Какво трабва за продаване на плодове, зеленчуци?

eshk0

Member
Здравейте,

искам да започна малък бизнес с пазарна търговия (плодове, зеленчуци) но незнам откъде да започна и какво ми трябва, ако някой има някаква информация, моля да сподели тук 8)
 
Кантар ... :)
 
От: Re: Какво трабва за продаване на плодове, зеленчуци?

Ааа и кинти ще ти трябват ;) ... тука вече влизам само за да се разведря с подобни теми :)
 
От: Какво трабва за продаване на плодове, зеленчуци?

Сергия
Пикап (някоя Жигула с извадени задни седалки стаа също :) )
 
От: Re: Какво трабва за продаване на плодове, зеленчуци?

vaskoa хахаха, страшно много ми помогна :D
 
От: Re: Какво трабва за продаване на плодове, зеленчуци?

колеги, тия неща и аз ги знам.... мен ме интересува фирма, какви документи ала бала
 
От: Какво трабва за продаване на плодове, зеленчуци?

Трябва ти отбор Мутри с които да изнудваш производителите да ти дадат продукцията си за жълти стотинки

Аз признавам само производители и купувам от тях на борсите, от прекупвачите искам стоката на половин цена иначе да го духат
 
От: Re: Какво трабва за продаване на плодове, зеленчуци?

Абе има си земеделски форуми някакви. Как реши точно тук да питаш за подобно нещо. Тука сигурно никой не продава домати и патладжани "онлайн" ... пък знаеш ли ;)
 
От: Какво трабва за продаване на плодове, зеленчуци?

Трябва ти:

1. Фирма
2. Мисля, че и разрешение
3. Контакти на борсата и превоз
4. Прговори с общината за пазара (място, което си си харесал) освен ако не е на концесия от друг.
5. Касов апарат
6. Счетоводна книга, която нон стоп да е изрядна.
7. Както споменах място с добър трафик
8. Добри търговски умени и средства (както казаха за кантара).

Другото си е вече според това какво се изисква от средата около теб - конкуренти, населено място, тип потребители и т.н. Няма да е зле преди да набиеш пари в нещо такова, да си направи едно проучване, колко ще се печели, какво се изисква, дали има смисъл и колко ще ти е разправитя докато си направи. Хвани някой, на някой пазар, почерпи го едно голямо и го разпитай. Кажи му, че искаш помощ, за друго място де, и ще си му благодарен да ти даде няколко съвета. И без това през деня не са се зибили да купуват. Вечерта след работа е лудницата, както и уикендите. ;)

Ама зашо пък сергия, аз не виждам как таква сергия ще е бизнес. За да е трябва да плаща заплата на продавачка + добра печалба на собственика й. Нещо както и да го смятам не виждам как това се получва като сума, освен ако по цял ден не купуват нон стоп. Но не говоря на изус. Дано не съм прав. Ако някой има наблюдения, моля да сподели, и на мен ми е интересно. ;)
 
От: Какво трабва за продаване на плодове, зеленчуци?

Мерси blinky, интересното е че имам 2-3 комшии които бяха нормални хора преди няколко гогини и откакто започнаха пазарната търговия с тия зеленчуци и плодове.... гледам че се возят на коли с по 50 бона, едни къщи и т.н ... имам и приятели които се занимават с това и печелят много пари.
 
От: Какво трабва за продаване на плодове, зеленчуци?

Ако си регистрирн земеделски проиюводител и продаваш само собствена продукция мисля че не се изисква касов апарат. Има обаче много тъмнокожи "земеделски производители" по пазарите които не са виждали мотика , но продават с тонове собствена продукция като портокали банани и други цитросови култури
 
От: Какво трабва за продаване на плодове, зеленчуци?

Мерси blinky, интересното е че имам 2-3 комшии които бяха нормални хора преди няколко гогини и откакто започнаха пазарната търговия с тия зеленчуци и плодове.... гледам че се возят на коли с по 50 бона, едни къщи и т.н ... имам и приятели които се занимават с това и печелят много пари.
Да с 10-20 сергии опредлено си добре, ама да седнеш сам да си продаваш на една - не си е работа. А и може да не им е основната дейност, както и да лазят от провинцията със собствен транспорт. Много варианти има, но опредлено са минали дълъг път преди да са стигнали това ниво. В смисъл не са почнали и не са го направили за отрицателно време това. Сега не са ли още нормални тия твоите комшии или е просто така го каза? Интересно, защото като започнеш да се юркаш яко и да правиш не лоши кинти, се чатваш леко. Я към добро, я към по-лошо. :)

Хвани ги на разговор тия твойте съседи. Ако се направят на п***и, тегли им едно библейнко кълнене. НО ако са готини ще помогнат. Свестните предприемачи се кефят на хора, които са тръгнали да ги следват. Поне с такова впечатление съм останал, ако не е така, значи си говорим за селяни наследили бизнеса на тати, и то времено. ;)
 
От: Какво трабва за продаване на плодове, зеленчуци?

Печели се от зарзаватя, но аз никога не бих се захванал...
Първото и най-лошото е че трябва да ставаш рано...
рано рано
по тъмно
скачаш и хукваш към борсата
ако на борсата нямаш някой познат връзка нещо обираш само боклуците!
продаването - ако нямаш връзка или парици много няма да имаш хубаво място - нямаш ли хубаво място
50% продукцията брак
печели се но минусите са много
зимата студ ти кибичиш стоката се разваля
лятото дъжд
ти кибичиш стоката се разваля :)
неблагодарна работа...

никс пак осра с крайните си изказвания
купувал от производителите иначе на половин цена...
ми искам да видя кака ще кажеш на някой дай на половин цена или духай
и да видим няма ли да те опердашат с касетки по главата!
 
От: Какво трабва за продаване на плодове, зеленчуци?

май се сертифицираше кантара в някаква служба, трябва да ти го проверят ..поне преди беше така, но наистина не е лесно работа и няма да ти е лесно да пробиеш - по пазарите с години се чакалят за добрите места, а без добро място оборотът ти няма да е като на другите
 
От: Какво трабва за продаване на плодове, зеленчуци?

никс пак осра с крайните си изказвания
купувал от производителите иначе на половин цена...
ми искам да видя кака ще кажеш на някой дай на половин цена или духай
и да видим няма ли да те опердашат с касетки по главата!
Съжалявам AMOUN ,това за половин цена е вярно ,при дребните производители . Минават по селата и изкупуват стоката на половина от пазарната цена. Е и те имат рискове ако не успееш да ги завъртиш до ден два си яко вътре , за повечето зеленчуци загубити са около 10 % на ден , да не говорим за банани , портокали и др . особенно през лятото .
А и още нещо щях да забравя ,трябва ти много добър счетоводител - справка " Списъкът на Шиндлер "
 
От: Какво трабва за продаване на плодове, зеленчуци?

Съжалявам AMOUN ,това за половин цена е вярно ,при дребните производители . Минават по селата и изкупуват стоката на половина от пазарната цена. Е и те имат рискове ако не успееш да ги завъртиш до ден два си яко вътре , за повечето зеленчуци загубити са около 10 % на ден , да не говорим за банани , портокали и др . особенно през лятото .
А и още нещо щях да забравя ,трябва ти много добър счетоводител - справка " Списъкът на Шиндлер "

абе нее много вярно :)
щото не е и половин цена изкупуваят доматките на 20-30 стинки тук се породават по 1,50 .. ама не беше това целта на писанието грешно си разбрал :)
 
От: Какво трабва за продаване на плодове, зеленчуци?

Чак пак от зеленчуци да карат коли за по 50 бона ... Малко трудно, освен ако не произвеждат -> продават в индустриални количества
 
От: Какво трабва за продаване на плодове, зеленчуци?

Чак пак от зеленчуци да карат коли за по 50 бона ... Малко трудно, освен ако не произвеждат -> продават в индустриални количества

Хем си произвеждат собствени продукти, хем взимат на мн ниски цени стоки. Попитах един мой приятел веднъж за едни пиперки там, които бяха 1.10лв/кг. а те са ги закупили за 6 0ст :) 90% чиста печалба...
 

Горе