. :)
 
От: Коя антивирусна използвате и доволни ли сте?

Аз от две години вече ползвам "BitDefender Internet Security". Есента сложих новия "Windows 7" и ъпдеитнах антивирусната на 2010 безплатно. Нямам проблеми за сега с нея.
Три нива на настройки-начинаещ, средно-напреднал и напреднал. Ъпдейти през няколко часа, малко ресурси за работа.
Тъй като съм на лаптоп, а ползвам лиценз за три компа, съм си направил мрежа между него и настолния и ползвам програмата и на двата компа. Като цена е достъпна и съпорта им е на ниво.
Веднъж съм заразявал системата, но грешката беше в "зад клавиатурното устройство". С купон за отстъпка ти излиза около 36 долара.
 
От: Коя антивирусна използвате и доволни ли сте?

Използвам Касперски. Нямам проблеми с него и съм много доволен. През годините съм пробвал и други, но не съм оставал впечатлен.
 
От: Коя антивирусна използвате и доволни ли сте?

Аваст ползвам, ама не очаквам да се справи много добре.. аз имам вяра само на мойте умения по изчистване и детектване на вируси :)
 
От: Коя антивирусна използвате и доволни ли сте?

2.7 версията е доста стара и нищо чудно, че имаш червейьок. По-новите версии 3 и 4 са по-добри. Аз бях с ESET Smart Security много добра антивирусна според мен ама и изтече лиценза и сега съм с Nod32 някаква трайл версия като изтече ще видя пак да мина на Smart Security.

Пълна защита от вируси няма така че каквото и да избереш все тая.
 
От: Коя антивирусна използвате и доволни ли сте?

Аваст ползвам, ама не очаквам да се справи много добре.. аз имам вяра само на мойте умения по изчистване и детектване на вируси :)
Ти нямаш такива.
 
От: От: Коя антивирусна използвате и доволни ли сте?

Ти нямаш такива.
Вируси или умения?

Колкото до Аваст, многосъм доволен от нея. Сваля се направо от [url]http://avast.com[/URL] - има си версия на български и е безплатна. Има и платена версия, но аз съм с безплатната и съм доволен. Много е лесна за ползване, обновява се всеки ден, даже понякога по няколко пъти дневно. Също така е и доста лека, не товари излишно компютъра. Блокира вируси от сайтове или ако свалите файл с вирус, абе всичко си е екстра.

Аз пък каква реклама направих, все едно печеля нещо от това :mrgreen:
 
От: От: От: Коя антивирусна използвате и доволни ли сте?

Вируси или умения?
Умения, разбира се. Виж, че вирусите се опитва да ги маха по ръчния метод и после ходи да се хвали на келешите в махалата. :)
 
От: Коя антивирусна използвате и доволни ли сте?

Благодаря на всички за мненията. Сложих си Microsoft Security Essentials, като по-лекичка но в крайна сметка ми се блокира Firefox-а и не отваря страници. В настройките на антивирусната няма нищо за разрешаване/блокиране на достъп до приложенията? Някой да помогне?
 
От: Коя антивирусна използвате и доволни ли сте?

абе сложи avast и я виж, сигурен съм че ще ти хареса, кво е това чудо което си сложил
 
От: Коя антивирусна използвате и доволни ли сте?

Защо не направите една анкета?
Аз добавям глас за братушките - Kaspersky Antivirus, Internet Security също е доба цялостна защита, но за файъруол са се доказали CheckPoint с техния ZoneAlarm - http://www.checkpoint.com/corporate/facts.html
Kaspersky като антивирусна програма е много добро решение, по лека е от NOD и досега ми е хващала всичко за разлика от NOD, Avast и Avira. Ползвам я от години и мога да я препоръчам на 99%.
Справка: http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/
Този BitDefender така и не съм го ползвал.
 
От: Коя антивирусна използвате и доволни ли сте?

logo_web.gif


http://www.avira.com/en/pages/index.php

Аз използвам Avira (безплатната версия) лека и ефикасна, спасявала ме е много пъти :)
 
От: Коя антивирусна използвате и доволни ли сте?

Аз съм с AVG Free и съм сравнително доволен. Като за без пари става
 
От: Коя антивирусна използвате и доволни ли сте?

Защо не направите една анкета?
Аз добавям глас за братушките - Kaspersky Antivirus, Internet Security също е доба цялостна защита, но за файъруол са се доказали CheckPoint с техния ZoneAlarm - [url]http://www.checkpoint.com/corporate/facts.html[/URL]
Kaspersky като антивирусна програма е много добро решение, по лека е от NOD и досега ми е хващала всичко за разлика от NOD, Avast и Avira. Ползвам я от години и мога да я препоръчам на 99%.
Справка: [url]http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/[/URL]
Този BitDefender така и не съм го ползвал.

Напълно съм съгласен с горното мнение. Ползвам Kaspersky Internet Security от 2 години не дърпа много ресурси а от към настройки е върха има си най-различни и финни настройки. BitDefender не струва прави каквото си иска. Nod32 рекламата му е голяма. Avast се чудя как още не е засякъл и windowsa като вирус :lol:.Също мога да предложа и Dr.Web Curelt!
 
От: Коя антивирусна използвате и доволни ли сте?

С двете ръце и двата крака съм за NOD32 ! От много време я ползвам и нито имам проблеми, нито дърпа ресурси. 3 000К Mem Usage, сами си правете сметката. Касперския нека да си има репутацията, но NOD-а е стабилен.
 
убунту за бизнес и авира за вина към лаптопа + Spybot S&D с включен Tea Timer :) някога като ползвах уин за бизнес конфигурацията ми беше с платен нод щото да разчиташ на това cracked security software да ти пази бизнеса не е добра идея

MacTeP братле виж верно авирата по-добра е от авиджи и не товари повече
 

Горе