Имам въпрос към опитните с онлайн търговия на стоки не афилейти а стоки от магазин

AMOUN

Well-Known Member
Въпроса е свързан с гаранцията
кажете ми със сигурност и ако може ми покажете къде е написано защото няколко пъти се сблъсквам с това и все незнам със точност отговора :

-При дефектирала стока по време на гаранцията изпратена на клиент на майната си някъде да кажем Спасов дол и той върне стоката за гаранционен ремонт или замяна по куриер до София - За чия сметка по закон е куриерската услуга
кой трябва да плати куриера търговеца или клиента?

Решила Пепа от Спасов дол че има дефект в уреда и го връща по време на гаранционият срок за ремонт или замяна с куриер ? кой трябва да плати аз или Пепа?
 
От: Имам въпрос към опитните с онлайн търговия на стоки не афилейти а стоки от магаз

Въпроса е свързан с гаранцията
кажете ми със сигурност и ако може ми покажете къде е написано защото няколко пъти се сблъсквам с това и все незнам със точност отговора :

-При дефектирала стока по време на гаранцията изпратена на клиент на майната си някъде да кажем Спасов дол и той върне стоката за гаранционен ремонт или замяна по куриер до София - За чия сметка по закон е куриерската услуга
кой трябва да плати куриера търговеца или клиента?

Решила Пепа от Спасов дол че има дефект в уреда и го връща по време на гаранционият срок за ремонт или замяна с куриер ? кой трябва да плати аз или Пепа?
Когато на мен ми се е случвало да направя рекламация за повреден уред, съм го носила в магазина и оттам са го изпращали в София за тяхна сметка, само са ми казвали на коя дата да отида да си го взема. Веднъж се наложи да направя рекламация в магазин на Глобул за повредена MP3-ка, казаха ми да го изпратя по пощата за тяхна сметка. Предполагам, че тези условия се пишат в гаранционната карта. Ето една такава в ел.магазин: http://streetmoto.net/store/index.php?main_page=shippinginfo
ето извадка" ВРЪЩАНЕ И ЗАМЯНА НА ЗАКУПЕНА СТОКА

В срок от 7 дни след получаване на стоката, клиентът има право да я върне или замени, като са спазени следните условия:
1. Запазен добър търговски вид (стоката не е скъсана, надраскана, носена, прана, гладена).
2. Не са налице повреди, причинени от неправилна употреба.
3. Запазена оригинална опаковка, консумативи и аксесоари в случай, че е имало включени такива.
4. Транспортните разходи за връщане на стока са за сметка на клиента.
(В случай на замяна на стока клиентът заплаща 1.5 куриерска такса, вместо 2 такси за транспорт в двете посоки)."
 
От: Имам въпрос към опитните с онлайн търговия на стоки не афилейти а стоки от магаз

Да за сметка на клиента
но това е за върната стока, не за гаранция и това е написано от фирмата не е по закон.
но мен ме интересува по закон има ли нещо казано дали по закон примерно
е написано някъде в членовете че задължително е за сметка на фирмата?

ти си го носила в магазина

но примерно ти си поръчваш от мен машинка за постригване през моя сайт аз ти я изпращам - 100 лева + 5 лева за куриер
ти я ползваш
след два месеца машинката дава дефект независимо как дали ти я изтърваш или фабричен и ти ми се обаждаш и казваш - машинката е в гаранция повредена и искам да ви я изпратя за ремонт аз казвам ок пратете ми я

ТА ПО ЗАКОН КОЙ ТРЯБВА ДА ПЛАТИ КУРИЕРА ЩОТО ИМА КУРИЕР ОТИВАНЕ И КУРИЕР ВРЪЩАНЕ 5 + 5 = 10 ЛЕВА КОЙ ЩЕ ПЛАТИ ТЕЗИ 10 ЛЕВА ?
По закон ме интересува кой трябва да ги плати търговеца или клиента?
 
От: Имам въпрос към опитните с онлайн търговия на стоки не афилейти а стоки от магаз

Намерих нещо, обаче не пише нищо за транспортни разходи: http://www.consumer-bg.org/2009-01-09-17-52-21/2009-01-02-23-32-29/2009-01-12-01-32-50/78-2009-02-06-07-43-33?ef2249cfa79051448b9c8355b1e82095=tnjeuawu
Има една възможност да разбереш -
Комисията за защита на потребителите на телефон 0700 111 22 Може също да получим безплатна консултация от Българска национална асоциация на потребителите на телефон 02/ 9890106. Източник
 
Последно редактирано:
От: Имам въпрос към опитните с онлайн търговия на стоки не афилейти а стоки от магаз

В закона мисля, че това точно не е застъпено, но с общите си условия можеш да си решиш проблема. При покупката клиента нали се съгласява с тях!

За конкретния случай незнам какво трябва да правиш, но така поне ще се предпазиш от такива глупости в бъдеще.


28. Рекламации се приемат, както следва:
28.1. По т.27.1. - в срока предвиден в гаранционната карта, придружаваща стоката, след подробното попълване на формуляра за рекламация.
28.2.По т 27.2. - в 7-дневен срок от получаването на стоката при условие, че бъдат посочени писмено основателни причини за това и се подпише декларация, удостоверяваща, че стоката се намира във вида, в който е получена, без да е била ползвана и е с ненарушена оригинална опаковка.
29. Транспортните разходи по т.28 са за сметка на клиента
30. Когато доставената стока е с гаранция, предложена от производителя/вносителя й и клиентът е редовно снабден с гаранционна карта, където са посочени адреси и телефони на гаранционните сервизи, той се обръща директно към посочените сервизи или пунктове.
Тя rak написала същото... нищо повторението майка на знанието:)
 
От: Имам въпрос към опитните с онлайн търговия на стоки не афилейти а стоки от магаз

да аз съм хакнал навсякъде чев са засметка на клиента но искам да знам дали могат нещо да ми се опънат с комисията че някаква откачена ме тромози заради някакъв продукт от 4 лева то не си струва разходите иначе не ме е еня за продукта ама да не ми се озъбят за доставката
купила си едно пластмасово дуифузерче и го счупила някаква и ми пищи за гаранция :) па то пластмаса и механично счупено - та и казах да ми го прати да се радва
 

Горе