DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Преди не се налагаше.Сега го направих на таблици,защото като пускаш към shopping.com и shopzila си имат коренно различни изисквания.А и не може да се нарече точно оптимизация,по важно е цената там или рейтинга ти.Гледам да не плащам чак толкова много пари там,защото само ги пробвам все още и не знам дали си струва
Да, и аз бих препоръчал да се дава леко с бидовете, за да опипа почвата. Не е длъжно да си на топ позиции и да обираш големия трафи. Важното е да се нагласи така, че не само да се избива кампанията, но и да се прави разходи печалба 1:10, което не е невъзможно, но се иска много опити, труд и малко късмет. Каквото и да си говорим истината е, че всеки там на тези шопинг сайтове е излезнал с мисълта да е на печалба. Фиидовете и на двата сайта са различни, но методиката е една и съща - този, който дава най-много седи най-отгоре, но това не означава със сигурност, че продава най-много, както и, че му се клика офертата най-много. Абе има си тънкости, които с времето могат да се научат и приложат и при други PPC сайтове, каквито са и 7search, mamma и други.

Успехи и мисля, че дропшип сайтовете трябва да заделят бюджети и за този вид реклама. Но естествено да бъде в рамките на разумното. Не е нужно да си на 0 само и само за да си някъде. А и даже да е така си на "-", защото труда не е сметнат, ако се сметне сте си направо на "-".
 
От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Между другото доволен ли си от Summer cart?
Незнам какво да ти кажа.Има си хубавите и лошите страни.Не съм имал друга платформа за да мога да направя сравнение.Купих го за 440 лева.После ми се наложи да инсталирам CCNOW защото не можах да се справя със сметката в щатите и я направих в кипър.Направиха ми отстъпка 50 процента и ми я инсталираха за 160 евро.Работя с повече производители и за да ми преработят платформата да може да изчислява от всеки производител различни методи за доставка ми струваше 220 евро май.Започнаха да ми променят от единия производител от който скоро ще имам 5000 артикула на сайта цените всяка вечер в 23.00 и се наложи преработка на импортиращ модул,който да сменя сам цените да добавя и да маха от наличност за 160 евро.Получавам всяка версия безплатно,но понеже стана много различна моята система,да сложа последната версия за инсталация ми искат 160 евро.Последната версия иначе би трябвало да е чудесна,за сметка на моята.Примерно допуснах много големи грешки с титъла,за сайта който се вземал от там,от където въвеждаш име на фирмата и една година докато правех документи и фирми,сайта стоеше с титъл fast shopping.Сега челни позици на тази дума без да ми върши работаДруг проблем и е че не намерих начин начин да добавя ключова дума в боди текста в последните 100 думи,заради което си преработих контактната форма.Сайта е така организиран че без да се осетиш правиш 150 вътрешни линка на страница и едва го орязах за да са около 100.Заради тези грешки се наложи да платя на www.ForumLinkBuilding.com за да ме качат в класациите,защото в момента разходите ми за реклама са много сериозни и не мога да говоря че съм на печалба с труда които полагам
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здрваейте,

Изчетох цялата тема и съм почти убеден че това ще е новият ми бизнес :)
В тази връзка имам няколко въпроса към e-business, но първо искам да му благодаря за времето което е отделил и информацията която е изнесъл в тази тема.
И така, въпросите ми са следните:
1. Можеш ли да кажеш колко ти струва поддръжката на фирмата на годишна база, със всичките екстри и лицензи необходими за правенето на този бизнес? Имам в пред вид абсолютно всичко - mail forwarding, call forwarding, business licenses, merchant account и т.н.
2. Във връзка с предният ми въпрос, ако можеш просто да ги изредиш по пера, без конкретните суми.
3. Връщането на стоки от клиента. Ти си казал че имаш policy по темата. Въпроса ми е каква е обичайната политика? Ясно е че клиента връща стоката на "дропшипъра", а ти му връщаш парите или му предлагаш друга стока + подарък или каквато ти е политиката. Дропшипъра приспада ли ти тези пари? Каква е нормалната практика? Кой поема транспорта от клиента към дрошпщипъра?
4. Как отразяваш статуса на клиентските поръчки? Ако "дропшипъра" няма автоматична състема с емайли ли се работи? Имам в пред вид, след като стоката е "шипната" към клиента, как "дропщипъра" те уведомява за това? Нормално ли е да се пращат тракинг кодовете за пратката(ите) за да може клиента да си я(ги) проследява?

Извинявай, въпросите са малко повече, просто нямам директен опит с онлайн търговията в щатите и ще ти бъда благодарен за отговорите. Предполагам че и за другите, които проявяват интерес към темата.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здрваейте,

Изчетох цялата тема и съм почти убеден че това ще е новият ми бизнес :)
В тази връзка имам няколко въпроса към e-business, но първо искам да му благодаря за времето което е отделил и информацията която е изнесъл в тази тема.
И така, въпросите ми са следните:
1. Можеш ли да кажеш колко ти струва поддръжката на фирмата на годишна база, със всичките екстри и лицензи необходими за правенето на този бизнес? Имам в пред вид абсолютно всичко - mail forwarding, call forwarding, business licenses, merchant account и т.н.
2. Във връзка с предният ми въпрос, ако можеш просто да ги изредиш по пера, без конкретните суми.
3. Връщането на стоки от клиента. Ти си казал че имаш policy по темата. Въпроса ми е каква е обичайната политика? Ясно е че клиента връща стоката на "дропшипъра", а ти му връщаш парите или му предлагаш друга стока + подарък или каквато ти е политиката. Дропшипъра приспада ли ти тези пари? Каква е нормалната практика? Кой поема транспорта от клиента към дрошпщипъра?
4. Как отразяваш статуса на клиентските поръчки? Ако "дропшипъра" няма автоматична състема с емайли ли се работи? Имам в пред вид, след като стоката е "шипната" към клиента, как "дропщипъра" те уведомява за това? Нормално ли е да се пращат тракинг кодовете за пратката(ите) за да може клиента да си я(ги) проследява?

Извинявай, въпросите са малко повече, просто нямам директен опит с онлайн търговията в щатите и ще ти бъда благодарен за отговорите. Предполагам че и за другите, които проявяват интерес към темата.

Здравей,

1. За фирмата плащам годишно $129 + mail forwarding $1 на ден + business licenses $75 на година + merchant account $25 на месец и % от цена на транзакция + call forwarding със Skype $60 на година)
3. Относно return policy-то то е различно за различните продукти. Съобразявам се от return policy-то на склада. Ако те таксуват restocking fee 15% аз таксувам клиента с 20%. Относно плащането на шиппинга обратно до склада - зависи от ситуацията. Ако клиента просто е решил че не го кефи продукта - ще си плати. Но ако е дефектен или повреден при транспорта - естествено че аз (съответно склада) поемат обратния шипинг
4. след като стоката е "шипната" към клиента по мое желание UPS, FedEx ili DHL могат да пратят автоматично писмо с тракинг номера на клиента, на мен, или и на мен и на клиента. така че веднага след като стоката е шипната всички са уведомени

това е
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря за отговорите - изключително полезни за мен предполагам и за останалите!
Имам един доуточняващ въпрос:
след като стоката е "шипната" към клиента по мое желание UPS, FedEx ili DHL могат да пратят автоматично писмо с тракинг номера на клиента, на мен, или и на мен и на клиента. така че веднага след като стоката е шипната всички са уведомени
Тази опция предполагам я уговаряш със склада от където изпращат стоката?

Благодаря пак за отговорите ти и за желанието да помагаш!
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря за отговорите - изключително полезни за мен предполагам и за останалите!
Имам един доуточняващ въпрос:
Тази опция предполагам я уговаряш със склада от където изпращат стоката?

Благодаря пак за отговорите ти и за желанието да помагаш!

Точно така. Това го уговарям с склада - защото склада шипва с техния си акаунт. така че те избират опцията. Те ме питат какво е моето желание.

Поздрави
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здрваейте,

E-Business, отново имам въпрос към теб :)
В момента проучвам как да си направя регистрацията и тъй-като съм решил да ползвам услуга за тази цел въпроса ми е следния - какво е минимално необходимо като документи след регистрирането на фирмата за да може след това безпроблемно да се кандидтатсва за Tax No пред IRS, а и след това за откриването на merchant account? Задавам въпроса защото фирмите които предлагатз тези услуги предлагат различни китове - рзани печати, апостили и всякакви други допълнителни неща. Ако някой друг има практически опит нека и той да сподели.

Благодаря и поздрави
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

В БГ или US живеете?

Здрваейте,

E-Business, отново имам въпрос към теб :)
В момента проучвам как да си направя регистрацията и тъй-като съм решил да ползвам услуга за тази цел въпроса ми е следния - какво е минимално необходимо като документи след регистрирането на фирмата за да може след това безпроблемно да се кандидтатсва за Tax No пред IRS, а и след това за откриването на merchant account? Задавам въпроса защото фирмите които предлагатз тези услуги предлагат различни китове - рзани печати, апостили и всякакви други допълнителни неща. Ако някой друг има практически опит нека и той да сподели.

Благодаря и поздрави
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте на Всички,
Най-накрая прочетох темата и съседната за откриване на фирма в USA.
Доколкото разбрах реда е следният:
1. Регистрация на фирма в USA, с всичките му прилежащи акаунти, сметки, телефони и др.
2. Намиране на производители, договаряне с тях за съвместна работа и др.
3. Направа на сайтове, тяхната популяризация и т.н.
4. Стартиране
Събрали сме се едно малко "екипче" - програмист, системен администратор, икономист и аз( по малко от всичко)
Има ли още нещо което пропускам??
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Добре де , не разбрах едно - гледам си аз примерно разни стоки от каталог на китайски сайт и си ги добавям във вече направения сайт без собственика да знае.

Когато клиента влезне в моя сайт и поръча нещо, след това аз какво правя?
Поръчвам стоката от китайския сайт и пиша адреса на клиента?

А и още нещо, възможно ли е сайта да не продава само в USA ами и в други страни в като Испания,Англия,Франция примерно, това от рекламата на сайта ли зависи? :(


Колко време може да съществува сайта без да си създал фирма?Бързо ли хващат?
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

...........
 
Последно редактирано:
Явно не е "само едно" това, което не си разбрал. Прочети цялата тема отначало, този път по-внимателно. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, имам въпрос относно законовата страна във връзка с дропшинга в България. Има ли нормативна уредба точно този вид бизнес, какви са законовите изисквания за да го започнеш? Предимно става дума за дропшип от Китай примерно за дребни стоки като за проба...
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Няма някакви специални нормативни пречки за точно този вид бизнес, нормативните пречки са същите като при обикновена търговия в магазин (като изключим това, че нямаш магазин). Ще трябва да питаш счетоводителя си за подробностите.

Колко време може да съществува сайта без да си създал фирма?Бързо ли хващат?

Фирмата е единствения законен начин да плащаш данък върху печалбата, а не върху приходите. Не става да имаш разходи за стоката 90 000 лв, да я продадеш за 100 000 лв и да платиш данък върху прихода върху 100 000 лв. Обаче да платиш данък върху печалбата (върху 10 000 лв) е приемливо, защото така няма да си на загуба.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,
въпрос... Един сайт само с един доставчик ли работи? При положение че работи с > 1 доставчик, то при поръчка на кошница от стоки на различни доставчици би следвало клиента да получи две независими доставки???
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Виждал съм сайтове, които работят с няколко доставчика. Тези сайтове имат няколко кошници - по една кошница за всеки доставчик. По този начин клиентът плаща толкова пъти за транспорт, колкото доставчици са необходими за доставяне на стоката. Така клиентът може да си направи сметката дали да не купува стоката само от един доставчик (евентуално някои стоки на малко по-висока цена), но да спести от транспорта. Тъй като доставчиците се намират в различни щати клиентът има възможност да реши да купи дадена стока на по-висока цена от по-близко разположен доставчик и в крайна сметка да плати по-малко.

Не мога да ти кажа кои софтуерни решения поддържат повече от една кошница.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря. Интересно... никога не съм виждал сайт с повече от една кошница. Ако се сетиш за някои би ли изпратил линк.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, за много години на всички, 2011 да ви донесе здраве, и бизнес успехи!
Въпроса ми е отново към E-business:
Тъй като тези дни ще регистрирам фирмата в САЩ (през vallis) и тя ще бъде LLC - single member, доколкото разбрах и твоята форма е същата. Въпроса ми е за данъците - можеш ли да споделиш за такъв вид фирма какви форми на IRS се попълват. Това което чета на сайта им е че такава фирма се класира като "sole proprietor", което го дават равно на "disregarded entity with 1 owner". За такъв вид за "non-residents" предвиждат да се попълва IRS form 1040 (NR), и допълнителна форма 1040-ES (NR) на всеки четири месеца(U.S. Estimated Tax for Nonresident Alien Individuals). Молбата ми е ако можеш да споделиш какви форми попълваш (ако фирмата ти е LLC single member)?

Благодаря предварително!
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,
въпрос... Един сайт само с един доставчик ли работи? При положение че работи с > 1 доставчик, то при поръчка на кошница от стоки на различни доставчици би следвало клиента да получи две независими доставки???
От моя опит с Китайците, попаднах на следната схема Производител>Експортно дружество>Онлайн магазин>Собствен Онлайн магазин.При тази схема работиш с това, което предлага китайския онлайн магазин. Повечето техни онлайн магазини нямат стоки на склад,защото те самите работят чрез DropShipping, като купуват от Експортно дружество при тази ситуация почти няма печалба защото надценката е ниска 5-30$ зависимост от къде купуваш и вида на стоката. Съществува и риск да те заобиколят както знаем Google знае всичко. Съществува обаче и варианта да купуваш директно от Експортно дружество тогава си на далавера, но 50% са измамници и трябва на место в Китай да се уредят нещата. Относно България голям проблем са митниците, голямо разиграване става е не винаги, но двама като не си получат стоката и става проблем. Относно фирмата може и без нея стига да хостваш извън Бг и да заключиш Who is записа.
 

Горе