Трябва ли да платя данъци за пари от гугъл за 2009 година ?

medi

Member
Здравейте. Искам да ви попитам трябва ли да плащам някакви данъци за парите, които съм взимал от гугъл за 2009 година ?
 
От: Трябва ли да платя данъци за пари от гугъл за 2009 година ?

Тука май наистина станахме счетоводен форум :)

Трябва ли да плащам данъци върху приходите си от AdSense?
Възможно е да е необходимо да плащате данъци върху приходите си от AdSense. Вие носите отговорност да проучите и да се придържате към съответните данъчни разпоредби. Google не е в състояние да Ви консултира по данъчни въпроси.
Източник: Google

........Срокът за подаване на годишната данъчна декларация по чл. 50 от Закона за данъците върху доходите на физическите лица за 2009 г. е до 30 април 2010 г.

........Срокът за внасяне на декларирания в годишната данъчна декларация данък за довнасяне също е до 30 април 2010 г.

Източник: НАП: Данък върху доходите на физическите лица

Чл. 80. (1) Лице, което не подаде в срок данъчна декларация по този закон, се наказва с глоба или имуществена санкция в размер до 500 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание.

Източник: ЗАКОН ЗА ДАНЪЦИТЕ ВЪРХУ ДОХОДИТЕ НА ФИЗИЧЕСКИТЕ ЛИЦА

Какви са глобите за това, че не си се регистрирал като самоосигуряващ се и не си подал декларация за започване на дейност не ми се търси (от порядъка на няколко хиляди лева бяха доколкото помня). А дали се налага да се прави тази регистрация и да се подава тази декларация е отделен въпрос (някои не го правят).

Относно регистрацията: Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

След като си прочел това по-горе вероятно си мислиш нещо подобно на това:

Представете си, че печелите 100 долара за три месеца. Ще плащате данък. Всеки месец хамалогии и ходене по насрани български бюрокраштини. Допълнително плащане на осигоровки и тем подобни лайняни пари във въздуха. С голямо удоволствие ще им кажа да си ебат путката майна и една стотинка няма да видят. Ако е нужно заебавам досега спечелените приходи и им казвам - ДУХАЙТЕ ГО. Понеже аз минах към евро засега съм задържал плащанията си и ще се чудя как да си ги взема без да платя на скапаната, миризлива, мръсна и долна държава. Това не е нормално вече. Да печелят от хората, които работят за стотинки на ден. Лайнари. Винаги е било така. Няма да се оправим мамка му.

Източник: Парите от Google AdSense ще се облагат с данък
 
Последно редактирано:

Горе