Трябва ли да плащам мито и ддс ? Моля за предприемачите за помощ

SSTrader

Member
Здравейте колеги,

Ще започвам сериозен бизнес, който се състои в онлайн търговия. Имам питане към вас. Когато поръчвам стоки от Китай на стойност към 4-5к EUR и ми ги доставят с GLS или DHL, но от там са изпратени като подарък, тоест не с наложен платеж ... трябва ли да плащам ДДС или мито ? И ако е да ... има ли начин да заобиколим нещата :D (българска ми работа)

Благодаря ви
 
От: Трябва ли да плащам мито и ддс ? Моля за предприемачите за помощ

Пич ако с този въпрс започваш "сериозен" бизнес, до никъде няма да стигеш. Ще ти тряснат ДДС-то при проверка на пратката на митницата. ДДС няма за подаръци до 20 до 50 евро ли беше - не си спомням точно. Ако все пак успееш да прекараш някак си стоката нез ДДС през митницата, как ще развиваш "сериозния" бизнес, като стоката ти ще е с неизяснен произход.
 
От: Трябва ли да плащам мито и ддс ? Моля за предприемачите за помощ

Пич, ако с този въпрс започваш "сериозен" бизнес, до никъде няма да стигеш. Ще ти тряснат ДДС-то при проверка на пратката на митницата. ДДС няма за подаръци до 20 до 50 евро ли беше - не си спомням точно. Ако все пак успееш да прекараш някак си стоката нез ДДС през митницата, как ще развиваш "сериозния" бизнес, като стоката ти ще е с неизяснен произход.
 
От: Трябва ли да плащам мито и ддс ? Моля за предприемачите за помощ

До 15 евро не плащаш ДДС,а до 150 евро не плащаш мито.Това е при внос от държави извън ЕС.
 

Горе