Класиране по ключова дума

ohcysp

Member
Здравейте. По принцип не пиша във форума, а само чета, но в момента срещам един проблем за който търся съвет. Оптимизирам един сайт за ключова дума от типа word1 word2. Домейна ми е word1-word2.org. Месец и половина след закупуването на домейна сложих wordpress и без да искам се беше индексирало някакво default съдържание. Както и да е премахнах го и сложих мое съдържание оптимизирах според моите познания. Повечето от новите страници се индексираха. След което преди около 3 седмици почнах link building и от около 5-6 подобни по тематика сайтове сложих линкове, еднопосочни с anchor word1 word2. В следствие на това за около седмица-две yahoo site explorer-a показваше около 7к линкове. До тук всичко хубаво обаче ме няма никакъв в SERP-a за ключовата ми дума. Няма кой знае каква конкуренция за нея около 600-700к резултата излизат. Въпросът ми е възможно ли е да съм филтриран по някакъв начин за тази ключова дума? Прекалил ли съм с линковете? Колко време да чакам и има ли смисъл да си губя времето да чакам още? Единственото което ми идва на ум ако не се класирам в скоро време е да изтрия сайта от индекса, да изтрия и самия сайт и да регистрирам нов домейн. След което да прехвърля съдържанието и линковете с новия url, но по 1 на седмица да речем. Моля дайте съвет. Благодаря предварително.
 
От: Класиране по ключова дума

Зависи от кога ти е сайта. Ако е на няколко месеца може и никъде да не излиза ако няма достаъчно линкове към него или пък ако съдържанието му е нулево също е възможно. Опиши по-подробно за да разберем за какво става въпрос. Къде си го добавил (линка), колко време е минало от тогава и др. подобни
 
От: Класиране по ключова дума

Да, много е важно да ти е леко стар сайта. Опредлено сайт на 1-2 месеца трудно ще порастне в търсчките за ключова дума, имаща не малка конкуренция. А за прекаляването може, само ако изсипен много, ама много, на веднъж. Това, което си направил не е. ;)

Много зависи и какво си правил. От това, което си обяснил става ясно, но за в детайли ще може да се анализира по-добре. Все пак има много разширени понятия за трупане налинкове, както и публикуване на съдържание. И каквото и да се прави един сайт (за сериозен в свериозна ниша) излиза за поне мин 6 месеца, и пак ще трябва да се гони с големиците в нишата си. Така, че имай търпение - хубавите неща стават бавно. А през това време си го развивай и прави необходимите неща, за да се класира добре. Всичко друго си е време и малко късмет.

Успехи, ;)
 
От: Класиране по ключова дума

Точно на място "Blinky" а относно въпроса ще е добре да се обърнеш към някой занимаващ се с СЕО поне за съвет.:)
 
От: От: Класиране по ключова дума

От повече сайтуайд линкове с един и същ текст + някакви не много известни ми допълващи лоши фактори може да получиш филтър по думата/фразата (от личен лош опит казвам).
 
От: Класиране по ключова дума

Добре е анчор текста да е различен при различните линкове. Все пак "костенурки нинджа" и "две костенурки и една нинджа" са различни фрази но имат еднаква тежест при оптимизиране по фраза "костенурки нинджа", при което първата е очевиден спам.
 

Горе