DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Carnation, не съм Е-бизнес, но ще си позволя да отговоря тъй като имам поглед над подобен тип продажби. Ако производителят го предлага за продажба на други другата фирма няма права върху дизайна. Следвателно не, няма как да те съдят.
Има много производители, които предлагат такъв тип продажба - небрандиран продукт или възможността дори те да сложат твоето лого върху продукта. Сигурно ти е правило впечатление - например един и същ климатик или телевизор, продаван под 2 или 3 различни марки (ребрандери) - всички поръчват от едно място.
Обикновено проблемът е друг - обикновено имат големи изисквания за количества.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Carnation, не съм Е-бизнес, но ще си позволя да отговоря тъй като имам поглед над подобен тип продажби. Ако производителят го предлага за продажба на други другата фирма няма права върху дизайна. Следвателно не, няма как да те съдят.
Има много производители, които предлагат такъв тип продажба - небрандиран продукт или възможността дори те да сложат твоето лого върху продукта. Сигурно ти е правило впечатление - например един и същ климатик или телевизор, продаван под 2 или 3 различни марки (ребрандери) - всички поръчват от едно място.
Обикновено проблемът е друг - обикновено имат големи изисквания за количества.

Няма значение, то и не беше правилно въпроса да е към Е-бизнес, все пак и други имате опит в дропшипинг-а.
Именно защото ми е направило впечатление (не точно при телевизори), затова питам, да знам каква е работата. И да, наистина всички имат големи изисквания за поръчки, и това е което ме спира да внасям, много голям начален капитал трябва. Иначе ми се въртеше идеята да се пробвам да внеса стока с моя марка, или да я продам онлайн с мое име, но там пък е малко по-трудно. Както и да е, благодаря за бързия отговор.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Това ми се струва абсурдно като идея за дропшипинг. Това по-скоро е Wholesale. Системата е такава, че ти искат примерно 200-500-1000 бройки от вид/цвят/размер, поръчани НАВЕДНЪЖ, за да ти сложат производителите твое лого върху стоката. И да, трябва си капитал, няма как.
Ако подобно нещо ти го предлагат за стоки за продажба на дребно (каквато е и дропшипинга), най-вероятно ще ти искат много висока цена.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Това ми се струва абсурдно като идея за дропшипинг. Това по-скоро е Wholesale. Системата е такава, че ти искат примерно 200-500-1000 бройки от вид/цвят/размер, поръчани НАВЕДНЪЖ, за да ти сложат производителите твое лого върху стоката. И да, трябва си капитал, няма как.
Ако подобно нещо ти го предлагат за стоки за продажба на дребно (каквато е и дропшипинга), най-вероятно ще ти искат много висока цена.

На едро ми го предлагаха, аз и на едро търсех, но се оказа че ми дойде много едро поради естеството на продукта и факта че няма как да е под 100 долара.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Mен ме интересува как стои въпроса с документите и данъците?! В даден момент извършените продажби натрупват определен капитал в сметката ви. Бизнеса ви е в eBay например, или във ваш сайт базиран в чужбина... Каква е процедурата?
Изобщо защо е необходима фирма? И ако имате сайт извършващ продажби в цял свят, кой точно и на какво основание прибира данъците ?
Вероятно въпроса ми ще накара много от вас да се усмихнат "снизходително", но все още съм на етап проучване.
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Прочетох цялата тема и съм възхитен от участниците - e-business представи в абсолютни детайли, без да скрие нищо, бизнеса си! Това е толкова рядко и благородно деяние, че съм смаян.

Нямам въпроси!

Много приятно ми стана как проследих в течението на 4-годишната тема как лека полека запитващите се превърнаха в действащи и накрая в отговарящи на въпроси!
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

абе аз не успях да прочета цялата тема, ама видях че се говори за българските производители...та аз съм производител и мога да предложа такова нещо на територията на БГ с моя бранд. Ако някой иска да се възползва - да пише :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Винаги ще има заинтересувани - сподели какви продукти предлагаш,имаш ли сайт където да разгледаме?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

производството е в сферата на натуралната козметика...продуктите на пазара са само два, като до края на годината ще добавя поне още 6, така че повече се интересувам към добавяне в някой вече работещ магазин.
фейсбук-страница и уеб-сайт не мога да дам линк тук(май трябват 10 поста, пък и ще изглежда спам). На ЛС
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, голямо впечатление ми направи статията Ви. От две години се занимавам със дропшипинг, като вече съм създал 2 сайта (по един за всеки продукт, който предлагам). За съжаление условията, които ми предложиха са по скоро жалки. Намирам клиенти (мисля, че доста успешно), вземам процента от конкретната продажба, но следващите покупки на същия клиент остават скрити за мен. Бих искал да Ви помоля, ако имате някаква възможност да ми помогнете да намеря коректни дропшипъри. Имам възможност да създам сайтове, време за рекламирането им и най-вече желание да се занимавам с дропшипинг.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

абе аз не успях да прочета цялата тема, ама видях че се говори за българските производители...та аз съм производител и мога да предложа такова нещо на територията на БГ с моя бранд. Ако някой иска да се възползва - да пише :)
Здравей, моля пиши на лични какви продукти предлагаш :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Аз никъде не видях да се споменава в темата за ддс-та и мита,що се отнася до дрошипване в ибей на китайско карго.Примерно доколкото разбрах с моя грозен инглиш от съпорта в chinavazion dot com,цените им са без ддс и мито.Е да,но ми предлагат продуктите си на Х цена.Къде по трасето се прибавя това ддс и мито към цената и кой я плаща ми е тъмна Индия:)Става на въпрос за хамерикаския купувач,за ЕУ->ЕУ няма мито това ясно.

Отделно съфорумците с опит в тази сфера хубаво ще е да шернат опита с големите склададжии,предлагащи дропшипнг за да не с е набиваме на скам:)
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Аз никъде не видях да се споменава в темата за ддс-та и мита,що се отнася до дрошипване в ибей на китайско карго.Примерно доколкото разбрах с моя грозен инглиш от съпорта в chinavazion dot com,цените им са без ддс и мито.Е да,но ми предлагат продуктите си на Х цена.Къде по трасето се прибавя това ддс и мито към цената и кой я плаща ми е тъмна Индия:)Става на въпрос за хамерикаския купувач,за ЕУ->ЕУ няма мито това ясно.

Отделно съфорумците с опит в тази сфера хубаво ще е да шернат опита с големите склададжии,предлагащи дропшипнг за да не с е набиваме на скам:)
Митото и ДДС-то ще ти бъде начислено от митницата. Лично аз не бих шернал (има 2 сайта които са с с по добри цени от масовите ДХ и ФП) защото след споделяне на такъв магазин до половин година всеки втори е накупил стока от там и ти подбива "бизнеса". Иначе има много ляб в дропшипинга (а даже и да си накупиш по 1 бройка от всеки предмет и да го пуснеш за продажба в България има голяма далавера).
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, искам да попитам, колко приблизителни процента дропшипъра добавя към ценята на съответен продукт ? Примерно производителя обявява цена 100$, колко процента отгоре печели дропшипъра от всяка продажба ? колкото и да е относително все пак горе-долу ? Да ли може да си сложи цена на сайта 150$ или 120$ или 200$ ?
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, искам да попитам, колко приблизителни процента дропшипъра добавя към ценята на съответен продукт ? Примерно производителя обявява цена 100$, колко процента отгоре печели дропшипъра от всяка продажба ? колкото и да е относително все пак горе-долу ? Да ли може да си сложи цена на сайта 150$ или 120$ или 200$ ?

Опредлено е доста относително.
Грубо ако продаваш по дребни работи - слагаш по голям процент печалба.
Правим обратното с по - големите
Фитнес уред за 1000лв - приблизителен процент надценка според мен - 10%
Всеки мисли различно един - прави една голяма сделка с някой балам с 1000% печалба а друг просто има повече клиенти с по малка печалба.

Пример :
Имаш фабрика за тениски - 1 тениска ти излиза 1 лв - продаваш я в сайта за 4лв ( цена на дребно )

Моето виждане е много просто :

Отварям един онлайн магазин и виждам, че тои продава кока кола за 2лв - веднага правя простата преценка, че аз я купувам за 2.20лв от магазина до блока. Но ако я купя от метро ще ми излези 1.60лв ( груба бърза сметка ) Оглеждаш да ли има безплатна доставка - да ли има оферти и взимаш решение да ли ще поръчаш сега или в бъдеще ( или най лошоя вариант - повече не отваряш този сайт ).

Съвета ми е да се стремиш към грабване на внимание с реални оферти а не от рода - струва 100 аз го давам с 70% намаление за 30 - а самия продукт да струва 10лв.

И последно ако случаино продаваш дадена стока която освен теб я продават и още 5 тима, лично прецени ако ти беше потребител от кои сайт щеше да поръчаш.


Ако съм се овлякал и съм излязъл от въпроса или темата, извинявам се!
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравей, V. Andreev благодаря за изчерпателния отговор. Наистина май нещата са относителни. Но ми беше интересно дали все пак има някаква средна норма. Има ли сайтове на дропшипъри, които мога да погледна какво представляват ?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Може ли някой да ми даде проверени дропшипъри на електронни джунджурии, които доставят за БГ?

Поздрави
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Зависи дали самата фирма има такива дропшипинг партньори вероятно.
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Зависи дали самата фирма има такива дропшипинг партньори вероятно.

не се изразих правилно ,въпроса ми е с моята БГ фирма мога ли да извършвам Дроп Шипинг в САЩ.
 

Горе