Пазарувате ли от ebay ?

interfena

Member
Пазарувате ли от ebay ?
До сега никога несъм го правил но напоследък като разглеждам сайтът си харесвам все повече и повече неща. Става въпрос за дрехи и лап топи... интересува ме уговаряте се с купучава с куриер да ви прати стоката до адреса ?
Какви са горе доло таксите освен тези обявени в ебай за продажба на примерно лап топ митница глупости разправии има ли ? Моля някой които пазарува от там да разясни да ме "светне" малко защото и идея си нямам а съм си харесал доста неща на които цените са много добри за "Българският стандарт"

Благодаря предварително.
 
От: Пазарувате ли от ebay ?

Значи освен цената на лаптопа от долу пише и доставката колко.Пращат ти го пощата и трябва да идеш да си го вземеш от пощата на твоя град.Може да говориш да ти дадат проследяващ номер така ще знаеш кога къде е.Ако имаш други въпроси питай и аз си купувах лаптоп от там така че знам как са нещата.
 
От: Пазарувате ли от ebay ?

На мен не всичко е до пощата иначе казват че ако пратката е малка я пускат в пощата а при мен входа е с обща поща и ако се пусне 100 процента някоя ще го прибере преди мен.
 
С какво ще ти пратят си зависи от теб. Ако не искаш по пощата пишеш на продавача преди да платиш и се уговаряте. Никой няма да ти откаже да викне куриер. Само цената ще е друга. За да нямаш мито пазарувай от ЕС - ebay.co.uk, fr, de ...
 
От: Пазарувате ли от ebay ?

Да но да се уговори ще му е малко трудно докато тече търга.Аз така исках да пиша но не стана та спечелих търга и даже като го спечелих не ми даде да пиша на продавача преди да съм го платил платих го и чак тогава можех да се разбирам с него.
 
От: Пазарувате ли от ebay ?

ebay.co.uk - как стоят нещата там с продаването и по-точно какви са таксите ( ако има такива ) за т.н simple sell ??
 
От: Re: Пазарувате ли от ebay ?

За да нямаш мито пазарувай от ЕС - ebay.co.uk, fr, de ...

Изобщо ли няма мито ? Не зависи ли от стойността на пазарлъка ?

В ebay може да е по евтино , там не съм пазарила , но иначе скъпичко по техните онлайн магазини. Като намалят на две таман колкото тука идват цените.:mrgreen:
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: Пазарувате ли от ebay ?

Изобщо ли няма мито ? Не зависи ли от стойността на пазарлъка ?
В ebay може да е по евтино , там не съм пазарила , но иначе скъпичко ни идват техните онлайн магазини. Като намалят на две таман колкото тука идват цените.:mrgreen:

ЕС - няма мито. И таксите за доставка са доста по-малко.
 
От: Пазарувате ли от ebay ?

Тъкмо щях да търся да го проверявам, щото ми се върти в главата друга информация, пак от форумите, че има ограничение до 150 Евро ..

Идеално ако е така)

ЕС - няма мито. И таксите за доставка са доста по-малко.
 
Последно редактирано:
Това е за извън ЕС, на това попаднах набързо в дневник.бг:

Върху пратките от страни извън Евросъюза се начисляват мито и ДДС. Митото се плаща, само ако стойността на колета надвишава 150 евро (300 лв.) според регламент 1186/2009 г. на Европейската общност. Данък върху добавената стойност се плаща за пратка над 15 евро (30 лв.) Според Директива 88/331/ЕИО стоките с обща стойност повече от 10 екю, но не повече от 22 екю подлежат на облагане с ДДС, затова и в България е въведен праг за облагането с ДДС от 30 лв. или 15 евро. Това обясниха от финансовото ведомство.
Какво се е променило: До края на 2009г. законът за ДДС предвиждаше данъкът да се налага за пратки над 150 евро. Но вече е за пратки над 15 евро, заради евроизискаванията (те били заложени в Директива 88/331/ЕИО).

ДДС до сега не са ми взимали, мисля, че си го плащам с цената на стоката.
 
  • Like
Реакции: adi
Това е съвсем друга история. Аз си получавам пратките в пощата или ми ги носят. Мани го това, то е за извън ес.
 
От: Пазарувате ли от ebay ?

Когато пазарувате от ебай.ко.ук много внимавайте защото голяма част от педалите които продават техника са с Английски регистрации но реално изпращат от Китай или Хонконг, което англичаните не ги брига особено защото там са по либерални нещата и до колкото знам до 150 паунда не ги закачат за разлика от нас и като ви дойде стоката на митницата да не се озъбите. Затова винаги четете с малките буквички какво пише и ако не е написано изрично че изпраща от УК по добре пратете запитване и тогава наддавайте.
 
От: Пазарувате ли от ebay ?

За тази цел аз винаги се уговарям с продавача да напише стойност на пакета 10-15$ или ако е по-голям примерно 20-30$ и евентуално ако е нещо скъпо в описанието да напише нещо друго, така съм получавал винаги от Америка и Китай пратки и не съм плащал нищо, като една от пратките беше на стойност 600 лв, а отгоре просто беше написано 20$ :)
 

Горе