ЦКБ Онлайн Банкиране

От: ЦКБ Онлайн Банкиране

А може ли да се направи да праща email при движение по сметката? Гледах по настройките, но не видях такъв вариант.
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Има опция за въвеждане на вашия email но никаде няма опция да те известява по мейл за кредит или дебит на банковата ви сметка .
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Здравейте,
Пиша тук, за да не отварям нова тема, нищо че тази е доста стара.
Интересува ме дали мога да си следя баланса по сметката онлайн или само чрез смс. Картата ми е Виза електрон от ЦКБ.
Благодаря.
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Може онлайн. За SMS не знам. Имай предвид, че за онлайн банкирането на ЦКБ се изисква задължително електронен подпис.
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Може онлайн. За SMS не знам. Имай предвид, че за онлайн банкирането на ЦКБ се изисква задължително електронен подпис.

Може с СМС, но то е само известяване, т.е. ако имаш някакво движение по сметката.
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Сега се поразрових и намерих това - http://www.ccbank.bg/bg/Easy_info . Чрез epay може да се следи баланса, но е за Маестро, за Виза не става. Дали има подобен вариант само че за Визата ?
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Сега се поразрових и намерих това - http://www.ccbank.bg/bg/Easy_info . Чрез epay може да се следи баланса, но е за Маестро, за Виза не става. Дали има подобен вариант само че за Визата ?

И за виза може да следиш баланса (поне за кредитните карти) през епей.
 
ЦКБ Онлайн Банкиране - Централна Кооперативна Банка - Сметка

Онлайн банкирането с каквато и карта или по-скоро сметка може да се извършва само с електронен подпис. Реално epay ти се явява като разплащателна система между теб и друг потребител на системата, но за нареждане на пари от сметка към сметка (директно, без посредник) си е нужен електронен подпис. А до колкото съм запознат SMS и Mail известията не дават информация за баланса и сумите, а просто известява за движение. Тук ме поправете, ако съм в грешка, защото няма, само видях как е на мой познат, който бе към ДСК Банк.
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране - Централна Кооперативна Банка - Сметка

Онлайн банкирането с каквато и карта или по-скоро сметка може да се извършва само с електронен подпис. Реално epay ти се явява като разплащателна система между теб и друг потребител на системата, но за нареждане на пари от сметка към сметка (директно, без посредник) си е нужен електронен подпис. А до колкото съм запознат SMS и Mail известията не дават информация за баланса и сумите, а просто известява за движение. Тук ме поправете, ако съм в грешка, защото няма, само видях как е на мой познат, който бе към ДСК Банк.

В епей може да си провериш наличната сума (налични кредитен лимит в моя случай защити е кредитна карта) по карта която си верифайнал в епей (искат там някви простотии да направиш на банкомата с тая карта и ти взимат 1 лв.). Не знам за дебитна карта дали я има тая опция.
 
ЦКБ Онлайн Банкиране - Централна Кооперативна Банка - Онлайн Сметка

Имейл известяването ми дава баланс по сума плюс движенията.
През ипей без проблем си правя банкови преводи.
Може ли имейла да дава такава информация за баланса и наличност. Все пак е малко чувствителна информация. Но, не говоря от опит, демек по-вероятно да не съм прав. Просто не бях го чувал преди и ми звучеше много unsecured.

През epay се пращат. А реално можеш ли да преведеш към сметка, както си е BGXXXX, а не към epay потребител. Това не съм го правил и не знам дали има възможност. Все пак има и некви таксички, които се заобикалят. :)
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Можеш да пращаш към IBAN и име на получател. 20 ст. е таксата.

Иначе на мейла като ти пращат баланс.. тук говорим за разплащателна сметка, в която не въртиш хиляди кинти.. пък е на принципа "ако искаш" :)

Пускат ти просто какво си похарчил или какво си придобил и какъв ти е станал баланса.
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

при отваряне на всяка сметка/депозит може да заявиш по мейл да ти пращат извлечения за движение по сметката, има го във формуляра, който попълваш
 
Re: От: ЦКБ Онлайн Банкиране

при отваряне на всяка сметка/депозит може да заявиш по мейл да ти пращат извлечения за движение по сметката, има го във формуляра, който попълваш
Така погледнато е ОК. Това даже мисля, че е задълже да си го впишеш при попълване на формуляра, за да могат да са сигурни и те и ти, че получаваш всичко - от задължения до движения по сметката.
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Можеш да пращаш към IBAN и име на получател. 20 ст. е таксата.

Иначе на мейла като ти пращат баланс.. тук говорим за разплащателна сметка, в която не въртиш хиляди кинти.. пък е на принципа "ако искаш" :)

Пускат ти просто какво си похарчил или какво си придобил и какъв ти е станал баланса.

Само таксата през ипей не е 20 ст. а според преведената сума.
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Само таксата през ипей не е 20 ст. а според преведената сума.

При мен е винаги или 40 или 80ст, в зависимост от това дали плащам от карта или от микросметка, сумата няма значение.
 

Горе