Kaspersky PURE--Нова ера в интернет сигурността или поредната антивирусна

niks

New Member
Kaspersky Lab пусна нов продукт на пазара с функции непознати от останалите антивирусни и файруол програми

Новото което предлага е главно по отношение криптирането на данните и пакетите които обменяте в интернет и защита на компютъра в домашната мрежа.

Някой тествал ли е действително ли кодира трафичните данни и ги предпазва включително и от интернет провайдера или е поредния булшит

Има е в замундата

Kaspersky PURE



PS

Дайте отзиви дали да сменям KIS 2010 с нея
 
Някой тествал ли е действително ли кодира трафичните данни и ги предпазва включително и от интернет провайдера или е поредния булшит

Интересно какво точно ще криптира, нали отсреща, където се получават тия данни трябва нещо да ги декриптира?
 
От: Re: Kaspersky PURE--Нова ера в интернет сигурността или поредната антивирусна

Интересно какво точно ще криптира, нали отсреща, където се получават тия данни трябва нещо да ги декриптира?

Това е въпроса, идеята ми е данните които изпращам когато съм свързан с дадено IP или сайт да могат да се дешифрират само от това IP и дори някой да прихване пакетите да не може да извлече никаква информация от тях

Ето описанието на Kaspersky PURE

НОВО!

Криптирането на данни увеличава сигурността. Създавате, съхранявате и обменяте данни в контейнери, критирани и защитени с парола

Password Manager може да създава, криптира и съхранява login, авто-довършва формуляри и има вградена виртуална клавиатура

My Control Centre позволява централизирано управление на задачи доклади, обновления и други, от всеки компютър в мрежата

........................
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: Kaspersky PURE--Нова ера в интернет сигурността или поредната антивирусна

А какво правим след изтичане на trial period?

Е хайде сега въпроси от първи клас

Свали си е пък вътре ще прочетеш-Има пач Reset trial за нов trial период

Но лично аз препоръчвам използването на пача Hibride Pure който прави възможно използването на ключовете от KIS за Kaspersky PURE

Ключове може да сваляте от този сайт


Антивирусната може да определи сайта като опасен но не е такъв опасен е само за онези който искат да лапат кинти :p
 
Последно редактирано от модератор:
От: Kaspersky PURE--Нова ера в интернет сигурността или поредната антивирусна

аз съм си сложил антивирусна по навик преди 7-8 месеца като инсталвах и не съм я поглеждал оттогава безплатната авирка и ич ми е през оная работа какво и как е излязло няма от какво да ме пази .. аза криптирането ...

какво да крия ?
а за останалите екстри ? за какъв чеп са ми ? какво ползвате от тях ?
 
От: Kaspersky PURE--Нова ера в интернет сигурността или поредната антивирусна

Още информация за Kaspersky PURE (CRYSTAL) 2010 тук
Определено компанията се развива много добре аз ползвам тяхни продукти от 2 години и съм много доволен.
 
От: Kaspersky PURE--Нова ера в интернет сигурността или поредната антивирусна

Трябваше да "чистя" Avast, която не ползвам от месеци, през регистъра, за да инсталирам тази. Дано си струва усилията, но ... пусто любопитство.
 
От: От: Re: Kaspersky PURE--Нова ера в интернет сигурността или поредната антивирусна

Това е въпроса, идеята ми е данните които изпращам когато съм свързан с дадено IP или сайт да могат да се дешифрират само от това IP и дори някой да прихване пакетите да не може да извлече никаква информация от тях

Това се нарича SSL или TLS. Например когато се свържеш с https://www.paypal.com/ имаш криптиране по целия път от твоя браузър до уеб сървъра на PayPal. И това без инсталация на допълнителен софтуер!

Ако обаче осъществиш достъп до http://www.predpriemach.com/ връзката не е криптирана. Можеш да ползваш допълнителен софтуер - напр. VPN, обаче в този случай връзката ти ще бъде криптирана от твоя компютър до компютъра на доставчика ти на VPN. После от там до уеб сървъра данните ще бъдат некриптирани.

В общия случай данните да са криптирани от твоя браузър до уеб сървъра е невъзможно, защото много малко сайтове позволявт връзка чрез SSL или TLS.

Ако ти трябва криптиране на данни на твърдия диск виж http://www.truecrypt.org/ (обаче трябва да прочетеш и обмислиш много вниматело какво пише на сайта за да имаш някаква сигурност). TrueCrypt е софтеур с отворен код.
 

Горе