Немска овчарка

От: Немска овчарка

има ли специализиран форум само за тази порода ? (търсих но не намерих...)
искам да прочета : как трябва да го храня, за ваксините и т.н. :)
 
От: Немска овчарка

[url]www.dog.bg[/URL]
има раздел специално за НЕМСКА ОВЧАРКА
СЪКРАЩАВАТ ГО НОК - НЕМСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ
ТАМ ИМА МНОГО ИНФО ВЪВ ФОРУМА
 
От: Немска овчарка


виж колко простотии написа а са някак си скучни и безинтересни - дори не ти се отдава да напсуваш някого както трябва - и си седнал да ми говориш за образования и глупусти..
офф и ти си ми един прошляк... не заслужаваш даже опърдяната вода от джакузера ми да пиеш :) :twisted:

на някои хора им се отдава да пишат да псуват и т.н. ти не си един от тях не се мъчи с тези кевартални псувни в люлин може да си интересен пред пуберите ... тук си жалък... успех в напъните ти да измислиш следващият си пост ...

с тея рефералчета мизерни от подписа ти... сигурно не ти стигат само за дамски превръзки и за нета да си платиш а си тръгнал да м исе праиш на мъж... къде бре прошляко люлински си тръгнал да се мериш а? :) образование имал ти пикая на образованието щом не мойш да изкараш 500 лева на месец а иначе по форумите си голям ербап...
 
От: Немска овчарка

Аз имам кръстоска немска с коли. Много добро и красиво куче.
 
От: Немска овчарка

мда и аз съм виждал такива кръстоски и ми харесват
:)
вземат най-хубавото и от двете породи :) дай снимки
 
От: Немска овчарка

здравейте,
решил съм да си взимам такава порода куче

Някой отглежда ли такава ? да ми кажете дали е лесно за гледане ..

и на каква възраст е добре да си взема ? 2 месеца ?

и около за 150 лв. може ли да си намеря нещо ?
миля да женска ... :)
Хубаво помисли преди да вземеш щото това е много отговорна работа. Нагледал съм се на изоставени домашни кучета. 150 или 250 или 20 лв не представлява аргумент за избора, защото се дават един път и на фона на месечните разходи не е нищо. Ако го вземеш малко трябва да видиш родителите за да знаеш какво да очакваш, което изключва покупката от магазин.
 
От: От: Немска овчарка

Хубаво помисли преди да вземеш щото това е много отговорна работа. Нагледал съм се на изоставени домашни кучета. 150 или 250 или 20 лв не представлява аргумент за избора, защото се дават един път и на фона на месечните разходи не е нищо. Ако го вземеш малко трябва да видиш родителите за да знаеш какво да очакваш, което изключва покупката от магазин.

Хубав въпрос излиза от това
колко харчите на месец г/д са вашето куче ? - малко или голямо е ?
аз например сега кто си взема на около 40 дена какво трябва да му купувам
храна на гранули ?

и още нещо :
@AMOUN, на твоето куче ако някой чужд човек му даде парче месо ще го изяде ли ? (интересно ми е ...)
 
От: Немска овчарка

имам още няколко въпроса:

този сайт http://www.pedigreedatabase.com за какво е ?
база данни със всички регистрирани кучета ? ако да - как се слагат кучетата в този сайт ?

и още нещо:

когато отида да купя куче с паспорт на паспорта пише ли името на собственика ?

и още нещо :Д

плащат ли се някакъв данък за кучето ?
 
От: От: От: Немска овчарка

Хубав въпрос излиза от това
колко харчите на месец г/д са вашето куче ? - малко или голямо е ?
аз например сега кто си взема на около 40 дена какво трябва да му купувам
храна на гранули ?

и още нещо :
@AMOUN, на твоето куче ако някой чужд човек му даде парче месо ще го изяде ли ? (интересно ми е ...)


Кучето го бях научил /лесно се учи/ да не приема храна без да му разреша... обаче после ламята и балдъзера го разлигавиха и го извратиха и то сега си мисли че му трягва разрешение да взема храна само ако аз съм там :) ако ме няма ... плющи и не му пука...

разхода ти на месец средно ще е 50-100 лева
като в това вклщчвам болнични разходи при евентуални произшествия
иначе можеш да го храниш и за 20 лева на месец с ориз и птичи субпродукти / глави крака фенери/
на гранули все пак трябва да са поне от три лева килото
иначе все едно го храниш с царевица и тикви
виж всичко са глупости куче може да с егледа и със 10 и със 1000 лева на месец :) зависи как го научиш аз по рано съм гледал куче и съм нямал големи възможности ... проблема е че след известно време почваш да разбираш че трябва да се съобразяваш постоянно с кучето
къде ходиш за колк овреме излизаш кога ще се върнеш
ежедневни разходки...
а и сега с новите закони след 2-3 години ще емного по сложно да имаш куче в голям град

ако кучето ти е кастрирано данъка е 10-20 лева мисля че беше
разбира се нещата тук са извратени и 90% от кучетата както и моето не са регистрирани
ако имаше точен и ясен закон какво как къде да но в сегашното положение е направено един вид дане ти пука!
глобите са смешни така че ...
 
От: Немска овчарка

защото съм чувал и чел че на много хора са отровили кучетата
толкова ли е трудно да се научи да не взима от чужд човек .....

п.п.
на паспорта какво пише ? - името на кучето , родители .... ?

и още нещо:
като го взема малко
да го държа ли в къщата поне 1-2 месеца до като отрасне или да седи отвън направо ... ?

за около 190 лв. може ли да се намери нещо ?
 
Последно редактирано:
От: Немска овчарка

защото съм чувал и чел че на много хора са отровили кучетата
толкова ли е трудно да се научи да не взима от чужд човек .....

п.п.
на паспорта какво пише ? - името на кучето , родители .... ?

и още нещо:
като го взема малко
да го държа ли в къщата поне 1-2 месеца до като отрасне или да седи отвън направо ... ?

за около 190 лв. може ли да се намери нещо ?

Ако някой иска да ти отрови кучето ще го направи без значение дали си го обучил да не взима храна от чужди хора, което е полезно но не е решение на проблема

Трябва да го следиш когато е на разходка къде ходи и какво взима от земята което не е лесно освен ако не е на синджир до теб

На паспорта пише всички данни с които разполага собственика на майката като ако е породисто и ще плащаш за него издаването на паспорт е задължение на собственика му, аз моето го взех на 2 месеца с паспорта и името, можех да го сменя но не исках вече си беше свикнало с РАМ.

В паспорта се отразяват и задължителните ваксинации само първата година поне четири-пет пъти съм го водил на ваксинации с инжекции, отделно хапчета и прочие глупости.

След 2-рата година пак има някакви инжекции веднъж годишно на аз повече не съм се занимавал с ветеринаря му докато не се разболя от пневмония една зима когато беше на 11 години и пак инжекции и му разеебаха мускулите на задните крака

Поне един месец след като го вземеш не го извеждай навън и не го срещай с други кучета, нека свикне с теб и твоето семейство и да придобие увереност. След като вече те признае за собственик и приятел е хубаво да го изведеш и запознаеш с кучета на неговата възраст с които да играят, и на следващия етап когато вече и навън е уверено може да го извеждаш и с някой голям и доказал се Пес

Моето след 6-ия месец го извеждах с един ротвайлер на 3 години който се давеше редовно с всичко на четири крака, но моя не го закачаше идвал е у нас хранили са се с моето куче и са спали на един дюшег.

Та покрай този ротвайлер и моя Рам много се отвори и взе да налита на други кучета та се наложи да не ги извеждаме вече заедно защото беше въпрос на време да се сдавят и по между си.

И за по-малко пари можеш да си вземеш хубаво куче но преди да отидеш на оглед проучи кои са родителите му както и имали ли са предишни потомства и какво е тяхното състояние-запознай се със собствениците им и с ветеринаря им, защото отидеш ли на оглед да видиш кученцето то те грабва като всяко малко пале и ти си готов да го вземеш на всяка цена и във всяко състояние което после може да ти донесе много проблеми

Моят съвет е ако ще го гледаш на двора не го връзвай на синджир, куче каето е вързано вече не е куче, то се озлобява и затъпява на едно място и нищо не става от него, предишните ми две кучета бяха гледани на двор у баба ми на синджир и единствено можеха да лаят като влезе някой, но пусна ли ги на свобода нищо не става от тях
 
От: Немска овчарка

питах за пспорта
защото се чудя може ли да ми кажат че ваксините са бити а реално не са ?
значи в паспорта пише кой са родителите му ? - може ли да бъда сигурен че е вярно ?
.....
от няколко дена гледам обяви... но не мога да намеря подходяща за мен - около 200 лв.

днес писах на двама - единия иска 600 лв. а другия 800
вяно кучетат са с много роднини който са шампиони
но къде да търся по евтини ?
 
От: Немска овчарка

waksinite sa biti pyrwite 6tom taka kazwat
щoto nikoj nqma da riskuwa da se razbolee ku4eto wse pak e obekt na tyrgowiq :)
деба тая латиница
родители и лепенки всеки може да си измисли дори и от голям и реномиран кучкарник нищо не пречи да имат няколко успоредни родилки и да продават кучета все едно са само на едната никой не иска касови бележки за да се провери колко са продали
и изобщо защо не поразпиташ в оня форум там всичко това е написано и разисквано тук сме интернетаджии :)

и който търси намира

[url]http://www.topobiavi.com/index.php?action=show_adv&id=78748&pic_id=131333[/URL]

макар че това не е баш каквото трябва да е :)
 
От: Немска овчарка

добре ще пиша и там само ако може да ми кажея какво искаш да кажеш с :

макар че това не е баш каквото трябва да е :)

нещо външно ли гледаш?

п.п. тази обява съм я видял както и няколко други
сега чакам отговор от тях :)
 
От: Немска овчарка

Когато водиш кучето да му бият ваксината свалят лепенката от ампулата с лекарството или от опаковката му и е лепят в паспорта на кучето и нанасят съответната дата както и датата на следващата ваксина и ветеринарят се подписва, не че предишния собственик и доктора не могат да манипулират това.

Не това е правилния форум за да те ориентират къде да намериш добра овчарка.

Търси за куче от развъдник на МВР или собственост на служител на полицията, там все още кучетата се гледат и възпитават по утвърдени правила не че това е гаранция.

Куче за 10 минути не можеш да го познаеш трябва да го видиш в различни ситуации как реагира при взаймодействие с близки и чужди хора, с други кучета и с предметите от околната среда но пак не е сигурно.

Много задълбахме, взимай това което ти е по сърце лоша овчарка няма има лош собственик.
 
От: Немска овчарка

проблема е че до сега звънях/писах
на над 10 човека/или развъдници //
или още не са ми отговорили или е продадено .... :(

продължавам да търся ... все пак ако някой от тук продава ... да се обади :arrow:
 
От: Немска овчарка

има и без пари ако следиш тука примерно и не бързаш толкова. 100 лв на месец си ги смятай освен ако не намериш връзки в някое заведение. Кучето яде повече когато:
- е едро
-расте
-много се движи
-студено е
-наследственост - обмяна и т.н.
 
От: От: Немска овчарка

аз също търся немска овчарка и се колебая какъв пол да е,но една позната има много доър опит с кучетата и тя каза по-добре женско.. хем са по-малки,по-малко миришат и нали.. женските са по-красиви . но не мисля че са по-умни от мъжките,но едно момиче имаше мъжко и женско куче и казва че женското е по-умно от колкото мъжкото й ,което попринцип не мисля че е вярно (но мъжкото е било МАЙЧЕ бернски зененхунд,а женското е голдън ретрйивър)) въпреки че гледах клипчета на един човек който има немска овчарка женска и това куче бешее..изумиително умно !а аз имах 3 дена женска немска овчарка на 2 мес.и половина,много беше игрива и сладкаа и като видеше хора беше много дрюжелюбна,но според мен не трябва да се доверява толкова много ,но тя беше още малка.. ще се научи.. ;д ;д
но иначе ДА- цените са голям проблем, но намерих един много хубав развъдник за ПОЧТИ всички кучета и родителите са чистокръвни,има снимка на тях,на всички кученца за продаване и са199 лв и са имунизирани със чип,паспорт,и безплатне храна за пъурвите дни и безплатен преглед.. и още мн неща там сии.има също описание за кучето(какво е/колко голямо и т.н.) има също и дългокосместа немска.,бяла,черна.......)..
и има също доставка до цяла българия и чужбина но нз дали се плаща и колко струва.., :/ :/
а там на снимките и има тел.номер..
сайта се казва:: dogkennelbg.com .
 
От: Немска овчарка

Имах преди години овчарка и бях много доволен от нея.
Мислих и сега да си взема, обаче старата беше 10 годишна и ме ухапа и я махнах. Само заради това се отказах да си взема, нова. Не можеш да имаш доверие на 1 куче цял живот и накрая да те ухапе.
Бях решен да взема нещо игриво. Немската овчарка не е много игрива и социална към хората. Особено към децата когато й се радват (има голяма вероятност да излае или ухапе някого).
До колкото съм запознат със закона. Вече кучета над 10 кг. задължително с наморници на улицата., иначе само вкъщи на верига в двора.
Помисли за какво ти е куче.
Задължително да е малко.
Не гледай родословните, ами чистокръвните. Няма смисъл да си вземаш куче с родословие и разни глупости за 5000 лева (тва че баба ми е пилот, не значи че и аз ще стана такъв), като можеш да вземеш едно чистокръвно.

Препоръчвам ти да си вземеш лайно с характер. Много съм доволен от него.
Няма нужда от обучение. Прави това което иска и което му кажеш с добър тон. Скараш ли му се, връща ти го. Биеш ли го, ти стъжнява живота. Общо взето понякога не знаеш дали ти си шефа в къщата или то.

Виж файлът 8677 1393692_679221428763119_860607433_n.jpg 1391704_679221512096444_1181246851_n.jpg 988336_679221538763108_2077789473_n.jpg 941814_679221432096452_1246571564_n.jpg

Иначе ако ти трябва куче пазач.
Препоръчвам Ротвайлер.
 

Горе