Въпрос за внасяне на осигуровки

mvmrik

Well-Known Member
Получава се така, че незнам как да си платя осигуровките и никой нищо не знае. Как става тоя номер незнам. Миналия път отивам в банката и ми казаха че вече не трябвало да се плаща по име на фирмата и булстат, а по ЕГН и оная ми преправи всичките платежни.

Днес ги направих по уж новия начин и отивам, а оная в банката ми казва че не било така и ДЗПО трябвало да си бъде по име на фирмата и с булстат, а не по ЕГН. Звънях на счетоводителката ми и тя нищо не знае.

Та въпроса ми е ако някой знае, как да попълвам тия платежни, защото се оказва че нито счетоводителите, нито в банките знаят и аз трябва да гадая.

Аз съм едноличен търовец и се самоосигурявам, като до миналата година си внасях осигуровките ЗО, ДОО и ДЗПО на името на фирмата и си пишех булстата. Сега как трябва да е, знае ли някой?
 
От: Въпрос за внасяне на осигуровки

Много странно, как може счетоводителката ти да не знае, то каква е тая счетоводителка. Моята счетоводителка ми пише платежните, подава ми декларация 1 и 6, които се обработват със специална програма на НАП. Аз само ходя да си внасям достатъчно пари за превода в сметката на фирмата. Пази си платежните, които си внасял, защото ако стане някое объркване, да можеш да докажеш в НАП че си внасял осигуровките. Ето тука можеш да питаш специалистите: odit.info
За да зададеш въпрос в дискусията не ти иска регистрация, само гледай да си в правилния раздел.
 
От: Въпрос за внасяне на осигуровки

По ЕГН беше миналия месец. Сега не знам как е :) Чакам да решат колко трябва да плащаме че и това не е ясно :) За всеки случай не искам да бързам и да платя 4 пъти повече защото просто пари нямам!!!
 
От: Въпрос за внасяне на осигуровки

Звънни на телефона на НАП, който е за справки и там понякога(ако случиш на любезните лелки) обясняват много подробно всякакви такива неща. Иначе с тия осигуровки е пълна каша и никой нищо не знае.. а в същото време чакат пари да събират.. Странна работа.
Тук във форума намерих повече информация за здравните осигуровки, отколкото в самия сайт на НАП.
 
От: Въпрос за внасяне на осигуровки

Чакам да решат колко трябва да плащаме че и това не е ясно :)
Здравните ще се увеличат на 10 %, ако не се отрекат пак от приказките си по телевизията де ....
а ако скоро не се оправят с хаоса в това министерство, някой ще изгърми там - :)
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за внасяне на осигуровки

ЗО се плаща от името на фирмата, но се добавят и данните на ФЛ и ЕГН.
За останалите от името на фирмата само.
Е не е така, точно миналия път от банката ме върнаха, че ги бях направил от името на фирмата. Сега зи казаха че за ЗО и ДОО си е така, а само за ДЗПО не бяха сигурни.
 
От: Въпрос за внасяне на осигуровки

Странно.
Да не би мойте любимки от НАП да са сътворили пак нещо?
В момента съм безработен и 2-3 месеца не съм ке интересувал.
Ако имам време ще се поразровя да видия как стоят нещата.
Да не е някоя нова в бек офиса на банката?
 
От: Въпрос за внасяне на осигуровки

Че от кога и банките взеха да дават указания по тези въпроси ?!
Банката не би трябвало да я интересува кой от кое име и на кого внася пари ...това , че е обслужваща бюджета банка едва ли и дава това право .. ама нали в България всеки разбира от всичко затова е такъв безподобен хаос ...
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за внасяне на осигуровки

Начи поне миналия месец като плащах беха така:
Задължено лице: Името ти и ЕГН
Наредител:Името на фирмата (ако са от сметката на фирмата) Може и на каса да ги платиш тогава не трябва да пише банкова сметка от която да изтеглят.

Моята счетоводителка ги беше написала правилно, но онази от банката ми ги надраска и т.н След като проведох разговор с счетоводителката и казах така и точка. В крайна сметка стана номера, но сега са ми надраскани ...
 

Горе