DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Уверявам ви че евтиното излиза скъпо. Има си бърз и лесен начин да си направите фирма и банкова сметка в USA. Е да, по-скъпо е - но по не става. за разлика от евтините варианти където плащаш плащаш и накрая нищо.

Това трябваше да бъде отговор с цитат на коментара на Solutions по-горе
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs

Леле мале... сега погледнах..отворил съм темата 09-12-07 ...преди 7 години. не мога да повярвам че е минало толкова време. Развам се че някой от участницит в форума успяха да стартират фирми и бизнес в USA. При мен нещата в интерес на истината не са се променили много. Работя си вече 7-8 години с почти едни и същи дроп шип складове. последната година продажбите спаднаха почти на половина заради google. Но продължаваме да работим. мисля да отделя време и да попрочета какво се е случило в форума и по скоро в темата за дроп шипинга. Мисля че последните 2 години отварянето на фирма ( по скоро банкова сметка) в USA отново стана възможно. Което може да улесни някой от вас които опитват да стартират бизнес в USA.

Времето си лети човек :) Много се радвам че се появи отново :)
 
@ E-Business, като се замислиш за целта си не са толкова скъпи. Аз каквото съм видял доста повече се набива в маркетинг и изграждане на сайт. Дори и да си по-опитен там, пак си отиват добри парици.

Не съм гледам за фирми последно време. Дори не знам и дали в същите щати си е далавера като преди. Но мисля, че може да са. :)

Едно съветче от мен. Не мислите, че намирането на коректни дропшипъри е по-лесно от изграждането на самия магазин към бизнеса ви. :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Май с колегата си говорихме в скайп преди време. Полезна информация ми даде, много съм му благодарен и се радвам че има хора като него които помагат, но след внимателно обмисляне установих, че това просто не е за мен. Мисля, че с днешните куриерски услуги и фулфилмънт (складове, които ви разпращат стоката) услуги, човек преспокойно може да мисли за изграждане на стабилен бизнес базиран на пазара на ЕС. Дропшипингът е добре, но е слаба работа. Все пак едно е да печелите 100+% на стоката си, друго е да печелите 20%. Разбира се, отговорностите са много по-малки и със сигурност е по-лесно. Да не говорим за риска и инвестицията. Но...кой на където го влече.
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Май с колегата си говорихме в скайп преди време. Полезна информация ми даде, много съм му благодарен и се радвам че има хора като него които помагат, но след внимателно обмисляне установих, че това просто не е за мен. Мисля, че с днешните куриерски услуги и фулфилмънт (складове, които ви разпращат стоката) услуги, човек преспокойно може да мисли за изграждане на стабилен бизнес базиран на пазара на ЕС. Дропшипингът е добре, но е слаба работа. Все пак едно е да печелите 100+% на стоката си, друго е да печелите 20%. Разбира се, отговорностите са много по-малки и със сигурност е по-лесно. Да не говорим за риска и инвестицията. Но...кой на където го влече.

Ами то има 2 вида бизнес. 3-та опция няма. Или продаваш собствена стока и си печелиш ако искаш и 800%. Или продаваш дроп шип чужда стока. Естествено че е най-добре да си продаваш свой продукт. Но като нямаш, дроп шип-а е другата единствена опция. а това дали е "слаба работа" е въпрос на сравнение. Зависи с какво го сравняваш.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте!
Изчетох половината тема и продължавам да чета, но ми изникна един въпрос.
Как аз ще убедя производителя да работи с мен, да ми даде цена 20 долара и после да продавам на 30-40, като аз не му гарантирам никакви продажби, а съм на принципа ако продам нещо ОК, ако не продам нищо не губя. На едро ако купя стока примерно 100 флашки да ми ги даде по 20 долара разбирам, но аз не му гарантирам никаква печалба, но пак получавам по-ниска цена от това което е по магазините. Защо?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Ами не очаквай да можеш да товариш стоката кой знае колко, мисля че цените са 20% надолу. За да сключиш договр със склад трябва да имаш американска фирма, банкова сметка и едно нещо като булстат, забравих как се казва. След това няма значение колко продаваш. Можеш и нищо да не продаваш, ако не можеш. Но трябва да проучиш нещата добре, защото има много вносители и понякога те ще продават на цени, които са по-ниски от тези на доставчика ти. Така че, не винаги кокошката е златна.

Според мен, градацията е така:

афф < дропшипинг < внос + продажба
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте!
Изчетох половината тема и продължавам да чета, но ми изникна един въпрос.
Как аз ще убедя производителя да работи с мен, да ми даде цена 20 долара и после да продавам на 30-40, като аз не му гарантирам никакви продажби, а съм на принципа ако продам нещо ОК, ако не продам нищо не губя. На едро ако купя стока примерно 100 флашки да ми ги даде по 20 долара разбирам, но аз не му гарантирам никаква печалба, но пак получавам по-ниска цена от това което е по магазините. Защо?
Обикновено производителите не работят с дропшипъри,освен ако не са малки по калибър.По принцип това е най-сладкия вариант за дропшипъра,защото цената от производителя е най-ниска.Не че не е възможно да отркиеш и такива производители но е много трудно и трябва да проучваш нещатата няколко месеца,да имаш перфектно ниво на комуникация на англииски,да имаш хамериканска фирма и банкова сметка и тн.Търси така наречените wholesale-ри(търговци на едро които вече са закупили стока на добра цена от производителя) или retailer-ли(тези вече работят с краини клиенти).Хвърли едно око на подписа ми.Там се откриват wholesale-ри,които работят с дропшипъри.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Да, на мен тези неща за фирмата са ми ясни, просто ми стана интересно защо да ми предлагат по-ниска цена при условие, че могат да я дадат на по-висока и аз да спечеля по-малко,а те повече.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Защото те все пак са производители тоест първи по веригата и при тях цената е най-ниска естествено.За да работят с теб естествено ще изискват някакви доказателства т.е кои са каналите по които ще продаваш амазон,ибей,собствен магазин и тн.

Някой ако иска 2 платени книжки за wholesale-ри и dropshipping източници да казва.Ще ги кача тук в темата.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Ами тъй като искам да почета преди да се захвана с каквото и да е, ако не е проблем ще съм ти благодарен да ги качиш, а и предполагам ще са полезни за всички четящи.
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Парола за рар-фаила: predpriemach
 
Последно редактирано от модератор:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Супер са книжките! Благодаря!
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, приятели! Чат-пат пускам постове тук за резултатите, които имам с dropship търговията. Няколко човека ми писаха и им споделих как точно се справям и кои са най-лесните начини за dropship без фирми, без договори и всякакви подобни усложнения. Вече и те изкарвате прилични суми. От както се занимавам (01.01.2014г.) вече си имам стабилен месечен допълнителен доход от около $450. Дори и да не е много поне си покривам всякакви месечни разходи (колата, тока, водата :D ) с тази сума. И преди бях писал, че научих как да правя всичко от know-how обученията на една американска компания. От скоро започнах да продавам успешно и в Amazon и да ви кажа там нещата са съвсем различни... Това е бързата писта към големите продажби. Ако в някой друг сайт продавате даден продукт по 3-4-5 пъти в месеца в Amazon ще го продавате по 10 пъти ... на ДЕН!
E, ако някой се интересува може да ми пише в skype - ch_jump3r или във фейсбук - Krustyo Tyutyundzhiev за повече подробности. Успех!
Надявам се следващия път да мога да се похваля с по-добри резултати от Амазон! ;)
 
Супер добро включване, няма как да не направи добро впечатление. Интересно е колко е конкуретна нишата ти, защото все пак говорим и за доста голям пазарна възможност като Amazon. Други са на eBay, но факт е, че там наистина успяваш да минеш в бързата лента. Тук се иска малко повече лавиране. Какво ще рече това? Добри договорки с прозиводителя и най-важното - да не си пряк конкурент с още поне 10 като теб, нищо, че чрез оптимизация (рейтинги, история, описания и др.) може да излизаш на предни позиции и в рилейтед, но все пак да си гарантираш и сигурна уникалност. Виждал съм един продукт поне 20 търговеца там да го продават и винаги гледам рейтинга и цената. Обаче в много случаи цената взима главна роля при избора на продукт. ;)

Ако може да дадеш малко инфо тук. Много започващи или искащи да запонат точно с това биха се сблъскали, а не е за подценяване. Интересно ще е да се знае. А колкото до дохода, той не е константа, и вярвам, че повечето го знаят. С повечето усилия и практика, идват и другите (по-големи) числа.

В този ред на мисли искам да кажа, че освен тези канали - Amazon, eBay, други са също така (по подразбиране) сайтът, социалните мрежи като Facebook, Twitter и друг, както и платените публикации, което пак ни връща на каналът сайт. :) В доста добра комбинация и добре работещи, мисля, че дохода ще е в пъти по-голям. Но пак ще обърна внимание на продукта, конкуренцията, цената и доброто осблужване.

Успехи ти пожелава и дано пак драснеш, интересни неща споделяш. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, приятели! Чат-пат пускам постове тук за резултатите, които имам с dropship търговията. Няколко човека ми писаха и им споделих как точно се справям и кои са най-лесните начини за dropship без фирми, без договори и всякакви подобни усложнения. Вече и те изкарвате прилични суми. От както се занимавам (01.01.2014г.) вече си имам стабилен месечен допълнителен доход от около $450. Дори и да не е много поне си покривам всякакви месечни разходи (колата, тока, водата :D ) с тази сума. И преди бях писал, че научих как да правя всичко от know-how обученията на една американска компания. От скоро започнах да продавам успешно и в Amazon и да ви кажа там нещата са съвсем различни... Това е бързата писта към големите продажби. Ако в някой друг сайт продавате даден продукт по 3-4-5 пъти в месеца в Amazon ще го продавате по 10 пъти ... на ДЕН!
E, ако някой се интересува може да ми пише в skype - ch_jump3r или във фейсбук - Krustyo Tyutyundzhiev за повече подробности. Успех!
Надявам се следващия път да мога да се похваля с по-добри резултати от Амазон! ;)
Здравей и от мен, много интригуващ пост си пуснал, защо не развиеш малко темата, мисля, че ще е от интерес на доста хора!
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, занимавам се с дропшипинг от известно време и мога да кажа, че е доста успешен бизнес. Радвам се, че има хора, които се интересувт в България от това и за това ще споделя някои неща, които съм научил с времето и са изпитани и работят.

- Аз работя главно в Европа, има по добри марджини и е по-лесно да се оптимизира сайт за различен от английския език, а и стандарта в Европа е по-висок.
- Наблегнете на сайта, да е максимално изчистен, посъветвайте се с UX специалист
- Оправете си вътрешната оптимизация, направете блог и слагайте PLR статии на езика, на който е сайта, като може е добре да ги пренапишете със собствени думи.
- Ползвайте социалните мрежи за продажби, Facebook, Tumblr, Pinterest. Особено последните две ако имате продукти за жени, намирате бордове, които ви позволават гуест статии и поствате снимка с линк към продукта в магазина ви.
- Ползавйте content locker-и с share за Facebook за да давате купони и дискаунти, много увеличават трафика.
- за дизайн ползвайте Themeforest, има много добри магазини за Wordpress и Joomla за по 50$.

Успех с продажбите :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте и от мен.
Първи пост ми е във форума.

Изчетох цялата тема от-до за около седмица, и аз искам да се включа с ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ за споделения опит от активните участници (не искам да изброявам). Наистина признавам си, в България за пръв път виждам така отворено хора да споделят от опита си с цел да помогнат на други да го извървят и натрупат по-бързо. За съжаление впечатленията ми са, че тенденцията е по-скоро обратна (народопсихология, ко да го прайш).

Много внимателно изчетох по няколко пъти всяко едно мнение на E-business в темата и отново му благодаря. Надявам се бизнесът му все още да върви добре. Също така, понеже съм все още сравнително необразован по темата, съм решил последователно да следвам съветите и в момента чета книгата "How to start your internet business RIGHT" от СЕО-то на WorldWideBrands. Засега изглежда също толкова полезно четиво.

Разучих малко и DSD, за което споменаха напоследък колеги в темата, но засега мисля да не избързвам с членството си там, а да уча постепенно от основите на бизнеса. Надявам се скоро да настъпи и моментът, в който натрупването на теоретични знания ще се преобразува в стартиране на практика и работя здраво, този момент да настъпи по-скоро.

Ще следя темата с интерес. Благодаря пак и успех на всички!

п.с. ха, явно не ми е бил първи пост и всъщност съм имал доста стар акаунт :) интересно. Както и да е. work work
 

Горе