Данъци ??? Какво трябва да знам за тях

medi

Member
Искам да попитам, ако имам реклами на сайта ми от easyads, httpool, etarget трябва ли да съм регистриран по зддс или като свободна професия ?

Аз накрая на годината каквото съм изкарал от тях отделям 10% от сумата за да платя данъци и това е. Не работя никаде и си плащам здравните осигоровки. Бъркам ли нещо?
 
От: Данъци ??? Какво трябва да знам за тях

Как ги плащаш, с декларация като физическо лице ли? Мисля че е правилно това, но не съм сигурен трябва ли да се пише някакъв номер на договор. Ако са ти ги приемали до сега, сигурно не е задължително.
 
От: Данъци ??? Какво трябва да знам за тях

ами да с данъчна декларация. Но нали всичко е наред като го правя така ? Не бъркам нищо
 
От: Данъци ??? Какво трябва да знам за тях

ДА може ли малко повече информация и мен ме интересува :)
 
От: Данъци ??? Какво трябва да знам за тях

Здравейте,
Имам акаунт в Адсенсе от 2004. В последната година ми се навъртяха около 70 евро. Досега не съм получавал плащания и те стоят на Hold .Като гледам как са нещата не мисля и да ги искам.Така или иначе с тези приходи ще съм на загуба. Трябва ли да си закрия акаунта или да го оставя така? Дори и да пратят чек на края на годината не мисля да го осребрявам, така че нито имат ЕГН нито ще съм взел пари. Проблем ли е ?
 
От: Данъци ??? Какво трябва да знам за тях

А теб реално какво те притеснява. Виж няма как да платиш данъци на пари, които физически не са стигнали до теб. Предполагам, че все още намаме закон или разпоредба, която да противиречи на казаното от мен. Ако има, време е за емиграция и масово минаване в сивия сектор. Но мисля, че няма такова нещо. Защо не изчакаш да ти се натрупат и след като си дойдат при теб, обявяваш ги и си плащаш данъците. Примерно в декларацията си ги обявяваш.

Някъде бях чел, че адсенса е станал по-добре от както стана тази простотия с ДДС и преместване към Гугъл Ирландия, защото много са се отказали, а рекламудателите са си останали същите. За това апелирам, не се лишавайте от малкото, което идва като пари при Вас. Все пак ако така започнете да сланяте глава след всяка содомия, накрая ще подложиме и дупенца и ще чакаме. Ако ние не вкарваме пари в тази държава , няма кой друг. Виждате, че никой не иска да инвестира тук в тази куака. А с управлението и на тия ще отиваме и на по-зле. ;) Те всемсто да ни стимулират да увеличаваме постъпленияте, те го начукват и в тази насока. Също така покани някой счетоводител на обяд, почерпи го и го разпитай, но ако е добър, няма да ти препоръча варианта с затварянето на акаунта. Ака е много добър, ще ти каже как да го правиш и да не те обират от държавата, НАП и други паразтни такива.

П.П: За пръв път се прави голям рок фестивал и бяха плъзнали агенти да следят дали всеки си е платил данъците, както и да контрулират положението да не би да ги мине бизнеса. Не ги изчакаха да мине, а направо по време на концертите. Точно като лешояди над мърша. Сами си правете извода за какво става дума. Гонете си нещата и бъдете опорити като тези хиени, или поне на половина. Даже повече трябва, защото вие ги изкарвате тези кинти, а те просто лапат с вас.
 
От: Данъци ??? Какво трябва да знам за тях

Данъците е ясно, че ако не си взел кинти няма как дати искат. Мен по-скоро ме притеснява факта с осигуровките. Нали имам взаимоотношения с гуглето,а независимо спечелил или не трябва да се осигурявам . Може би е по-добре да се мине на накой, който плаща с paypal.
Нещо от рода на bidvertiser или chitika.

А какво всъщност става със задълженията по ЗДДС след като затвориш акаунта си в Гугъл. Ако си минал долната граница за изплащане, рано или късно… би трябвало да ти изпратят парите. Тогава нали пак трябва да ги декларираш като приход.
 
Последно редактирано:
От: Данъци ??? Какво трябва да знам за тях

така, афилейта от бет365 печеля и ги прехвърлят към сметката ми в сайта за залози.. и от там тегля парите.. и в банката пишат че е възстановена сума.. трябва ли някъде да плащам нещо?
 
От: От: Данъци ??? Какво трябва да знам за тях

така, афилейта от бет365 печеля и ги прехвърлят към сметката ми в сайта за залози.. и от там тегля парите.. и в банката пишат че е възстановена сума.. трябва ли някъде да плащам нещо?

така както обясняваш не ми изглежда да има нещо да се плаща , но все пак зависи от условията на афилиейт договора при тези бет 365 и как те са си решили въпроса с афилиейта счетоводно
 
Последно редактирано:
От: Данъци ??? Какво трябва да знам за тях

просто се регистрирах и почнах да рекламирам.. не са ми искали нито сметка за ддс нито някакви други данни..
 

Горе