Проблем с мобилни оператори ами сега?

interfena

Member
Та да започна историята седя си аз днеска и получавам обаждане по домашния телефон ( изобщо не знам от къде ми го знаят.... )
Обажда се едно лубезно момиче което ме пита кога ще си платя дължимата сума на глобул ( 500 лева ) Аз никога несъм бил на сметка при тях веднага и казах , че никога
несъм ги ползвал... тя ми каза имената продиктува ми първите цифри от ЕГН-то
съвпаднаха продиктува ми 3 номера които са записани на мое име и има сметка 500 лева каза да ходя в глобул да питам тях и после пак щяла да ми се обади за да се разберем как да платя парите ? Какво правиме в такъв случай на някой случвало ли му се е нещо подобно ?
 
От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

Едва ли е вярно че им дължиш тез пари:) Обаче аз бих отишла до Глобул да им вдигна един скандал профилактично.
Би трябвало да има и фактура ако искат пари....
 
Последно редактирано:
От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

Интересното е , че тая лична карта седи дома не я носа ( с което не се гордея де.. )
Данни на ЕГН sym daval само в интернет компании които ужким се регулират на
хостинги домейни и така нататък.... и как така са взели 3 карти и има 500 лева сметка?
та на майка ми където работи и дават максимум 50 лева... нещо не се връзва историята..
утре ще се ходи до глобул..
 
От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

Някой е разполагал с твойте лични данни и е направил фалшива лична карта (продават се в нета като само давате снимка и какво да пише на данните ) . Отиди и говори на място в някой от офисите и им обясни за какво става въпрос . Ако трябва подай и оплакване в полицията (това според мен трябва да направи оператора) и изобщо ако не си си губил документите и не си подписвал въпросния договор за тия карти няма от какво да се притесняваш .
 
От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

Между другото само по дата на раждане , година , пол и област в която сте родена мога да ви изкарам ЕГН-то както и трите ви имена . Това е проблема , че на много места могат да се намерят ЕГН и трите имена на даден човек . От там нататък най вероятно вътрешен човек им прави един договор и почва говоренето (най вероятно използват тия карти за да звънят за блъснат човек от роднина или друг вид измами) .
 
От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

иди и искай да ти покажат договор, ако не е твоя подпис
ги съди ти, като са толкова отворени за 500лв
и колко там си прецениш, че са издали карта и договор на твое име и т.н. без лична карта
Освен това трябва да има лимит на 50-100лв
как така са станали 500
 
От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

как става този номер, като нямаш подписа му и този, който му е продал плана (щом е на сметка) не се е обедил, че не се прави измама. Все пак не идва точния човек да си сключва договор. Нещо смърди бате. :)
 
От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

Моя съвет:

1. Отиди в офис на Глобул/Германос
2. Попитай какви номера имаш на твое име/егн
3. Ако имаш, а реално (както твърдиш ти - нямаш) обясни им случая с телефонното обаждане и ги попитай къде са сключвани договорите и че искаш да получиш копия от тях. (Тогава вече може да свериш подписа и дали изписаните ТРИ имена са твои и с твоя почерк) Ако не са - тогава може пуснеш жалба и от там да ги съдиш за злоупотреба.
4. Ако ти кажат, че нямаш - кажи им да проверят за стари задължения по клиентски номер (те знаят как да го намерят по ЕГН). Ако имаш такива задължения повтори процедурата от т.3
5. Ако нямаш никакви номера и стари задължения - става въпрос за телефонна измама.

пп. Не отивай агресивно настроен. :)
 
От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

Мерси за отговорите ще проуча утре или , ако съм зает други ден и аз си помислих измама , но ако беше измама щяха да искат пари по някакъв начин
да и предам на ръка или не знам в измислен офис... а те ми казаха да отида в Глобул да провера и , че след 3-4 дена са щели пак да ми се обадят
интересно е от къде имат домашния тел на баба ми .. на него звънаха тя живее един етаж под мен :lol..... продиктуваха ми и 3 те номера които ужким се
водели на мое име.... ( този номер го ползвам само в интернет където искат домашен защото нямам такъв за това съмненията са ми към някой сайт които иска документи... за хостинг домейн смс услуги и така нататъка........ )
 
Последно редактирано:
От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

А и още нещо...Ако действително нямаш взаимоотношения с Глобул или имаш стари прекратени и сега наново те карат да попълваш молби или някакви други документи, или чети внимателно или най добре не го прави . Стане ли въпрос за Глобъл няма да се учудя на нищо, отдавна са ми загубили доверието..
 
Последно редактирано:
От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

Никога аз винаги съм на валчер не чувам хубави неща за сметките за това..
 
Re: От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

(Тогава вече може да свериш подписа и дали изписаните ТРИ имена са твои и с твоя почерк) Ако не са...
Хубава процедура си описал, ама си забравил да споменеш какво да прави, ако се окаже че подписа и почерка са си негови! :D
 
От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

Ако се окаже че почерка и подписа са негови бих го посъветвал да намали наркотиците и алкохола и да не ги смесва повече :) . Също така трябва да се прегледа при психиатър да не би да не е сам в главата .... Иначе верно може да се окаже някакъв нов вид измама и утре като ти отидеш и ти кажат че нямаш задължения , тия да ти се обадят че е станала грешка и имаш задължения и ще мине "кредитор" да ти ги земе кеш . А бе нещо намирисва наистина много здраво с тия позвънявания на домашен на баба ти .
 
От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

Еми това означава, че преди време е ползвал услугите на Глобул, но е позабравил да си плаща и договора му е бил прекратен, като са му начислени неустойки. Преди месец Глобул продаде "длъжниците" си на фирма занимаваща се със "събирания на задължения" и е напълно вероятно любезната госпожица да е била от тази фирма.

Но не е хубаво да "гадаем" какво е било това обаждане и да си "набиваме филми", затова нека да отиде и да провери.
После, ако според него има нужда да сподели развръзката. :)
 
От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

Въпреки, че цифрата си е сериозна мисля, че нямаш място за притеснение ако наистина не си подписвал подобен договор. Иди, поискай им договора, който уж ти си подписал вдигни им скандал ако подписа не е твой, заплашвай с КЗП, полиция и следствие. Ако не ти обърнат внимание направи копие на договора, накарай някой от служителите да се подпише "вярно с оригинала" и отиваш в следствието. Подаваш жалба, че някой ти е използвал личните данни и е фалшифицирал подписа ти. Оттам нататъка графологичната експертиза ще докаже всичко. Не се притеснявай, ако си си в правото значи всичко е наред само ще трябва да потърчиш насам натам по неприятни разговори и жалби.
Дръж ни в течение какво става.
 
От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

Въпреки, че цифрата си е сериозна мисля, че нямаш място за притеснение ако наистина не си подписвал подобен договор. Иди, поискай им договора, който уж ти си подписал вдигни им скандал ако подписа не е твой, заплашвай с КЗП, полиция и следствие. Ако не ти обърнат внимание направи копие на договора, накарай някой от служителите да се подпише "вярно с оригинала" и отиваш в следствието. Подаваш жалба, че някой ти е използвал личните данни и е фалшифицирал подписа ти. Оттам нататъка графологичната експертиза ще докаже всичко. Не се притеснявай, ако си си в правото значи всичко е наред само ще трябва да потърчиш насам натам по неприятни разговори и жалби.
Дръж ни в течение какво става.

Мхм, сега напиши и по-подробно "Как се кара служител да ти се разпише на "Вярно с оригинала"", че ми стана интересно. Особено като преди това си му вдигнал скандал. И... успех на всички сблъскали се с институцията "КЗП".
Скоро чакам да открият и КЗП от КЗП. :)
 
От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

Скоро чакам да открият и КЗП от КЗП. :)
+1 (Съобщението,което сте въвели е прекалено кратко.Моля ,въведете съобщение ,което съдържа поне 10 символа.) :D
 
От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

Стигнало се е до КЗП по случая . Чудно само как ?! Сигурно вече има опашки пред офиса на въпросната служба. :)
 
Последно редактирано:
От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

Стигнало се е до КЗП по случая . Чудно само как ?! Сигурно вече има опашки пред офиса на въпросната служба. :)
Редно е агенцията да дупи и големите форми. Как така се дава на некви да натрупат 500 лева без договор, без нищо. На мен за скапана предплатена карта с 5 лв. в нея ми искаха подпис, даже 2. А за такава сметка си трябва добър план. :)
 
От: Проблем с мобилни оператори ами сега?

Мхм, сега напиши и по-подробно "Как се кара служител да ти се разпише на "Вярно с оригинала"", че ми стана интересно. ..

Няма на база на какво да ти откажат такова нещо. След като си им повторил 15 пъти, че ти такъв документ нямаш никой не може и гък да ти кажа да ти извади копие от "ТВОЯ" си документ. Аз лично съм правил подобна гимнастика - няма проблеми. Важно е като си вдигнал скандал да го правиш с някакъв мениджър или уп0равител щото да подскачаш пред някой ритейл няма никакъв смисъл.

А до КЗП съм опирал 2-3 пъти и съм очарован от отношението. Незнам дали вземат комисионни за разрешен проблем ама работят все едно е така... поне в Габрово, където съм ходил. Естествено във всички случай съм си бил в правото... наистина съм впечатлен от обърнатото внимание. Да и аз отидох с огромно недоверие, но те си свършиха работата коректно. Вярно малко бавничко, но все пак спазиха всички регламентирани срокове и нещата се оправиха.
И до следствие и до графологична експертиза съм опирал - хората си бачкат, за разлика от 95% от държавната машина.

Пак казвам на автора - не се панирай. Ако не си подписвал нищо - всичко ще се оправи с малко подскачане и жалби насам натам.
 

Горе