Банкова сметка в чужбина

wordadd

New Member
Сигурно много от вас са се сблъсквали с необходимостта да разполагат с банкова сметка в чужбина, например Щатите, Канада, Обединеното кралсто или др. Ако знаете някакъв начин да се регистрира такава за български граждани от България ще се радвам да споделите.
 
Tsanko каза:
Това е доста рисковано, защото всички тези фирми се следят :)

Бате не е незаконо да си регистрираш чуждестрана фирма или сметка :) така че няма смисъл от параноя...

Другата опция е по интернет да си я поръчаш през чужда фирма която се занимава с такива регистрации ама това ми се струва по рисковано...

трета опция Жорката я сподели отиваш наексурзия влизаш в първата банка и си ок (в ЕУ само с лична карта :))
 
coolice каза:
ами купиваш си вестник капитал там има реклами на фирми които регистрират офшорни компании, сметки, фондации, университети....
Това живо ме интересува - само чрез Капитал ли мога да получа такава информация?????
 
Информация има навсякъде в нета :) Но си мисля че в капитал рекламират фирми които ще измислят сериозно решение за твоя бизнес а не някои тукощо светнат адвокат които решил да риселва за някои от големите :)

ПП. Има една доста сериозна книга на български за офшорни компании издавана е преди няколко години (тъмо жълта с твърди корици) Там на доста разбираем език е обяснено всичко...
 
"ПП. Има една доста сериозна книга на български за офшорни компании издавана е преди няколко години (тъмо жълта с твърди корици) Там на доста разбираем език е обяснено всичко..."
Това може ли да се намери в книжарниците?Или къде?

"Това е доста рисковано, защото всички тези фирми се следят"
Че това не е ли законно да имаш чужда фирма?

"Отивайки на екскурзия някъде, влизаш в банката и си отваряш. Друг начин не бих ти препоръчал. Или с проверена от познат фирма."
Това дали става навсякъде за българи?Тези банки нямат ли изискване за гражданство?И ако някой друг тук го е правил иска да питам дали ако го направиш тази банка праща информация до България че имаш банкова сметка там или при надвишаване на определена сума?

Между другото ако някой го е правил да даде име на банката.
 
Книата може да я потърсиш на славеиков но е старо издание така че може и да я няма ....

Не е незаконо да притежаваш чужда фирма (дялове от такава) ако имаш 1 акция от Гугъл имаш 1/брои акция, част от Г и си съсобственик :D в регитъра ще те впишат като минеш 5 процена :D


Дали става навсякаде не съм напълно сигурен (китаи може да ти искат и нещо друго) но за евро съюза е съшотото все едноче ще отидеш в локалната си банка (един вид като в САЩ да идеш в друг щат) Щом онзи немец от дето живее във враца успя да осъди бг да му плащат немските социални помощи 500€ за безработен тук за какво говорим при някаква си сметка........
 
Tsanko каза:
Това е доста рисковано, защото всички тези фирми се следят :)

Няма такова нещо - нето се следят, нито е незаконно. Имам познат който работи във българска фирма, която се води собственост на офшорка, което е направено с цел да не плащат големи данаци от продажбите в България (въпреки че сека с новия нисък корпоративен данък не съм сигурен дали е все още изгодно).

BTW супер много компании в БГ са собственост на офшорки.
 
georgimateev каза:
Отивайки на екскурзия някъде, влизаш в банката и си отваряш. Друг начин не бих ти препоръчал. Или с проверена от познат фирма.

Това с екскурзията май нумя дя стане дя те кажа, понеже като ти видят че постоянния ти адрес е в БГ, няма да ти направят сметка.

Ако си студент или живееш там, имаш адрес и всичко е точно, но точно с екскурзия няма да стане.
 
Tsanko каза:
Това е доста рисковано, защото всички тези фирми се следят :)

Кое му е рискованото да те следят? Ако нямаш какво да криеш къде е проблема?
 
E-Business каза:
Tsanko каза:
Това е доста рисковано, защото всички тези фирми се следят :)

Кое му е рискованото да те следят? Ако нямаш какво да криеш къде е проблема?Имам фирма в USA от 4 години
 
Поръчах си дебитна карта, която върви с сметка в американска банка от тия - https://www.soleproviderusa.com/
Трябва ми за нещо конкретно, а и ми стана доста интересно.....тия Virtual Money® Inc. много ги фалят на 1-2 места, че искам да видя що за птица е това....
 
От: Банкова сметка в чужбина

Поръчах си дебитна карта, която върви с сметка в американска банка от тия - https://www.soleproviderusa.com/
Трябва ми за нещо конкретно, а и ми стана доста интересно.....тия Virtual Money® Inc. много ги фалят на 1-2 места, че искам да видя що за птица е това....

FERRARIST ако още все четеш можеш ли да кажеш какво стана с това.
 

Горе