Как да си докарваме достатъчно пари от Интернет с афилиейт маркетинг

vitohol

Premium
Тъй като този форум много ми харесва и още повече, че досега така и не намерих сериозни хора да се занимават с афилиате маркетинг, (надявам се тук да ги намерия) реших да споделя част от моя опит с цел да помогна на тези които сега се блъскат.

1) Изберете много внимателно вашата пазарна ниша.
Малко конкоренция, добро търсене и естесвено добри подукти който да промотвате.

2) Подберете правилно кейуърдите. Ако посетителите идват от "green products" а вие продавате на тази странца "red products" тогава едва ли някой ще купи. Винаги оптимизирайте за 1 кейуорд на страница, като използвате различни варяции и комбинации за да може да ви намират и от уникалните търсения.

3) Пишете ревюта на продуктите, който рекламирате. Често проверявайте колко хора посетили страниците с афил линкове
кликат на тях. Ако нямате добър CTR променете си ревюто.

4) Следете и колко от пратените посетители купуват. Сердно се води 1% но това зависи от нишата и месеца. При мен най много сам стигал 20% естествено времмено.

5) Направете SEO. Ако никой не може да ви намери на първа страница например, едва ли ще правите големи продажби освен ако не правите PPC кампании.

6) Ако обаче сте на първа страница за подходящия кейуорд, тогава може да изкарате и няколко хиляди от въпросната страница.

7) Никога не се отказвайте. Работете по сайта си, някой ден може да излезнете за някоя Gold Keyword :)

8) Никога не работете само по един сайт. 10 сайта мисля, че е добра брйка за сам човек. Опитвайте се да ги упдеитвате поне 1 път в седмицата. Ако някой ви говори за 100 + сайтове в различни книги и системи, ви съветвам да се разтърсите за неговите 100+ саитове да видите на какво приличат, а от това и колко изкарват.

Еми това е за сега от мен :).
 
Здрасти и добре дошъл vitohol, готин пост си ни написал, радвам се че си от хорато, които са тук да споделят и учат, както всички де. :lol:
Да и аз препоръчвам да се работи над повече от един сайт, така ще си малко по-разсеян, но резултатите ще са двойно или по-големи. Пък и то принципа за изграждането им е един и същ - просто ще си малко по-ангажиран от това да правиш един.

П.С: пожелавам ти приятно да имаш приятно време в нашият форум.
 
Защото ако се забиеш замо с един саит, и недай си боже някой път да попаднеш под някой фитер на G. и трафика ти падне ти падат доходите, а ако имаш повече саитове тогава другте пък може да са във възход и така да се компенсират.

Има и Sandbox за новите сайтове и така колкото повече домайна развиваш, толква повече домайни ще имаш извън този Sandbox и така след време ще имаш много сайтове на различни теми в топ 10.

Друга причина: 10 сайта по $300 = $3000. Абе много са причините.
 
_____________________ГЛУПОСТИ_____________________
wheels-1.jpg
 
Последно редактирано от модератор:
И аз съм за повечкото сайтове, точно поради изброените досега причини.
 
Добре заварил!

Ами и аз сам пристрастен към афилиате маркетинга, като мога да кажа че за сега "make a full living online".

Въпроса е че от доста време насам се занимавам изцяло с програмиране на ситемата ми за website site management и малко изоставих сайтовете си. Иначе сега сам на линк билдинг вълната, въпорса е, че чакам да стане тоолбара "зелен" :) защото иначе никой не иска да ти слага линкс.

По въпроса за спонсорите, ще каза само, че някой от тези дето са изброени във форума сам ги пробал и сам доволен, но най ме кефи shareasale.com като аffil network.

Не мога да кажа че сам специалист по SEs но 90% от трафика ми е от там и 10% oт рефералс. PPC не сам пробвал но мисля по въпроса и така ...
 
Мойте уважения но това найстина няма значение. Форумите са за да задаваш въпроси, да помагаш на хората, но не да си постнеш сайтовете или пък да кажеш за кой сеърч търм си излезнал например.

Те не са уебмастер насочени и затова не сам сложил нищо в сига. И т.н

Поздрави!
 
Я кажете тогава колко сайта притежавате и кои са те?

Гледам всички казват че е по-добре повече сайтове, добре кои са вашите сайтове тогава?
 
coolice каза:
Една стара тема която заслужава да се прочете от всеки коит не я е виждал :)

пропуснал съм я, съгласен съм, че си заслужава и Диди се е развихряла все пак :p
 
DEATH каза:
coolice каза:
Една стара тема която заслужава да се прочете от всеки коит не я е виждал :)

пропуснал съм я, съгласен съм, че си заслужава и Диди се е развихряла все пак :p

и аз защо ли съм я пропуснал хахаха :wink:
 
искам да питам , нали като вече имах одобрен сайт от гоогле адсенс , кодовете HTML които правиш и копираш в сайта си , може да ги слагаш и в други сайтове който не си дал за одобрение от гоогле, а си дал на твои приател кода за да постави рекламата в неговия сайт !? нали няма проблем ?
 
мерси , и ако може би ли ми дал скайпа си coolice . Искам да те питам някои неща , защото виждам че ти си най запознатия тук :) прати ми го на лично съобщение
 
Абе това за многото саитове не е много сигурно че е по-добре.Ако имаш 1-2 добри вместо да правиш нови за новите ключови думи просто им прави други страници които със сигурност много по лесно ще излезнат нагоре отколкото нов саит.А и ако имаш примерно 1к $ за линкове и реклама като ги насочиш към 1 саит вместо към 10 резултатите ще са много по добри
 

Горе