Изработване на сайтове - данъци

men79

New Member
Интересуваме , може ли да се предлага услугата " изработване на сайтове" от физически лица, без да имат фирма регистрирана? И как стоят нещата с данъците?
Нека пишат само хора, които са наистина запознати.
 
От: Изработване на сайтове - данъци

Много зависи от този за когото ще изработваш сайт, как би искал да те наеме и съответно да плати.
 
Последно редактирано:
От: Изработване на сайтове - данъци

Не е само годишната данъчна декларация. Има големи глоби за неподаване на декларации за започване/спиране на дейност и нерегистрация по БУЛСТАТ като самоосигуряващ се. Ако се опита да плати данъци без тези регистрации ще го хванат бързо.

Ако смяташ да плащаш данъци и да попълваш декларации задължително си плати на счетоводител иначе глоби. Другия вариант е да не плащаш и да не декларираш нищо - така по-трудно ще те хванат.

Ако си под 18 нарушаваш и други закони, които забраняват на непълнолетни да работят без да се се преборили с бюрократичните пречки.
 
От: Изработване на сайтове - данъци

Ами осигуровките? Ако бяха само данъците щях с песен на уста да ходя до данъчното, че и бонбони щях да им нося
 
От: Изработване на сайтове - данъци

Осигуровките в същност са данъци, които се наричат "осигуровки"...
 
От: Изработване на сайтове - данъци

Аз обаче си имам работа на трудов договор и си плащам осигуровки, данъци. Това със изработката на сайтовете ми е хоби само, от което мога да изкарвам допълнителни пари .
 
От: Изработване на сайтове - данъци

по същия начин, ако заплатата ти по тр договор е над максималния осигурителен доход дължиш само ДОД в противен случай си плащаш и осигуровката. Май можеш да си спестиш някои от параграфите, но за това трябва да говориш със счетоводител
 

Горе