DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Ако още се интерисуваш, прати ми ЛС. Ще ти дам идеи как може да ти излезе ефтино.


Здравейте , аз също изчетох всичките 450 мнения за около 4 - 5 часа и се изкефих максимално на хората в този форум . Имам чуството , че не сте българи . Свалям Ви шапка .
Относно дропшипинга - много интересно ! Вече съм мераклия дето се вика . Порових се за направата на е-магазин в един сайт , но ми се стори малко скъпичък 720 евро + още 250 евро за нещо допълнително , та отива на хилядярка. Някой ще препоръча ли нещо по така ... евтино . Неприятно ми е когато става въпрос за бизнес и търся нещо за "без пари" , но кризата ме върна в 1-ви клас ... Трябва да се почва от нула. А , само да кажа , че съм начинаещ в тази област.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Съжалявам но не успях да прочета всички 45 страници с коментари така че ако това което ще коментирам по долу е вече казано, моля да ме извините

За съжаление огромна част от dropshippers предлагат продукти на високи цени които в някои случаи са дори по високи от тези в магазина. Потребителите днешни дни не са глупави. Ако ще пазарува online той/тя прави research първо и така купува. Едно бързо сравнение с EBay цените например бързо ще обезсмисли вашия бизнес тъй като в 95% от случаите цените в EBay ще са по ниски.


Един такъв dropshipping business би могъл да просъществува само ако имате огромен бюджет за реклама и сте намерили dropshipper(и) на сравнително ниски цени. Във всички останали случаи, не си губете времето и парите!

За тези които все пак няма да послушат съвета ми и ще опитат, www.worldwidebrands.com е най добрия resource за wholesalers and dropshippers. За съжаление е платен. Ако някои търси конкретен dropshipper, няма проблем да погледна и да му пратя инфото.

Към недостатъците на dropshipping бизнес искам да добавя още няколко неща
- Трябва всеки ден да се следи и update продуктите. В много случаи се получава така че на вашия сайт е поръчано нещо което не е налично с дропшиппера
- Измама. За съжаление много поръчки се правят с крадени кредитни карти и ще е за ваша сметка ако реалния притежател на картата се оплаче. Парите винаги се връщат от кредитната компания. Плащанията с Paypal са също опасни тъй като при оплакване Paypal също задържа парите.
- Много dropshipper имат изискване за минимална поръчка т.е не можете да поръчате под $50 например
- Много дропшиппери имат скрити такси за пакетиране или просто dropshipping такси които още повече оскъпяват продукта
- Много дропшиппери имат високи shipping такси
- Много дропшиппери имат такси на месец...

Сигурен съм че мога да изброя още 5-6 ако помисля:)

Не съм съгласен с твърдението на Е-business

\"- не може да се започне без пари. Определено трябват и то доста\"

Трябват ти точно толкова пари колкото и при affiliate програмата, а именно за направата на сайта и в последствие за реклама.

http://www.worldwidebrands.com/
.​


Няколко пъти подхвърлях темата за DropShipping-а и понеже имаше интерес и питанки от тук от там реших да пообясня малко по подробно какво представлява DropShipping-а. Това е най-разпространеният начини за интернет търговия в света въобще. над 90% от стоките в света се продават по този начин. Какво пртедставлява DropShipping-а? Това е просто услуга. Услуга която предлагат най-големите складове на едро в USA и около 99% от производителите на стоки. какво представлява самата услуга DropShipping. Това е услуга при която да речем производителят на стока Х пакетира и изпраща тази стока от ваше има на ваш клиент. И за да стане по ясно ще обясня нещата хронологично. Създавате си сайт на който ще предлагате много стоки. Но ние ще разгледаме сега стоката да речем чадъри. Свързате се с един два пет десет или колкото искате производители на чадъри и ги питате дали передлагат услугата DropShipping. Ако я предлагат те ще ви изпратят каталог с цени и описание на техните чадъри. Вие посътавяте тези чадъри на сайта си. За чадъра X, DropShipp-ърът ви е дал dropshipping цена 20$ (това не е цена на едро. Цената на едро на производителя може да е 15$). Вие оформяте страница за определения чадър и си слагате цена да речем $55. Клиента попада на тази страница и си купува чадъра за 55$. Вие му вземате 55$ изпращате поръчката му до DropShipp-ъра. Той пакетира чадъра и го изпраща на клиента от ваше име а вие му плащате $20. И печелите $35.

Кои са НЕДОСТАТЪЦИТЕ при този метод на търговия?
- вие носите отговорност пред клиента за услугата. Ако нещо се прецака - прецаканият сте вие. За разлика от афилиейта където вие нямате грижа почти за нищо.
- доста повече работа по сайта и по СЕО-то в сравнение с афилиейта
- задължителено трябва да осигурите възможност за контакт с клиенти (телефон)
- производителя обикновенно има сайт на който естествено може да продава стоката на ниска цена на която вие не можете (но до сега не съм срещал такъв случай. Обикновено производителите си слагат 500-600% надценка
- на един такъв сайт обикновенно се продават над 200 продукта което означава доста по-трудна потдръжка на сайта. В сравнение с афилиейта където сайта ви е от 4-5 странички и е лесен за потдръжка
- не може да се започне без пари. Определено трябват и то доста. Докато при афилиейта може с 0$

Кои са ПРЕДИМСТВАТА при този метод на търговия?
- Печалба:В сравнение с Афилиейта от един сайт се печели в пъти повече. (Поне такова е моето мнение и наблюдение.)
- Изобилие от стоки. На практика може да се продава всичко. Докато при Афилиейта избираш какво да продаваш от предложеното ти. При афилиейта е по тясно профилиран бизнеса(по голямата част де)
- Гъвкавост: Вие сами определяте колко да спечелите. Може да променяте цените когато си искате. Нямате наложена цена. Знам сайтове които работят на 400-500% надценка. (Давам пример. Производител с който работя продава стоката Х на сайта си за 500$. Аз същата стока я продавам за 200$ (защото той ми я дава с dropship цена за 120$). Печеля 80$ доволен съм и познайте от кого предпочитат да купят клиентите. От производителя за 500$ или от мен за 200$???)

С 2-3 думи това е ако има други въпроси ще отговоря с удоволствие
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Никога нито съм чувал нито съм имал FEIN. Даже не знам какво е и за какво е. Работи си ми фирмата и си плащам данаците без да имам такова чудо.

Просто според мен си попаднал на некомпетентна фирма.
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

FEIN = Federal Employer Identification Number. Използва се в случаи когато имаш назначени работници.


Никога нито съм чувал нито съм имал FEIN. Даже не знам какво е и за какво е. Работи си ми фирмата и си плащам данаците без да имам такова чудо.

Просто според мен си попаднал на некомпетентна фирма.
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Съжалявам но не успях да прочета всички 45 страници с коментари така че ако това което ще коментирам по долу е вече казано, моля да ме извините

За съжаление огромна част от dropshippers предлагат продукти на високи цени които в някои случаи са дори по високи от тези в магазина. Потребителите днешни дни не са глупави. Ако ще пазарува online той/тя прави research първо и така купува. Едно бързо сравнение с EBay цените например бързо ще обезсмисли вашия бизнес тъй като в 95% от случаите цените в EBay ще са по ниски.


Един такъв dropshipping business би могъл да просъществува само ако имате огромен бюджет за реклама и сте намерили dropshipper(и) на сравнително ниски цени. Във всички останали случаи, не си губете времето и парите!

За тези които все пак няма да послушат съвета ми и ще опитат, www.worldwidebrands.com е най добрия resource за wholesalers and dropshippers. За съжаление е платен. Ако някои търси конкретен dropshipper, няма проблем да погледна и да му пратя инфото.

Към недостатъците на dropshipping бизнес искам да добавя още няколко неща
- Трябва всеки ден да се следи и update продуктите. В много случаи се получава така че на вашия сайт е поръчано нещо което не е налично с дропшиппера
- Измама. За съжаление много поръчки се правят с крадени кредитни карти и ще е за ваша сметка ако реалния притежател на картата се оплаче. Парите винаги се връщат от кредитната компания. Плащанията с Paypal са също опасни тъй като при оплакване Paypal също задържа парите.
- Много dropshipper имат изискване за минимална поръчка т.е не можете да поръчате под $50 например
- Много дропшиппери имат скрити такси за пакетиране или просто dropshipping такси които още повече оскъпяват продукта
- Много дропшиппери имат високи shipping такси
- Много дропшиппери имат такси на месец...

Сигурен съм че мога да изброя още 5-6 ако помисля:)

Не съм съгласен с твърдението на Е-business

\"- не може да се започне без пари. Определено трябват и то доста\"

Трябват ти точно толкова пари колкото и при affiliate програмата, а именно за направата на сайта и в последствие за реклама.

http://www.worldwidebrands.com/
.​


Здравей.
първо искам да започна с това че не съм съгласен с НИТО едно от нещата които написа. Започвам да обяснявам защо.

1. За съжаление огромна част от dropshippers предлагат продукти на високи цени които в някои случаи са дори по високи от тези в магазина. -
ОТГОВОР: Това твое твърдение е абсурдно. Предполагам всеки се досеща защо. няма да се спирам на това повече.

2. За eBay. Тук единственото което си прав са цените. Верно е че са по ниски. ОБАЧЕ: Аз продавам моите продукти и в сайт а също така същите продукти продавам и в eBay - разбира се на по ниски цени от сайта ми за да съм конкурентноспособен с другите цени в еBay. И какво от това????? Продажбите са НЕСЪИЗМЕРИМИ в ПЪТИ. едни и същи неща продавам и в сайта и в еbay, но ако в еBay продавам на месец 20 продукта (на пониски цени ) в сайта продвам 200. Не може да става и дума за сравнение. Трафика от гугъл в сайт е много по голям от този в EBAY. разбира се зависи на кое место тие сайта де.


- "Трябва всеки ден да се следи и update продуктите. В много случаи се получава така че на вашия сайт е поръчано нещо което не е налично с дропшиппера." -

ОТГОВОР : е и???? Какво от това? същото може да стане в eBay и там като нищо ти плесват негативен feedback. А на сайта спокойно може да предложиш на клиента друг продукт.

- "Измама. За съжаление много поръчки се правят с крадени кредитни карти и ще е за ваша сметка ако реалния притежател на картата се оплаче. Парите винаги се връщат от кредитната компания. Плащанията с Paypal са също опасни тъй като при оплакване Paypal също задържа парите."
ОТГОВОР: имам за 4 години толкова много поръчки и НИТО един , държа да отбележа НИТО един такъв случай с крадена кредитна карта. Плащанията с PayPal са най сигурни и за клиента и за продвача. На всички е ясно защо.


- Много dropshipper имат изискване за минимална поръчка т.е не можете да поръчате под $50 например
Отговор: работя с около 30 дроп шипъри. никой няма минимум.

- Много дропшиппери имат скрити такси за пакетиране или просто dropshipping такси които още повече оскъпяват продукта
Отговор: Това не е сериозно да се твърди, такъв дроп шипър с скрити такси и така нататък....Out of business веднага. Недопустимо е да има някои "скрити " такси

- Много дропшиппери имат високи shipping такси ????
Отговор: Shipping таксата се определя от UPS, DHL , FEDEX i т.н. Това не е работа на дроп шипъра

- Много дропшиппери имат такси на месец...
Отговор: Не съм чувал за такива. Ако някой дроп шипър ви иска месечна такса - просто го отсвирвайте веднага. Ти ми носиш хиляди долари а той ще ти иска $5 такса на месец. несериозно е. Аз не бих платил 5$ на такъв

Това е от мен за сега

Чао и успех на всички
 
От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

1. За съжаление огромна част от dropshippers предлагат продукти на високи цени които в някои случаи са дори по високи от тези в магазина. -
ОТГОВОР: Това твое твърдение е абсурдно. Предполагам всеки се досеща защо. няма да се спирам на това повече.

Много от хората тук нямат много опит с този бизнес и няма да се досетят, най-малкото всички, така че ще е добре да кажеш. Вярно че излязох от този бизнес преди година но пак се занимавах с него над 5. Дали за 1 година са се променили така драстично нещата?

2. За eBay. Тук единственото което си прав са цените. Верно е че са по ниски. ОБАЧЕ: Аз продавам моите продукти и в сайт а също така същите продукти продавам и в eBay - разбира се на по ниски цени от сайта ми за да съм конкурентноспособен с другите цени в еBay. И какво от това????? Продажбите са НЕСЪИЗМЕРИМИ в ПЪТИ. едни и същи неща продавам и в сайта и в еbay, но ако в еBay продавам на месец 20 продукта (на пониски цени ) в сайта продвам 200. Не може да става и дума за сравнение. Трафика от гугъл в сайт е много по голям от този в EBAY. разбира се зависи на кое место тие сайта де.

Много се радвам за теб и добре че си успял. Явно си улучил правилните продукти но това което аз написах е in general за всички които искат сега да стартират, като не сложих всички dropshippers а само "голяма част от тях" Ако не е проблем за теб прати ми едно ЛС с адреса на сайта. Мерси


"Трябва всеки ден да се следи и update продуктите. В много случаи се получава така че на вашия сайт е поръчано нещо което не е налично с дропшиппера." -

ОТГОВОР : е и???? Какво от това? същото може да стане в eBay и там като нищо ти плесват негативен feedback. А на сайта спокойно може да предложиш на клиента друг продукт.

Подобно твърдение ме кара да си мисля че не продаваш много продукти. Представяш ли си хаоса ако на ден имаш 100 грешни поръчки. Клиента е дошъл на твоя сайт да си купи точно определено нещо, а не това което ти ще му предложиш в замяна. Такъв клиент няма никога повече да се върне.


"Измама. За съжаление много поръчки се правят с крадени кредитни карти и ще е за ваша сметка ако реалния притежател на картата се оплаче. Парите винаги се връщат от кредитната компания. Плащанията с Paypal са също опасни тъй като при оплакване Paypal също задържа парите."
ОТГОВОР: имам за 4 години толкова много поръчки и НИТО един , държа да отбележа НИТО един такъв случай с крадена кредитна карта. Плащанията с PayPal са най сигурни и за клиента и за продвача. На всички е ясно защо.

Това просто не мога да си го представя но щом твърдиш че е така, ОК. Има и статистики и проценти в Интернет за fraud които важи за всеки бизнес

- Много дропшиппери имат високи shipping такси ????
Отговор: Shipping таксата се определя от UPS, DHL , FEDEX i т.н. Това не е работа на дроп шипъра

Нали dropshipper-a физически шипва стоката, UPS, DHL , FEDEX са просто изпълнители и в много случаи определящи цената

Всичко което аз написах в предния пост беше към тези които са решили да опитат. Ще се сблъскате рано или късно с тези неща но разбира се ви пожелавам успех.







Здравей.
първо искам да започна с това че не съм съгласен с НИТО едно от нещата които написа. Започвам да обяснявам защо.

1. За съжаление огромна част от dropshippers предлагат продукти на високи цени които в някои случаи са дори по високи от тези в магазина. -
ОТГОВОР: Това твое твърдение е абсурдно. Предполагам всеки се досеща защо. няма да се спирам на това повече.

2. За eBay. Тук единственото което си прав са цените. Верно е че са по ниски. ОБАЧЕ: Аз продавам моите продукти и в сайт а също така същите продукти продавам и в eBay - разбира се на по ниски цени от сайта ми за да съм конкурентноспособен с другите цени в еBay. И какво от това????? Продажбите са НЕСЪИЗМЕРИМИ в ПЪТИ. едни и същи неща продавам и в сайта и в еbay, но ако в еBay продавам на месец 20 продукта (на пониски цени ) в сайта продвам 200. Не може да става и дума за сравнение. Трафика от гугъл в сайт е много по голям от този в EBAY. разбира се зависи на кое место тие сайта де.


- "Трябва всеки ден да се следи и update продуктите. В много случаи се получава така че на вашия сайт е поръчано нещо което не е налично с дропшиппера." -

ОТГОВОР : е и???? Какво от това? същото може да стане в eBay и там като нищо ти плесват негативен feedback. А на сайта спокойно може да предложиш на клиента друг продукт.

- "Измама. За съжаление много поръчки се правят с крадени кредитни карти и ще е за ваша сметка ако реалния притежател на картата се оплаче. Парите винаги се връщат от кредитната компания. Плащанията с Paypal са също опасни тъй като при оплакване Paypal също задържа парите."
ОТГОВОР: имам за 4 години толкова много поръчки и НИТО един , държа да отбележа НИТО един такъв случай с крадена кредитна карта. Плащанията с PayPal са най сигурни и за клиента и за продвача. На всички е ясно защо.


- Много dropshipper имат изискване за минимална поръчка т.е не можете да поръчате под $50 например
Отговор: работя с около 30 дроп шипъри. никой няма минимум.

- Много дропшиппери имат скрити такси за пакетиране или просто dropshipping такси които още повече оскъпяват продукта
Отговор: Това не е сериозно да се твърди, такъв дроп шипър с скрити такси и така нататък....Out of business веднага. Недопустимо е да има някои "скрити " такси

- Много дропшиппери имат високи shipping такси ????
Отговор: Shipping таксата се определя от UPS, DHL , FEDEX i т.н. Това не е работа на дроп шипъра

- Много дропшиппери имат такси на месец...
Отговор: Не съм чувал за такива. Ако някой дроп шипър ви иска месечна такса - просто го отсвирвайте веднага. Ти ми носиш хиляди долари а той ще ти иска $5 такса на месец. несериозно е. Аз не бих платил 5$ на такъв

Това е от мен за сега

Чао и успех на всички
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Ако още се интерисуваш, прати ми ЛС. Ще ти дам идеи как може да ти излезе ефтино.

Благодаря , ще требе да попиша малко за да имам право на ЛС . Но не съм спрял да се интересувам. :)
Някъде четох или имаше реклама за готови такива е-магазини около 460 лв. но не знам вършат ли работа ...
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Аз също работя с www.worldwidebrands.com .Направил съм няколко договора с няколко производителя с уговорката да започна след като ми е готов лиценза.Но когато попадна на дропшипар те винаги ми искат първоначална такса и след това имат месечна вноска.Ако не продадеш нищо за няколко месеца,пак трябва да платиш първоначалната такса.Като си правя проучванията вземам за база главно Амазон.ком,защото там има от всичко и на най ниските цени.Мога да кажа че не е ли производител ти идва абсолютно безмислено да продаваш с тези условия.А сега към ИБИЗНЕС,този сайт където ми искат ФЕИН ми го даде ти на личен.Няма ли как да ми дадеш сайта където са ти направили на теб бизнес лиценза,че постоянно се опитват да ме излъжат?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

В ИРС пише нещо което го препратих на тези дето ми искат ФЕИН и чакам сега отговор
[url]http://www.irs.gov/businesses/small/article/0,,id=98350,00.html[/URL]
An Employer Identification Number (EIN) is also known as a Federal Tax Identification Number, and is used to identify a business entity. Generally, businesses need an EIN. You may apply for an EIN in various ways, and now you may apply online. This is a free service offered by the Internal Revenue Service. You must check with your state to make sure you need a state number or charter.
И сега чакам отговор,ама да не си остана само с чакането


Искам да изясня нещо, Оказва се че FEIN и EIN най-вероятно е едно и също нещо.
Днес си попълвах Gross Receipts Tax returns-a za 2009 и за да се логна ми искаха Бизнес Лиценз Номер и FEIN. До сега логването ставаше с Бизнес Лиценз Номер и EIN. За това в полето за FEIN написах моя си EIN - и се логнах успешно. Най - вероятно става дума за едно и също нещо.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

E-Business проблем ли е да кажеш ,коя е фирмата ,която ти е направила бизнес лиценз?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

E-Business проблем ли е да кажеш ,коя е фирмата ,която ти е направила бизнес лиценз?

Ами никоя. Сам съм си го правил през сайта.

https://onestop.delaware.gov/osbrlpublic/Home.jsp

Лично. Става за минути. и ти го пращат на адреса повле документа.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

E-Business една от последните стъпки е SSN ти какво попълни там?

SSN е за американски граждани. Чужденците попълват EIN-а. формата на числото е същият.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

E-Business Попълних формуляра за бизнес лиценза и ще видя какво ще стане сега.Писах си с един прозиводител и той ми казва това:
Then fax (319-456-2801) or e-mail your re-sell certificate and I will activate your account! You will be able to immediately place orders!

Моят въпрос е re-sell certificate същото ли е като лиценза или е различно?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

E-Business Попълних формуляра за бизнес лиценза и ще видя какво ще стане сега.Писах си с един прозиводител и той ми казва това:
Then fax (319-456-2801) or e-mail your re-sell certificate and I will activate your account! You will be able to immediately place orders!

Моят въпрос е re-sell certificate същото ли е като лиценза или е различно?

ДА за това става дума. Иска ти копие от бизнес лиценза. Заради това казвах че е хубаво да има човек и фирма за да има бизнес лиценз. Просто защото искат хората. Искат да знаят с кого работят.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

E-Business сега като съм подал за бизнес лиценза,трябва ли да ме питат нещо на имейла или направо ще го получа на пощата си?Другия ми въпрос е банковата сметка пак сам ли си я прави?Ако е така към коя банка си пуснал заявление?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Това имах и аз предвид в писаното от мен по горе....Повечето от тези dropshippers са просто middleman.


Аз също работя с www.worldwidebrands.com .Направил съм няколко договора с няколко производителя с уговорката да започна след като ми е готов лиценза.Но когато попадна на дропшипар те винаги ми искат първоначална такса и след това имат месечна вноска.Ако не продадеш нищо за няколко месеца,пак трябва да платиш първоначалната такса.Като си правя проучванията вземам за база главно Амазон.ком,защото там има от всичко и на най ниските цени.Мога да кажа че не е ли производител ти идва абсолютно безмислено да продаваш с тези условия.А сега към ИБИЗНЕС,този сайт където ми искат ФЕИН ми го даде ти на личен.Няма ли как да ми дадеш сайта където са ти направили на теб бизнес лиценза,че постоянно се опитват да ме излъжат?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Виждам че интереса кам този тип business е доста голям. Тези които са решили да започнат dropshipping business нека да ми пишат на ЛС. Имам готово решение за тях.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Доста добре си го написал Браво :)
 

Горе