Има ли потенциал за развитие според Вас

TiGeR83

New Member
Здравейте колеги! Искам да се допитам до вашето мнение, а именно дали има потенциал за бъдещо развитие и добри резултати(печалба) новия ми кулинарен блог. Името му е www.retcepti.eu Също ще се радвам да споделите как да го развия и да го издигна на добри позиции. Благодаря за вниманието :)
 
Ако е да печели от адсенс - според мен няма потенциал. Имам три за рецепти (с общо към 800 посещения на ден) - изкарват към 10-20 лева на месец.
 
От: Re: Има ли потенциал за развитие според Вас

Не говоря за Адсенс, тъй като с него както спомена приходиге ще са нищожни. Ще се радвам, ако още колеги споделят мнението си :)
 
От: Има ли потенциал за развитие според Вас

Сайта е много готин и има потенциал.
А и повечето жени държат на теглото си :) ( предполагам, че ще са основна аудитория) - пробвай с някоя афилийет програма с продукти за weight loss.
 
От: Има ли потенциал за развитие според Вас

Разкарай от сайтбара календара и архивите.
Нямаш "meta name="description" content="Описание".
Смени сгрешената дума : "кулонарни съвети".
<title>Рецепти - Лесно,бързо,вкусно.</title> може също да пипнеш.
Това е на първо четене. Иначе цветовете ми допадат.
 
От: Има ли потенциал за развитие според Вас

Благодаря за съветите колеги. Много ми помогнахте. Ако може niko232 сподели някоя такава афилийет програма. :) Ще чакам още мнения по темата
 
От: Има ли потенциал за развитие според Вас

Доколкото знам има вече доста такива сайтчета, ама основната аудитория си седи в БГ Мама.
Разменят си от мазни по-мазни рецепти. Особено се набляга на домашните шоколадови изделия. Аз не съм отварял, ама съм чувал от жените наоколо, пък и често се налага да нагъвам манджи патентовани в бгмамата...

Афилиейт за български зайт - забраи.
 
От: Има ли потенциал за развитие според Вас

Благодаря и за твоя съвет Noke :)
 
От: Има ли потенциал за развитие според Вас

Принципно и fhghjwrtspaqz.com може да се развие стига да го пипне точния човек. Иначе всеки сайт се развива с много ново уникално съдържание, труд и постоянство. Пожелавам ти успех
 
От: Има ли потенциал за развитие според Вас

Пробвай с MoreNiche, имат много добри продукти по темата за отслабване.
 
От: Има ли потенциал за развитие според Вас

В тази сфера пари просто няма, както и да го погледнем. Че има интерес от към женската аудитория има, ама... пари няма.
Дано измислиш някой креативен вариант за печелене.
Успех с блога!


А, да афилейт чужд може да закачиш, ама много малко хора се навиват да купуват от чужди сайтове, а от тях половината не знаят как. Първо езика им е проблем, второ плащането. Пейпал регистрации и т.н. допълнително убиват интереса.
Български афилейтъри в тази област май няма. :(
 
От: Има ли потенциал за развитие според Вас

ама нещо си го променила сайта май? преди логото беше с едни вилички и оранжевото беше по светли.Лично мое мнение -предния дизайн беше страшно хубав -върни го.
 
От: Има ли потенциал за развитие според Вас

Принципно и fhghjwrtspaqz.com може да се развие стига да го пипне точния човек. Иначе всеки сайт се развива с много ново уникално съдържание, труд и постоянство. Пожелавам ти успех


Здравейте,
Никои не зачете това мнение, но то е най-точно в тази тема!
Всеки сайт има потенциал, най-важното е как се подхожда..
Не е до потенциала на сайта, а до потенциала на собственика. Той ако няма 1лев в джоба, за какъв потенциал на сайта говорим?


Хайде по темата..
Сайта ми харесва, дори сега ще си спретна нещо от там, че ми се дояде.
Успех ти желая!

п.п Може ли да разкриеш тайната как ще монетизираш?
 
От: От: Има ли потенциал за развитие според Вас

п.п Може ли да разкриеш тайната как ще монетизираш?
То там е проблема че никой не мисли как ще монетизира. Масова практика е да се пвави един блог, пълни се със съдържание, линкава се тук там и като се поздигне малко и започне да трупа трафик - най задавания въпрос е какво да го правя тоя трафик? И понеже никой не знае какво да го прави му се буха един адсенс, продават се 2-5 линка по 2 лева на месец и започват да "валят" големите пари от сорта на 10-20 лева на месец от сайта. Минава се половин - една година (в повечето случаи няма и толкоз) и в пазара се появява една обява "Продава се сайт с потенциал - 1000 лева минимум". Щото всеки е фърлил много труд и си го цени, ама на никой не му стига акъла да го оцени предварително за да си направи сметката че няма смисъл да се прави такъв сайт след като няма как да му избием парите!

Затова трябва да мислите за монетизацията още преди да ги правите тези сайтове. Щото после в пазара като ви оценяват сайта, в оценката влиза и лошо направеният маркетнкгов план (ако изобщо има), който е по важен от потенциала.

Айде стига от мене че се поувлякох.
 
От: От: Има ли потенциал за развитие според Вас

То там е проблема че никой не мисли как ще монетизира. Масова практика е да се пвави един блог, пълни се със съдържание, линкава се тук там и като се поздигне малко и започне да трупа трафик - най задавания въпрос е какво да го правя тоя трафик? И понеже никой не знае какво да го прави му се буха един адсенс, продават се 2-5 линка по 2 лева на месец и започват да "валят" големите пари от сорта на 10-20 лева на месец от сайта. Минава се половин - една година (в повечето случаи няма и толкоз) и в пазара се появява една обява "Продава се сайт с потенциал - 1000 лева минимум". Щото всеки е фърлил много труд и си го цени, ама на никой не му стига акъла да го оцени предварително за да си направи сметката че няма смисъл да се прави такъв сайт след като няма как да му избием парите!

Затова трябва да мислите за монетизацията още преди да ги правите тези сайтове. Щото после в пазара като ви оценяват сайта, в оценката влиза и лошо направеният маркетнкгов план (ако изобщо има), който е по важен от потенциала.

Айде стига от мене че се поувлякох.

100 процента истина казваш. Аз също съм допускал подобни грешки. "Планирането му е майката" както казва Радев. Имаш репутация от мен.
 
От: Има ли потенциал за развитие според Вас

Благодаря за мненията Ви колеги! Определено взех за се замислям, че май не съм планирала добре нещата. Ще се пробвам все пак и ще видим какво ще се получи.

П.С. Дизайна е същия BurnX :)
 

Горе