Примерно писмо до евентуален спонсор/партньор

traiki

Well-Known Member
Някои може ли да ме посъветва какво се пише в един такъв e-mail ? Тук някъде във форума имаше една тема,в която имаше едно такова писмо ама не мога да я открия...аз горе долу мога да измисля нещо ама искам да изглежда по засукано и официално написано.
 
От: Примерно писмо до евентуален спонсор/партньор

Аз далеч не съм експерт, ама бих те посъветвал да не го "засукваш" както каза, защото интелигентните хора винаги го усещат това - когато някой няма какво да каже и ти разтяга локуми да си притаде тежест. И говори лошо, само лелките се връзват на тия номера. Това значи най-вече да говориш разбираемо, човешки, а не както кука пред камера - с едни засукани изречения, сложни термини и тн :) Ако искаш да се изкараш интелигентен, трябва да говориш смислени неща - това е което прави добро впечатление.
Също пиши грамотно, с уважение, спазвай "бизнес етиката", дето се вика и карай по същество, без някакви глупости за пълнеж.

И много важно - със солидни аргументи - примерно ако омайваш някой да ти стане спонсор - защо мислиш, че ще успее идеята, опиши конкуренцията, какви са и слабостите, силните места.... да се види, че си наясно с картинката, а не просто кух мерак да го направиш. Това е много важно, също така опитвай се да предвидиш какви въпроси им се въртят в главата и им отговаряй в аванс. Ако има някакви въпросителни или слаби места е хубаво да им обърнеш внимание, иначе седят и пораждат съмнения.

Аз за това се сещам - да покажеш, че наистина разбираш какво правиш, че начинанието си струва и че ти самия си способен да го реализираш.
Пък вече ако ти сам неможеш да се убедиш в тия работи, значи може би наистина не е оферта и по-добре да захванеш нещо друго.

Успех
 
Последно редактирано:
От: Примерно писмо до евентуален спонсор/партньор

защо мислиш, че ще успее идеята, опиши конкуренцията, какви са и слабостите, силните места....

Успех

Защо да показва и слабостите?! Един вид сам да си слага таралеж в гащите.Да напише положителните неща- евентуалния бъдещ спонсор, ако желае да работят заедно и съответно прояви интерес ще проучи кои са слабостите.

Но като цяло всичко друго е вярно.
 
От: Примерно писмо до евентуален спонсор/партньор

Защо да показва и слабостите?! Един вид сам да си слага таралеж в гащите.Да напише положителните неща- евентуалния бъдещ спонсор, ако желае да работят заедно и съответно прояви интерес ще проучи кои са слабостите.

Но като цяло всичко друго е вярно.

Мисля,че ако има очевидни слабости е по-добре да се напишат в емайла.По този начин спечелваш много или малко благоразположението на евентуалния спонсор като лоялен партнър(къде е този ер бее:)).Така или иначе както спомена ,същия може да проучи слабостите така,че по-добре да не се крият.
 
От: Примерно писмо до евентуален спонсор/партньор

По-добре акцентирай върху твоите силни страни, плюсове и въобще върху положителното. Винаги е по-добре да обясниш как смяташ да се наложиш, а как ще смачкаш конкуренцията ( макар да звучат припокриващо). Би могъл да вкараш и някоя презентация ( зависи кактво ще представяш, де). Иначе грамотното писане, вежливостта и другите такива са ясни.
 
От: Примерно писмо до евентуален спонсор/партньор

Той май искаше образец как си пише такова писмо или се бъркам? :)
 

Горе