Блокираха ли и вашите Фейсбук страници.

dekemvri

Well-Known Member
Вече на няколко човека Фейсбук блокира страниците им, такива с общи тематики за ПРИЯТЕЛИ и подобни. Ако все още не са блокирали вашите страници, имайте готовност и това да се случи. Така е според новите условия.

:shock:
 
От: Блокираха ли и вашите Фейсбук страници.

Какви условия? Какво блокиране? Временно ли е или постоянно? Заради наказание ли е или заради технически проблеми?
 
От: Блокираха ли и вашите Фейсбук страници.

Няма наказание.. ако не си бизнес или нещо официално те блокират и май за постоянно, дори имейл не са ми писали. Но в чужбина са блокирали и страници асоциирани със сайтове, изрядни... В общи линии май ще има сеч тия дни.

Тук са дали и линк на общите условия на които трябва да отговарят страниците:

http://www.facebook.com/home.php?#!/terms_pages.php
 
От: Блокираха ли и вашите Фейсбук страници.

Не виждам нещо особено в правилата. Вярно, че според тях страници от сорта на "Да купим хвърчило на баба Гичка" нямат шанс, но те и без това са си чист спам и простотия, а и за тях си има други инструменти. Той целия Facebook си е 99% спам. Няма да е лошо да се поизчисти.
 
От: Блокираха ли и вашите Фейсбук страници.

4 страници имам - няма проблем поне за сега, моите страници са си свързани със сайтовете, които представляват, това едва ли нарушава правилата.
 
От: Блокираха ли и вашите Фейсбук страници.

Ми аз имам страница за бельо, дето попада почти в адълт нишата, ама си работи
Вчера имаше някакви проблеми и не се отвряше полвината ден, но днес си работи
http://www.facebook.com/hotestbikini
ето я страницата, даже преди два дни си взех и късия линк
 
От: Блокираха ли и вашите Фейсбук страници.

Не вярвам да тръгнат да проверяват всяка една страница дали отговаря на правилата. Даже е невъзможно на практика.
 
От: Блокираха ли и вашите Фейсбук страници.

Ами предполагам лека полека ще блокират най-големите. Вчера един колега писа на стената си във Фейсбук, че са му блокирали страницата. Аз не вярвах, че ще стигнат и до моите страници, но реших да погледна и моята страница / 70 000 почитатели/ и тя се оказа блокирана. Което значи.. че скоро ще пропищят още хора. А като те блокират не можеш да пускаш линкове, нито съобщения, а само да триеш коментари.
 
Последно редактирано:
От: Блокираха ли и вашите Фейсбук страници.

Абе страничката ми още работи ама не мога да каня приятели. Изписва ми някакво тъпо съобщение и ако не съм съгласен да кликна на линка. Е да ама кликах 1-2 пъти на линка, пусках описание на проблема и ми го отблокираха юзъра. Ама за малко. Сега пак е блокиран и като кликна на линка към заявката за хелпа ми изписва, че вече няма такъв хелп и толко. Баси простотията.
 
От: Блокираха ли и вашите Фейсбук страници.

При мен има линк само с общите им условия. Нито предупреждение, нито нищо. Направо ме блокираха без обяснение.
 
От: Блокираха ли и вашите Фейсбук страници.

Да не ви е репортнал някой български мамин убавец - Бай Кольо Хейтъра примерно и за това да са ви блокирани страниците. :)
 
От: Блокираха ли и вашите Фейсбук страници.

Ами не знам как точно ще ме репортне.. като предимно я развивах страницата, може да се каже, че няма основание да ме репортнат.
 
От: Блокираха ли и вашите Фейсбук страници.

Ами развивайте си ваши собствени страници а не сайтовете на хората - Ф. имам предвид. Каква ти е файдата ако си се трудил примерно една година и в един момент нямаш достъп ;) , много кофти. Аз отдавна си мисля, че ще има изненади и за Блоговете(сещайте се къде) ама сигурно няма да е скоро.
 
От: Блокираха ли и вашите Фейсбук страници.

Това ми се струва много грешен ход - да спреш хората да правят пари от ФБ ще е лошо предимно за ФБ в дългосрочен план. Предполагам, че има други аргументи за блокирането на страниците.
 
От: Блокираха ли и вашите Фейсбук страници.

Да се спрат хората да спамят във Фейсбук е добър ход според мен. Ако наистина си спазват правилата, които са обявени и не банват пресилено съм съгласен.
 
От: Блокираха ли и вашите Фейсбук страници.

Това ми се струва много грешен ход - да спреш хората да правят пари от ФБ ще е лошо предимно за ФБ в дългосрочен план.
Нормално е да се случи, всички големи онлайн компании работят така.
Гугъл: все по-малко органични резултати в СЕРП. Защо? Ами защото от 10 резултата на първа страница в СЕРП, да кажем всички те ще излъчват АдСенс (макар в общия случай да не е така). Тоест гугъл докарва потребителя на сайта, той натиска на реклама и отива другаде. За Гугъл сайта е един излишен посредник. Тоест вземаш им от бизнеса. Друг е въпроса, че те имат този бизнес благодарение на такива като теб.
Фейсбук: Ако ти направиш страница с 50,000 човека, които се интересуват от футбол и при теб идва рекламодател (спортен сайт) и ти продаваш линкове (и кликове), фейсбук ще продава по-малко реклама. Тоест ти им вземаш бизнеса. Друг е въпроса, че те имат този бизнес благодарение на стотици като теб.

Всъщност ако погледнете топ20 на най-големите сайтове в света (примерно според Алекса), ще забележите, че огромната част от тях градят бизнес модела си на user generated content и почти всички имат рестрикции за възползване от техните екстри от същите тези потребители, които ги правят това което са.
Просто така работи големия онлайн бизнес.
 
От: Блокираха ли и вашите Фейсбук страници.

Нищо ново.Просто като станат големи се самозабравят,вземат се за богове.
А и какъв съпорт? Все едно от гугъл да получиш отговор на запитване.
Не ви ли е направило впечатление, че в гугъл дал господ форми за докладване
на сайтове за различни неща.Не че и фейсбука са останали по-назад.
А къде е правото на докладвания да се защити.С една дума когато всички се стремят
да градят демокрация тези два мастодонта се връщат в времената на Хитлер, Франко,
Сталин и за който се сещате диктатор.
 
От: Блокираха ли и вашите Фейсбук страници.

Фейсбук е безплатен, а независимостта струва скъпо. Ако искаш да имаш свобода трябва да извадиш поне някакви пари. Ако искаш пълна свобода вече трябват пачки.
 

Горе