DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Не ми се влиза в спор. По-добре ли е да дрънкам глупости, чета и се отблагодарявам на хората писали в темата, и да трябват ми 30 поста.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Не ми се влиза в спор. По-добре ли е да дрънкам глупости, чета и се отблагодарявам на хората писали в темата, и да трябват ми 30 поста.

Гледам че и хората ти се отблагодаряват:)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,
Представлявам Българска фирма за производство на малки сглобяеми къщички. Смятам, че мога да предложа dropshipping партньорство, както за България, така и World-wide. Мога да предложа по-ниски от продажните цени. Но все пак, ако е възможно, погледнато от страната на производител като нас и от страна на dropshippers като (E-Business), бих приел всякакви съвети за привличане на локални и международни dropshippers. На адрес: "mobaltarnovo . com/new" е семплата ни страница, която има дори секция за dropshipping. Очаквам Вашите съвети и предложения относно сътрудничество от този тип. Благодаря предварително.
 
Мога да дам и аз някое друго съветче, като силно се надявам и E-Business-а да се включи с опита си. Защо не потърсиш специализираните дропшип сайтове, които представляват каталог от много фирми, занимаващи се с това. Реклама по социалните мрежи, като използваш най-големите и в същото време набереш от там таргетиран трафик - най-добре ще работи тук linkedin и др. професионални мрежи.

Никакъв мейлинг, като спам, освен ако не са персонални мейли, насовечни към конкретния човек. Може да използваш малко оптимизация, водене на корпоративен блог по темата - продуктитен в твоя бранш, като непременно имаш английска версия, за world wide пазара. Но като начало е редно да изготвиш страница / и, насочени с послания към този тип трафик, обесняваща / и за програмата ти, как работи, защо да станата твой дропшипър и т.н. Някой имат регистрационен модел, другите го правят само с контакти (мейлват си договори / условия / цени / каталози ). С рег. форма е най-добре, нещо като аф. програма ама не точно, принсипа е същия. Знам го това от опит. :) За това толкова смело го казвам.

Задължително трябва да:

1) Имаш download материали, като презентации и PDF неща. От картинки, цени...до презентации, ако реши някой да продава офлайн в магазин. Няма да е зле и видеа да създадеш. Ревюта на реални клиенти да вземеш, лога и всичко.

2) Хубави договори и условия, които да могат да дават точни правила и т.н. за теб и за самите дропшипъри.

3) Описателни текстове и всичко, за да привлечеш внимание и да успееш да им дадеш повечко информация с малко писане.

Но едно е много важно - трябва да си силно подготвен от всякъде. Може след всичко казано да дадем и мнение за по-точен маркетинг, за да привлечеш повече хора, заинтересувани в програмата.
 
Здравейте , пак се включвам за малко помощ .

Значи имам фирма в България , намерих си дроп шипер от Лондон .

И исам да направя магазин само за Лондон и да го движа с бг фирмата.

Трябва да ли да плащам и осчетоводявам нещо в България след като дейноста се извършва в друга държава?

Благодаря.

може ли някой да ми каже ?
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,
Представлявам Българска фирма за производство на малки сглобяеми къщички. Смятам, че мога да предложа dropshipping партньорство, както за България, така и World-wide. Мога да предложа по-ниски от продажните цени. Но все пак, ако е възможно, погледнато от страната на производител като нас и от страна на dropshippers като (E-Business), бих приел всякакви съвети за привличане на локални и международни dropshippers. На адрес: "mobaltarnovo . com/new" е семплата ни страница, която има дори секция за dropshipping. Очаквам Вашите съвети и предложения относно сътрудничество от този тип. Благодаря предварително.

Здравей,

Още кaто прочетох това "и от страна на dropshippers като (E-Business)" ми се стори че нещо някаде бъркаш с понятията и като видях после страничката ти за дроп щипинга се уверих че бъркаш. и Схемичката ти в сайта също не е верна. Значи аз не съм dropshipper. Аз съм reseller. Тук в тази тема приехме че drop shipping е услуга която предлагат производителите или складовете на едро. и съответно dropshiper е производителят или склада на едро който извършва тази услуга - доставя стоката на клиента. Така че с твоя случай ти си drop shippera. Защото ти си производител. Една примерна схема може да видиш тук : http://sellingguru.info/2011/10/what-is-dropshipping/ А ето го и простото обяснение на схемата:
"When a customer places an order, you then order from your dropshipper. Your dropshipper then ships the item directly to your customer."
Твоята схема в момента която си представил на сайта е: " The Cube Factory ---> The Drop Shipper ---> DropShippers Customers" А тя според мен не е верна. Трябва да бъде така:
" The Cube Factory (наричан още The Drop Shipper)---> Reseller(наричан DropShipper Customer) ---> Buyers (Website Customers)" . Мисля че си съгласен с мен? Защото после в описанията си понятията са верни: казваш: "Cube will dropship your order anywhere...) Да точно така - ти ще дропшипваш защото ти си дроп шипера защото ти си производиртеля.
Обаче по надолу имаш вече доста неточности.
- We check the dropshipper business license... - това не е верно. От reseller-a ти ще изискваш Бизнес Лизенз а той те си сетне при тебе дропшип акаунт
- We usually ship to the dropshipper first, he sells and re-ship to his clients - Това е голямо безумие и противоречи на цялата идея и схема за дропшиппинга. По добре направо го махни. Така ше уплашиш resellera че ще му пратиш стоката първо на него. А точно това е идеята на дропшипинга - че дропшипера ( производителя) праща стоката ДИРЕКТНО на крайния клиента . А НЕ на resellera и той после на крайния клиент. Само си Представи.... ти като производител и склад си в България, Аз като reseller ( online store) съм от Аржентина и продам твоя къщичка в Румъния? Защо ще пращаш къщичката до мене в Аржентина а аз да я пращам на клиента в Румъния? Това е безумно и ще оскъпи много много цялата схема. Ти я пращаш от БГ до румъния. това е... Другото останалото ти е верно. Е имам някой коментари относно дали Company name да е някаде по ordera...ама това е друга тема и е малко спорна. въпрост на договорка и условия... ако искате може да го коментираме и това..

И още една идея... Не чакай reseller-ите да те намират. А ги търси ти сам и им предлагай дропшиппинг услугата си

+ всичко което Blinky ти каза

Успех..
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, позачетох се доста сериозно из тая тема. Много полезна и много поучителна. Не само за dropship методиката, а и за бизнеса въобще. Хубаво и приятно ми беше да разбера как хората по света правят бизнес основаващ се на доверие и взаимен интерес.

Не ми стана съвсем ясно какво се случва в следния случай. Клиента връща стоката защото не му харесва, но се оказва че опаковката е непълна и повредена. Тогава явно склада изпраща продукта отново на клиента. Пратката трябва да е за сметка на клиента.
Как се случва? Изпраща се за сметка на получателя(клиента) или склада чарджва търговеца(теб) а ти задължаваш допълнително картата на клиента със сумата на доставката.
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, позачетох се доста сериозно из тая тема. Много полезна и много поучителна. Не само за dropship методиката, а и за бизнеса въобще. Хубаво и приятно ми беше да разбера как хората по света правят бизнес основаващ се на доверие и взаимен интерес.

Не ми стана съвсем ясно какво се случва в следния случай. Клиента връща стоката защото не му харесва, но се оказва че опаковката е непълна и повредена. Тогава явно склада изпраща продукта отново на клиента. Пратката трябва да е за сметка на клиента.
Как се случва? Изпраща се за сметка на получателя(клиента) или склада чарджва търговеца(теб) а ти задължаваш допълнително картата на клиента със сумата на доставката.
Здравей и добре си ни дошъл тук. Мерси и за топлите думи. Ще дам отговорите на въпросите ти.

Когато клиента връща стоката, повечето дропшипъри имат различни условия. Най-честа практика е ако стоката не отговаря на това, което е поръчал от сайта или не повредена или има друго, което засяга качеството му, се поема и заменя за сметка на самия дропшипър. Другото е за сметка на клиента или сайта-търговец. ;)

Има и случаи, в които всичко е за твоя сметка, но това са много редки случаи и се мисли преди това за този сценарии. Много е важно да имаш добри текстове, описателни и да дават много информация за продукта, както и условията, които касаят потребителя и теб. Много хора ги подценяват тези FAQs, Shipping & Returns, Privacy Notice, Conditions of Use страници, но точно те дават ясна представа какво реално трябва да се случва. И е редно да се следва. ;)

Мисли за това как да остане доволен клиента, не как ще го изцакаш, както е практика тук. Това, което съм виждал е при недоволен клиент, когато нещо не е наред, а дропшипъра си измива ръцете с теб, тогава ти взимаш инициативата. Как? Пращаш му нещо фри, извиняваш се и/или му даваш голям дискаунт при следваща поръчка. Има много начини да го отиграеш добре. Но както казах, това е нежелан и рядко случващ се сценарии. Но за това си маркетингов експерт - за да си по-добър от всички с в системата, отнасяйки се до маркетинг и продажби. ;)
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Въпреки кои ограничения? ако говориш за 10-те фиидбака.... все ще се направя...по мои наблюдения 10 фиидбака са ти около 25 продажби... и после нямаш ограничения. Абе добре си е eBay аз съм доволен :)


Здравейте!
Четах, четах и имам много още да чета, но това което търся не намерих. В Ebay съм от 2007 със 80 Фиитбака и 100% положителен рейтинг.В началота се пробвах като продавач, направих няколко продажби, прецених, че трябва много още да уча и тогава да опитам пак и затова се отказах. Сега вече съм готов в момента преговарям с Ибейски Top-Rated-Seller да прави Dropshipping за мен. Вече почти всичко уточнихме, но ме мъчи един въпрос и разчитам на E-Business да ми отговори.
- Трябва ли да имам действаща фирма за да продавам в Ebay?
Тъй като от години не съм листвал нищо,а и опитът ми като продавач е минимален, предполагам ще се сблъскам с много нови правила и изисквания!
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

не знам дали е правилното място в тая тема, ама...
някой работи ли с Etsy.com ? Впечатления, тънкости, съвети?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Нещо темата замря и по-компетентните лица спряха да отговарят, но нека все пак да пробвам още веднъж и тук.
Бих искал някой от вече действащите на тоя принцип, да помогне като сподели няколко мнения за конкретни банки и коя би била най-подходяща за отваряне на сметка. Да, знам, че вече дистанцирано не отварят сметки, в Америка съм и за това питам.
Също така малко повече разяснения по отварянето на самата фирма и изобщо необходимите неща и документи от първата крачка, докато стигнем до отварянето на сайта. (запазване на име - може ли само през .гов сайта ; регистриране на фирма - пак ли през сайта ; какви документи ; какви документи ще изискват и в банката ; лична или фирмена да е сметката ; "как-що" и т.н.).
Пуснах лично и на автора, но все пак и тук да питам.
Благодаря
 
@Valeri, не е така. Просто нямам отговор на въпроса на кокала. Не съм работил с тях и не знам какво да му кажа, а реално ако имаше някой, би отговорил. Аз тази тема си я следя и отговарям много активно, само когато не ми е в компетенцията, оставам на друг.

Банк оф Америка. Там на сайта им може да се види всичко, което те интересува. Те са големи, а реално фирмата, на която плащаш за регване на фирмата ти предоставят и опция за откриване на сметка, но трябва да им споменеш, все пак реално те мисля, че имаш нещо на предвид.

Това, което питаш го има в темата някъде назад. За това автора не дава отговор, защото го е писал в предишни мейли. Мисля, че е споменал всичко това в детайли и май е дал и ресурси по темата.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

@Valeri, щом си в Америка просто си избери някоя от големите банки, която ти предложи най-изгодни условия :) Бих препоръчала Wahovia, Bank of America, TD bank, CitiBank, HSBC. Не си споменал конкретно къде се намираш, но ако става въпрос за Делауеър със сигурност клонове там имат първите три.
Wells Fargo мисля че вече не приемат да работят с фирми, чиито управители не са американци, т.е. нямат SSN.

Запазване на име и регистриране на фирма - тук е описано много подробно как става http://corp.delaware.gov/howtoform.shtml
Аз ползвах посредник за откриването за това, но мисля че можеш и сам да го направиш.
След това си вадиш ЕИН - може и по телефона - става за около половин час.

Какво е нужно за отваряне на сметка:

  • New Business account opening form- това е молба за отваряне на сметка , те ти я предоставят
  • Articles of Incorporation - документите за регистрация на фирма
  • EIN from the government
  • Signature cards
  • Оne of our staff will need to physically go to your location in Delaware to make sure it exists
  • Primary ID -лична карта, шофьорска книжка
  • Secondary ID - международен паспорт, шофьорска книжка (различно от първото)
  • Сметка за комунални услуги на домашния адрес - за ток, вода, стационарен телефон, парно..
  • адреса на твоя Registered Agent
  • Американски телефонен номер

  • Пръстови отпечатъци
  • Кръв
  • Урина
  • ДНК материал
  • търпение и здрави нерви

Щом си на място там с малко повече късмет може да минеш и без последните 5-6 :mrgreen: :rolleyes:
Успех
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Blinky :roll: Явно ще трябва да потретя прочитането на темата ъгейн...
Caprice, в Аляска съм в момента (Anchorage ми е най-близко като град). За работата ще си отварям сметка в First National Bank и не знам до колко стават. Знам, че шефът я ползва за неговите сметки и казва, че става, но това е само негова гледна точка. След 2 месеца смятам да отседна за няколко дни в Чикаго или ЛА (не сме решили още къде ще е) и ако First National Bank не става за моите критерии, то ще се търсят клонове на горе изброените там.
До седмица и нещо си чакам SSN-а да ми пристигне, въпрос на време.
Сайта и аз го преглеждах няколко пъти, но само не разбрах тия регистрирани агенти (предполагам е същото като посредник) какви са, че гледам не са един и двама, а доста голям списък. Ако с всеки един става работа, ще те помоля да препоръчаш твоя, ако си доволна, разбира се.
Молбата за отваряне на сметка ти я предоставят в сайта или ? И след това с тази молба се ходи в банката за отваряне на фирмена сметка ? Или се оплитам :roll:
Документите за регистрация на фирма - документи, които аз трябва да предоставя или ?
EIN from the government - тук ще трябва да разровичкам как да го извадя по-конкретно
Signature cards - това електронен подпис ли ще рече или нещо друго ? Тук в Америка отново ли се вадят от банките, както в БГ и отново ли имат различно тарифиране или ?
Оne of our staff will need to physically go to your location in Delaware to make sure it exists - Е как ще дойде "у нас" , като нЕмам адрес у Дел или как се процедира с адреса ? Мога да дам адрес, но в Аляска.
Primary ID -лична карта, шофьорска книжка - американски или ? Имам междунар. книжка и паспорт в мене, доколкото знам, нашата лична карта не важи тук.
Secondary ID - международен паспорт, шофьорска книжка (различно от първото) - същото по-горе
Сметка за комунални услуги на домашния адрес - за ток, вода, стационарен телефон, парно.. - такива с прекалено много зор мога да извадя отново, но за адрес в Аляска
адреса на твоя Registered Agent - тия от списъка в сайта, предполагам
Американски телефонен номер - тук важат само АТ&T и Verizon, но или са на месечно тарифиране, стил ваучер, но отново си плащаш всеки месец, за да ти пазят номера или са на 2-годишен договор, което не е оферта. Как може да се процедира с номера?
Колко много въпроси излязоха, леле... Колкото повече чета, толкова повече разбирам колко нищо не съм разбрал...:shock:
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Желателно е сметката на фирмата да ти е в същия град или поне щат, в който ти е регистрирана фирмата. Не съм работила с First National Bank и не мога да споделя впечатления.

Registered agent е задължително по закон да имаш. Всеки става. Осигурява ти физическо присъствие в работно време на реален адрес, за да може да приема кореспонденцията от щата или документите от съда, ако зарведат дело срещу теб.
Signature cards са част от документите за отваряне на сметка. От банката ти се дават. В тях се списват имената и подписите на управителя/те на фирмата
Док. за регистрация на фирмата (обикновено е един) и се издава от щата, в който си регистриран. След като си направиш фирмата ще го получиш.
За адреса - тук е малко ... tricky и трябва да го уговориш предварително. Най-добре се обади в банката и говори с тях какви са им техните изискеания. Напълно възможно е да не се налага в твоя случай.
ID-тата - български разбира се. Важат си за целта.
Сметката за комунални услуги е за откриване на фирмата. Българска сметка ми искаха за да удостоверят адреса по лична карта
За телефонния номер - е ти си на място там, ще си намериш оферта. Можеш да си изкараш скайп онлайн номер. Около 60 долара на година струва.
Молбата за отваряне на сметка ти я дават от банката. Не от сайта им.

От банката искай задължително ама задължително да ти изкарат дебитна карта докато си в Америка! Прибереш ли се в България и да я чакаш, ще видиш и ще патиш. Деветте кръга на ада ряпа да ядат

И не се притеснявай толкова. Само на пръв поглед изглежда объркано. Честно казано това е най-лесната част от цялата галимация.
Съсредоточи се в избора на продукти, доставчици, направа и разпространение на магазините.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

има ли вариант за дистанционно управление на складове в Америка? Тоест фирма която се занимава с местен шипинг, като праща продукти по мои указания?
нещо такова, ама не същото :) http://usremail.com/
 
Може, всичко е възможно. В правилната кореспонденция всичко е възможно. Само трябва да се запишеш в базата им данни като клиент или партньор, ползващ услугите им. Мисля, че е необходимо да имате договор, с който да си изясните отношенията, условията и бъдещите операции. Това ще е задължително даже. И съм сигурен, че не си единствения, който ще оперира по този начин. Не всеки има физическата възможност да отиде на среща, за да се договори за ползване на техните услуги.

Ако ще препращаш от определени складове или фабрики, проучи първо те с кой работят, защото някои договори имат специални каузи, в които доставчика си гарантира екслузивност. Виж и в тези случаи.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

благодаря за бързия отговор Blinky . Моята идея е да запася тамошния склад с моите продукти, които те да шипват за ЮС адреси с цел по-бърза доставка. То и от тука мога, а и пратката ми струва 7лв с тракинг, но 10-14 работни дни си е доста и не знам как ще реагират американците
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,
Направих едно блогче (dropshipping . bg) изцяло за дропшипинг. Има и форумче и смятам полезна информация! Още е младичко, предстои му да бъде заредено с информация. Пиша ви с идеята да си кажете мнението и препоръките като професионалисти! Имам желание да се разбере малко повече за този вид търговия. Благодаря предварително!
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Така си е, има проблем с доверието между българите, дори и аз не пазарувам от бг сайтове ако няма наложен платеж, поне при първа поръчка. Отчасти ми е останал такъв навик и от времето когато не беше възможно да поръчаш по друг начин от бг сайт или защото няма друга опция, или защото няма навик, желание, доверие и знание от страна на клиента, как да платим оналйн с кредитна карта. Да не ти говоря колко уж интелигентни хора, с положение в общество и прочие познавам, за които пазаруването онлайн е непосилна хакерска задача. Това пейпал, амазон, просто не съществуват.

Но това си е друга тема, между бизнеса тук няма доверие, когато седнеш да преговаряш с някого все ти минава през акъла да не те прекарат... Всеки брои печалбата на потенциалния си бизнес партнъор, абе селска работа.

Carnation не съм съгласна че ние сме най-големите измамници даже благодарение на наложения платеж правата на клинтите в БГ са много добре защитени за разлика от тези на търговците.Като онлайн търговец мога да кажа че ми се е случвало и то не рядко да се връща поръчка без никаква причина,без дори стоката да е погледната просто защото така му е кефнало на клиента.Тогава аз плащам разходите за доставка в двете посоки.За разлика от тук в ибей например е точно обратното.Получавала съм скапана стока-крем който е отворен и се е разтекъл и когато си искам парите обратно продавача ми казва да си платя транспорта и в двете посоки и ще ми върне парите но транспорта е тройно по-скъп от продукта така че връщането е безсмислено.
Искам да попитам е-business или някой който е запознат,наистина ли може да си правиш реклама в ибей на свой собствен сайт.Доколкото знам можеш да си направиш магазин към тях но не и да рекламираш свой.Мерси предварително
 

Горе