ЦКБ Онлайн Банкиране

Viko

Well-Known Member
Здравейте

Опитвам се да се регистрирам, но ми дава грешка :

Грешка в шифрованата връзка

Грешка при свързване с online.ccbank.bg.

Другата страна на SSL не можа да договори приемлив набор от параметри на безопасността.

(Код на грешка: ssl_error_handshake_failure_alert)

* Страницата не може да бъде показана, защото достоверността на получените данни не може да бъде проверена.

* Моля, свържете се със собствениците на сайта и им съобщете за проблема или използвайте командата от менюто „Помощ“, за да съобщите за този развален сайт.



Опитах се да го дам като изключение, но ми пише че серификата е проверен и сайта има валиден сертификат. Пробвах и с ИЕ, но не става.
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

ЦКБ мисля че спряха банкирането със сертификати и вече е само с електронен подпис.
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Да спряха сертификатите и само с ел. подпис.
29.45 лв. излиза ccbank.bg/bg/e_signiture
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Иди направо в офис на банката така или иначе се ходи и се попълват на документи.
Между другото аз продължавам да им ползвам банкирането / само за справки/, със сертификата.
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

По добре пътьом мини и през Прокредит и повече няма и да се сетиш за кооперацията и подобни
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Ако се преместите в друга банка ще се сблъскате с други проблеми. Не се струва разправията.
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Ако се преместите в друга банка ще се сблъскате с други проблеми. Не се струва разправията.
Прав си. Всяка банка има свойте малки тайни. :) Много съм доволен от клона при нас на ЦКБ. Обслужването е на много високо ниво.
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

За разликите между Прокредит и останалите банки съм писал няколко пъти в този форум не мисля да се повтарям защото вече звуча като рекламен агент на процент.
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Иди направо в офис на банката така или иначе се ходи и се попълват на документи.
Между другото аз продължавам да им ползвам банкирането / само за справки/, със сертификата.
Как го правиш тоя номер защото и аз бях с сертификат ама даже не ми даде да се логна за справка .... Да не бъркаш нещо ?


Централна кооперативна банка АД уведомява своите клиенти, че с цел да се повиши степента на сигурност при ползването на услугата „интернет банкиране”, считано от изтичане на два месеца от датата на настоящото уведомление, а именно от 08.05.2010г., ще бъде преустановена възможността за ползване на услугата „интернет банкиране” чрез използването на електронен сертификат.
Считано от същата дата - 08.05.2010г. ЦКБ АД ще предлага на своите клиенти услугата „интернет банкиране” чрез използване на УНИВЕРСАЛЕН ЕЛЕКТРОНЕН ПОДПИС, издаден от доставчик на удостоверителни услуги.
На всички настоящи и бъдещи клиенти, ЦКБ АД осигурява възможност да закупят УНИВЕРСАЛЕН ЕЛЕКТРОНЕН ПОДПИС от офисите на банката.
Считано от 08.05.2010г., електронните сертификати, издадени от ЦКБ АД няма да бъдат валидни и няма да се приемат и изпълняват нареждания за разпореждане със сметки на клиенти, дадени посредством тях. До посочената дата всеки клиент има право да прекрати незабавно рамковия договор без разноски и обезщетения.
За всички нови клиенти, считано от 08.03.2010г., услугата ще бъде достъпна чрез използване на УНИВЕРСАЛЕН ЕЛЕКТРОНЕН ПОДПИС.
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Как го правиш тоя номер защото и аз бях с сертификат ама даже не ми даде да се логна за справка .... Да не бъркаш нещо ?

Няколко пъти го обяснявах вече, но явно не вярвате.
Сигурно съм била симпатична на служителката, а тя съответно на тези които раздават сертификатите.:)
И моя достъп беше спрян.Та последно отидох в офиса на банката, казах че искам подновяване , попълних документи наново и стана номера.
Сега е само за справки. Не мога да нареждам плащания ( въпреки че има вариант, но неудобен ).
Електронен подпис нямам, а ако сте си направили такъв не ви трябва вече сертификата .



п.п. Докато работи ще го ползвам така. :) После - електронен подпис, разбира се.
п.п.п.Уцелила съм някакъв промеждутък, няма да става това вече дори и за старите потребители.
 
Последно редактирано:
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Точно там е въпроса ,че с сертификатите вече те не работят дори и за проверка . Изрично попитах в два от офисите им в гр.Пловдив и имайки предвид че съм много редовен клиенти и даже си пием кафето с едно от момичетата които работят там ми казаха че дори и само за проверка вече няма да признават сертификатите .
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Попаднах на не много "разбираща" служителка и не можа дори да ми каже цената на ел. подписа, и ми каза да мина следващата седмица ..
Но ми каза че има вариант да получавам справка за получените суми чрез СМС в реално време.
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Попаднах на не много "разбираща" служителка и не можа дори да ми каже цената на ел. подписа, и ми каза да мина следващата седмица ..
Но ми каза че има вариант да получавам справка за получените суми чрез СМС в реално време.
Поне не те е излъгала, за да останеш с впечатлението, че знае. :)
По-добре се обади на телефоните на Интернет банкирането. На тях със сигурност ще ти отговорят. Друг вариант е да провериш в тарифата. Навярно са я актуализирали.
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Аз си направих един подпис в B-Trust за 18лв/година и си го регистрирах онлайн в сайта на цкб
 
Re: От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Но ми каза че има вариант да получавам справка за получените суми чрез СМС в реално време.
А каза ли ти, че цакаш по 18 стинки за всяко СМС-че? :)
 
Символична, ама ако имаш много движения по сметката и не си сложиш някакъв праг под който да не ти пращат СМС-и (както бях направил аз в началото), накрая като си видиш в извлечението 30-40 кинта само за СМС-и, няма да ти хареса. :)
Ако го активираш това - задължително пиши да не ти пращат СМС под 10-20 лв., защото ще ти пращат и за някакви такси от няколко стотинки, лихвички и т.н., които не вярвам да са ти толкова важни, че да ги получаваш като СМС.
 
От: ЦКБ Онлайн Банкиране

Най добре си активирай само при изходящи трансфери да те информира , защото ако някой получи достъп до сметката ти и тръгне да точи пари от нея веднага ще бъдеш известен . Иначе цената е 29.50 (+- някакви стотинки) за електронния подпис и четеца (за ЦКБ говоря)
 

Горе