Предложете антивирусна

От: Предложете антивирусна

Винаги свалям от сайта на самата програма, не ползвам кракове. Обаче отдавна се замислям да си купя антивирусна и сайтчето, което ми изпрати wanderer ми припомни тази идея. Може да си купя, но директно от сайта на производителя, не от магазин. Сега сложих AVG, тя не откри нищо при сканирането, обаче тоя комп нещо ме съмнява, ще пусна и други скенери, нещо му има. Ако не се оправи, естествено, преинстал. То и без това нищо няма в него, две трети от харда са празни. Нашия комп повече от три месеца без преинстал не изкарва :) Пък и не пазим секретните планове на НАСА в него, така че няма кой знае какви проблеми.


Ползвай онлайн скенер на някоя от по - големите антивирусни компании
а имаш съмнения посети
http://www.kaldata.com/forums/index.php?showforum=31
момчетата обръщат внимание на всеки по отделно
 
От: Предложете антивирусна

Панда не е лоша, обаче с нищо не е по-добра от останалите.
 
От: От: Предложете антивирусна

Kaspersky също е много добър
 
От: Предложете антивирусна

За мен Kaspersky Internet Security е най-доброто съчетание едновременно на добра антивирусна програма и добра защитна стена.

От 5 години съм с нея и проблемите които съм имал са главно предизвикани от задклавишното устройство тоест от мен.

Плюсовете са че не допуска вируси интегрирани в съмнителни програми и файлове (освен ако не и разрешите) и предпазва от хакерски атаки и опити за неоторизиран достъп до компютъра по интернет, Lan или Wifi мрежата

Минусите и са че влезе ли един път сериозен вирус не разчитай на Касперски да го премахне или ако го премахне компютъра ти няма да е това което е бил, оставяме на страна бавното сканиране

За хора като мен които посещават всякакви "дупки" и използват лекарства и програми с неясен произход това беше голям недостатък.

Но споменатия проблем се решава като освен KIS си инсталирате Malwarebytes' Anti-Malware и сканирате компютъра поне веднъж седмично

PS

Най добре си напревете имидж на C-то или където е инсталиран Джама и ако положенито стане нетърпимо или неспасяемо за 5 минути си възтановявате компютъра в перфетно състояние.

За целта аз използвам Acronis True Image и Norton Ghost

Така не ви трябват антивирусни но ви трябва добра Защитна стена за да не ви хакнат паролите и акаунтите или не ви се похвали някой съсед или приятел от вашата мрежа че знае съдържанието на XXL папките ви или направо не качи някое ваше клипче или снимка където трябва

Най-добрите (доколкото може да се говори за такива) защитни стени са ZoneAlarm Extreme Security и Outpost Firewall Pro
 
Последно редактирано:

Горе