DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

По принцип може.
На практика е неуместно и е трудно за реализация.
За да си направиш акаунт към американски дропшипър се изискват американски: банкова сметка, кредитна карта и бизнес лиценз.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

По принцип може.
На практика е неуместно и е трудно за реализация.
За да си направиш акаунт към американски дропшипър се изискват американски: банкова сметка, кредитна карта и бизнес лиценз.
Да, така е. А за другите, се изисква само фирма, която да има лиценз за търговец. Като е и тук.

За предпочитане е да оперираш с фирма на пазара, на който искаш да си. Ако е за USA, и формата трябва да е локализирана по документи там. Най-вече това е практика, заради регулиране на търговци и пазари, данъци и юридически въпроси. Но и всеки клиент е по-спокоен като види, че зад бизнеса седи фирма от неговия или съседен Щат. Говоря за примера с USA.

Не е гъзария, а просто необходимство, както и наложително, ако искате да имате успешен бизнес там. Поне такъв в търговията на местна почва.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Сериозните склададжии си искат американска фирма,лиценз,банкова сметка от американска банка.Тези,които не искат са 99% мидълмен и с цените ,които ще ти предложат няма да си конкурентно способен.

Ако искаш да си отваряш офшорка мога да ти дам проверена фирма за това.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Много хубава тема, благодаря на всеки, който е помогнал с нещо на останалите. Продължавайте все така.. :)

В темата не е писано от много време.. нещо временно е замряла, но аз имам няколко въпроса.
1) Как се отсчетоводяват приходите, като купувача ми плаща стоката примерно чрез paypal(или каквото и да е), след което аз ги купувам от дроп шопъра и той ги праща на клиента ми?

2) Някой ползва ли платежен метод българска банка примерно ДСК. Аз мисля да закупя магазин от summercart и там има доста платежни метода.

3) Кой е най-честия начин за плащане на клиенти от чужбина (Плащане чрез кредитна/дебитна карта, paypal, google checkout или някой друг)?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От моя опит с дропшипинг компании мога да Ви кажа е е доста трудно. Много много трудно се печели по обясними причини. Първо- как да оптимизираш сайт който е с дублирано съдържание. Трябва да си подвереш малко продукти към 100 за да можеш да им променяш описанията. Иначе сайта няма шанс да се пребори с конкуренцията.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От моя опит с дропшипинг компании мога да Ви кажа е е доста трудно. Много много трудно се печели по обясними причини. Първо- как да оптимизираш сайт който е с дублирано съдържание. Трябва да си подвереш малко продукти към 100 за да можеш да им променяш описанията. Иначе сайта няма шанс да се пребори с конкуренцията.

Този проблеми го има и в нормалните онлайн магазини, които продават нормални стоки - в крайна сметка в интернет всички ставаме писатели с IT умения :D
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,

доста доста отдавна не съм влизал тук - но днес ми попадна един сайт който искам да споделя с вас: http://www.cnbazaar.com/. Това е един класически дроп шип сайт с подробни обяснения и схеми какво е дроп шип и как работи: http://www.cnbazaar.com/leather-handbags-drop-shipping/
 
Здравей ,много искам да разбера следото.
Имам сега фирма в България , мога ли с нея примерно да си отворя редовен магазин и да сложа неща от сайта който си дал , и като имам поръчка да си доставят нещата тези хора ?

Извинявам се ако въпроса е тъп . :)
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравей ,много искам да разбера следото.
Имам сега фирма в България , мога ли с нея примерно да си отворя редовен магазин и да сложа неща от сайта който си дал , и като имам поръчка да си доставят нещата тези хора ?

Извинявам се ако въпроса е тъп . :)

Извинявм се но не разбрах въпроса. Дроп шип е онлайн бизнес и не виждам как с редовен магазин може да го приложиш. Ако имаш редовен мазагин - по добре си купувай на едро и продавай на клиенти. ама Дроп Шип не виждам как може да го прилагаш. МОже и да не съм ти разбрал въпроса
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

ами имам фирма ,но е БГ фирма , под редовен имах предвид със фирма . Мога ли с тази фирма да продавам продуктите от горепосочения сайт в цял свят ?

Можеше просто да се върнеш 36 страници назад и да прочетеш цялата дискусия... на въпроса ти е отговорено многократно в темата.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, ще имам няколко въпроса на тема дропшип. От един склад ще купувам на цена Х дадена стока(ще ми се издаде фактура по тази цена) и ще я продам на цена У. Доколкото разбрах това е то дропшип. Но аз съм физическо лице, имам ли право да продавам нещо и ако да, кога и какви данъци ще трябва да плащам? Сигурно може и без тези формалности, но ако ме хванат, . . .
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Направи си една фирма, не се занимавай с глупости. Като физическо лице не може май, няма как да издаваш фактура и касова бележка.
Иначе да, най-общо казано т'ва е дропшипинг.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, ще имам няколко въпроса на тема дропшип. От един склад ще купувам на цена Х дадена стока(ще ми се издаде фактура по тази цена) и ще я продам на цена У. Доколкото разбрах това е то дропшип. Но аз съм физическо лице, имам ли право да продавам нещо и ако да, кога и какви данъци ще трябва да плащам? Сигурно може и без тези формалности, но ако ме хванат, . . .

Здравей,

Не е точно така. Това, което ти описваш си е редовна търговия. Разликата с дропшипинга е, че стоката се доставя директно на адреса на клиента. Не минава физически през теб. Не ти трябва да поддържаш склад и складови наличности. В първия пост тук е обяснено. Моделът изглежда така:

how_dropship_cycle.jpg


И да, трябва ти фирма. Реално погледнато извършваш търговска дейност, а за легална такава трябва фирма.
Подробностите зависят от това в коя страна искаш да извършваш дейност.

За САЩ фирмата трябва да е американска, защото:
- дропшипърите ти искат бизнес лиценз и US кредитна карта, за да работят с теб
- клиентите като видят бизнес адрес в Пакистан, Бангладеш или България, търсят алтернативи

Прочети цялата тема, ще си отговориш на много въпроси
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

мога да помогна със съвет - работил съм с две компании в сащ, които предлагат дропшипинг за търговците на дребно и имат платформи за пазаруване на едро, като плащането става с PayPal. Едната е за бански Ujena, а другата за чанти Floto. Проблемите са два, ако искате да ви асоциират, като американски търговец:

1. Трябва ви локален телефон за контакт 1-8XX-XXX-XXXX, което да кажем, че не е чак такъв проблем защото може да се наеме номер с ванити (прехвърляне) до всякакъв друг мобилен номер в бг.
2. В онлайн търговията всеки търговец е задължен да има изградена политика за връщане и размяна, като имате посочен адрес на който клиента да върне отказаната стока. Тук разбира се риска е в естеството на продуктите. И за това има компании, които предлагат услуги с реален адрес в сащ за получавене и съхранение на стоки - не говоря за P.B. Но всичко е свързано с средства и разходи.

Що се отнася до фирмата, за посочените по-горе търговци не е важна. Но ако тръгнете да регистрирате фирма в сащ можете да си регистрирате компания онлайн за около $200 (зависи от щата) с вкл. такси за 1 година + таксите за услугата при регистрация. Има доста допълнителни неща, ако искате да легализирате на 100% бизнеса си в сащ, но всичко е свързано с пари.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Много добре звучи, но май в БГ няма как да стане това.
 

Горе