въпрос за Paypal

Moko

Well-Known Member
Може ли вместо кредитна карта да сложа дебитна карта Виза Електрон?
И друго - в Paypal има услуга "Paypal balance" това е като "Микросметка" в Epay.bg нали ? Т.е ако искам да си поръчам нещо от нета да речем, ще ме пита ли откъде да вземе парите - от "Net парите" или да дърпа от дебитната карта ?
:roll:
А и може ли без да съм добавил такава карта да получавам пари ? Щото акаунта ми е "непотвърден" (защото няма кредитна/дебитна карта вкарана в системата)
:roll: :roll:
 
ВАЖНО !!!

Значи... аз ползвам PayPal от 4 години. Но с USA кредитна карта. И там нещата са по лесни. Сега когато пуснаха и в БГ PayPal реших да пробвам да видя как работи. Значи това че пича по горе каза че ползва Viza Elektron да купува в E-Bay е добре. Ама не забравяйте че вашата цел е не да харчите а да печелите. така че въпроса е не от каква карта ще плащате (PayPal никога няма да ви откаже да ви вземе парите :) ). Основния въпрос е каква карта ще ползвате за да ви се превеждат там пари и да си ги теглите тука в БГ. А по този въпрос PAYPAL са категорични. Само кредитни карти с логото на VISA. Нема Mastercard няма Maestro. Даже не съм сигурен че Visa Electron ще свърши работа защото те са дебитни а не кредитни. Та с 2 думи - проиграх ситуацията. Пратих си от американскиа PayPal акаунт $20 в българския, прехвърлих си ги в кредитна карта Visa на ЦКБ и след 5-6 дена си бяха в картата ми. Значи всичко е Ок. Който му е ясно за какво иде реч..... може да се правят ГОЛЕМИТЕ пари вече и от БГ
 
:)

Всичко си работи и с ДЕБИТНА карта Visa electron.


P.S Хмм не ми стана ясно само каква е максималната сума която може да се получи в пейпал сметка и обратното - максималната сума, която може да се изтегли (говорим за една транзакция)? Става дума за Personal акаунт.
 
Re: :)

biko каза:
Всичко си работи и с ДЕБИТНА карта Visa electron.


P.S Хмм не ми стана ясно само каква е максималната сума която може да се получи в пейпал сметка и обратното - максималната сума, която може да се изтегли (говорим за една транзакция)? Става дума за Personal акаунт.

Ами виж сега... щом сам казваш че не ти е ясно максимална и минималната сума... защо казваш че всичко работи? Лимит на минимална и максимална сума има само ако ползваш не Visa карта и докато не те verify-нат с кредитна Visa, копие на паспорта, шофьорската книжка и личната карта. То и аз регистирах БГ payPal account с обикновенна Mastercart. И както казваш "всичко си работи". Работи си ама имаш максимален лимит от $500 на месец за прехвъляне от paypal-a в картата. а това е АДСКИ малко. Само за пример да ти кажа последния месец съм прехвърлил от американския ми PayPal в кредитната си карта 44 000 $. Ако имах лимит от 500...все едно за нищо не мога да го ползвам този акаунт. Не се шашкай - това 44 не е печалба - а оборот. така че за да се избегне лимита те предлагат няколко стъпки за БГ акаунти. Задължително карта с Visa logo. Сега не мога да твърдя Visa Electron става или не става защото не съм пробвал. Но до колкото съм чувал - не става. Но Нищо не ти пречи за си направиш Visa в коя да е банка. Ако някой има въпдоси за PayPal - може спокоино да пита. както казах от 4 години и малко повече ползвам PayPal и имам малко повече опит
 
Re: :)

biko каза:
Всичко си работи и с ДЕБИТНА карта Visa electron.


P.S Хмм не ми стана ясно само каква е максималната сума която може да се получи в пейпал сметка и обратното - максималната сума, която може да се изтегли (говорим за една транзакция)? Става дума за Personal акаунт.

Максимална сума която може да получиш мисля че няма ограничения. аз съм получавал транзакции за по $2500 на ден. и то 2 за ден. така че ако има лимит на транзакния явно е повече от 2500. Но съм 99% убеден че няма лимит. А за максимална сума за теглене какво разбираш? Значи на USA userite PayPal предоставя PayPal депитна карта. Там лимита е 5000$ на ден. И за БГ банкоматите както е ясно 400 лв на теглене. Ама няма проблем да направиш няколко тегленета. Но това е частен случай. Обикновено не се практикува теглене на парите от банкомат а се практикува прехвърляне на пари от PayPal акаунта ти в банковата ти сметка - демек по кредитната ти карта Visa. Понеже не обичам да държа много пари в PayPal акаунта си окикновенно прехвърлям по 4-5 000$ и няма проблем. така че ако и за това има лимит - е над $5000. Иначе ако не те верифайнат - максимума е 500$ на месец което естествено е все едно да не може да си прехвърляш пари.
 
:)

Не исках да "обидя" по-опитен от мен :), виждам че си се аргументирал добре :). Та думите "всичко работи" бяха изказани от мен поради това, че с предните постове остава някакво съмнение дали изобщо дебитна карта може да се ползва за получаване на плащания от пейпал. Това кой за какви суми ползва пейпал е отделен и личен въпрос. Благодаря за изяснението относно въпроса поставен от мен :)
 
Re: :)

biko каза:
Не исках да "обидя" по-опитен от мен :), виждам че си се аргументирал добре :). Та думите "всичко работи" бяха изказани от мен поради това, че с предните постове остава някакво съмнение дали изобщо дебитна карта може да се ползва за получаване на плащания от пейпал. Това кой за какви суми ползва пейпал е отделен и личен въпрос. Благодаря за изяснението относно въпроса поставен от мен :)

Значи остави дебитната карта. Отиваш в ЦКБ ( за тях съм сигурен че става) и казваш че искаш да си извадиш кредитна карта Visa но са не е с кредит а да е като дебитна карта. Може правят такава услуга. Трябва да си внесеш и постоянно да имаш 50$ и това е. За 3-4 дена и имаш кредитна карта Visa която работи без проблем в PayPal. В смисъл по която м оже да си внесеш парите от PayPAl-a
 
E-Business освен продаване по ebay какво друго би могъл да препоръчаш като бизнес свързано с paypal? Метни само някакви насоки, ако не те бърка. :)
 
Re: :)

E-Business каза:
biko каза:
Не исках да "обидя" по-опитен от мен :), виждам че си се аргументирал добре :). Та думите "всичко работи" бяха изказани от мен поради това, че с предните постове остава някакво съмнение дали изобщо дебитна карта може да се ползва за получаване на плащания от пейпал. Това кой за какви суми ползва пейпал е отделен и личен въпрос. Благодаря за изяснението относно въпроса поставен от мен :)

Значи остави дебитната карта. Отиваш в ЦКБ ( за тях съм сигурен че става) и казваш че искаш да си извадиш кредитна карта Visa но са не е с кредит а да е като дебитна карта. Може правят такава услуга. Трябва да си внесеш и постоянно да имаш 50$ и това е. За 3-4 дена и имаш кредитна карта Visa която работи без проблем в PayPal. В смисъл по която м оже да си внесеш парите от PayPAl-a
Visa Electron е това, за което говориш. Тя наистина работи с PayPal и аз препоръчвам точно ЦКБ като банка.
 
Re: :)

georgimateev каза:
E-Business каза:
biko каза:
Не исках да "обидя" по-опитен от мен :), виждам че си се аргументирал добре :). Та думите "всичко работи" бяха изказани от мен поради това, че с предните постове остава някакво съмнение дали изобщо дебитна карта може да се ползва за получаване на плащания от пейпал. Това кой за какви суми ползва пейпал е отделен и личен въпрос. Благодаря за изяснението относно въпроса поставен от мен :)

Значи остави дебитната карта. Отиваш в ЦКБ ( за тях съм сигурен че става) и казваш че искаш да си извадиш кредитна карта Visa но са не е с кредит а да е като дебитна карта. Може правят такава услуга. Трябва да си внесеш и постоянно да имаш 50$ и това е. За 3-4 дена и имаш кредитна карта Visa която работи без проблем в PayPal. В смисъл по която м оже да си внесеш парите от PayPAl-a
Visa Electron е това, за което говориш. Тя наистина работи с PayPal и аз препоръчвам точно ЦКБ като банка.

Значи не говоря за Виза Електрон. Говоря за чиста кредитна карта Виза (без електрон). НО не ти отпускат кредит. Ще питам как се казваше услугата и ще ти кажа
 
fiddy каза:
E-Business освен продаване по ebay какво друго би могъл да препоръчаш като бизнес свързано с paypal? Метни само някакви насоки, ако не те бърка. :)

В никакъв случай аз лично не препоръчвам продаване по E-bay. По много причини. Абсолютно всеки изтински бизнес по интернет е свързан с paypal. 99,99 % от сериозните сайтове които продават приемат и плащания с PayPal. И все повече хора предпочитата да плащат с PayPAl защото е най сигурно. paypal е един от лесните начини да си прибереш парите които печелиш в интернет в БГ. А начини за печелене - дал господ
 
радвам се че се е завъртяла такава огромна тема и много въпроси намериха своя отговор...
Майка ми работи в ЦКБ и аз няма да взимам карта от друга банка... Но проблема е друг ... Тя има 2 кредитни карти (Visa и MasterCard) обаче ми каза "няма да пипаш кредитните карти" , а пък нова заради мен няма да си изкара... тя дебитна неще нова камо ли кредитна... затова исках с дебитна карта... а значи има Виза кредитна, но без кредит... т.е като дебитна както се изразихте ..... Това ще е готино... Нека да видим, ако потръгне да изкараме някой лев тогава ще правим картите.....
благодаря много за информацията! :)
 
Moko каза:
радвам се че се е завъртяла такава огромна тема и много въпроси намериха своя отговор...
Майка ми работи в ЦКБ и аз няма да взимам карта от друга банка... Но проблема е друг ... Тя има 2 кредитни карти (Visa и MasterCard) обаче ми каза "няма да пипаш кредитните карти" , а пък нова заради мен няма да си изкара... тя дебитна неще нова камо ли кредитна... затова исках с дебитна карта... а значи има Виза кредитна, но без кредит... т.е като дебитна както се изразихте ..... Това ще е готино... Нека да видим, ако потръгне да изкараме някой лев тогава ще правим картите.....
благодаря много за информацията! :)

Защо не можеш да си изкараш - нямаш 18 ли?
 
shang каза:
Как да премахна тоя скапан ЛИМИТ ??

Ами PayPal са много ясни в решението на въпроса с лимита:

Your account has initial withdrawal and receiving limits. To lift your limits complete the steps contained in the table below.
1. Add a card - Add your debit or credit card to your PayPal account and start making payments and shopping online immediately.

2. Enroll in Expanded Use Programme - Start the verification process to confirm your card information.

3. Enter Expanded Use Number - Enter the 4-digit EUP number that appears on your card statement to complete the verification process.

4. Fax a proof of ID and Location :Fax documents to confirm your ID and address. This final step is required to remove your receiving limit.

- Valid photo ID
- Passport
- Driver's License
- National Identity Card
 
я на български :p

ся си адвам втората карта на която ще искам да слагам парите, тъй като другата ми е MasterCard...
 
shang каза:
я на български :p

ся си адвам втората карта на която ще искам да слагам парите, тъй като другата ми е MasterCard...

Точно така - Мастеркард няма да стане - за това адваш друга карта. И ти като я аднеш ще те накара да преминеш към стъпките които описах по горе - няма как. Ако искаш да избегнеш лимита от 500$ де. Ако те устройва $500 - не е нужно да го правиш. Ако някой нещо го интересува друго да пита
 

Горе