DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравей и добре дошъл при нас. :)

Ако нещо искаш да питаш, да зададеш като въпрос или просто да сподели, давай смело. :) Надявам се да продължим така активно да пълним темата с полезна информация. ;)

Иначе Dropshipping си е много атрактивен бизнес и ако знаеш как и имаш читави партньори, нещата се получават. Може да си поговорим и за Affiiate, така и така темата сравнява двете. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте ние от pchelenmed.net/ предлагаме DropShipping,10 % отстъпка на всеки артикул който предлагаме в магазина(без едровите опаковки).
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте ние от pchelenmed.net/ предлагаме DropShipping,10 % отстъпка на всеки артикул който предлагаме в магазина(без едровите опаковки).

Здравей, и добре дошъл при нас. ;) Радвам се, че си с нас. Като натрупаш нужните мнения, може да си пуснеш една оферта, която да е пълно представяне на дропшип програмата ти, примерно тук: http://www.predpriemach.com/forumdisplay.php?f=17 или в същата секция тук за дропшипинг. ;)

Успехи и приятен престой във форума. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Еха, това звучи супер яко измислено, като прочетох Dropshipping и реших, че става дума за доставки с квадрикоптери(вместо човек куриер), като тези на amazon. Благодаря за инфото, това има огромен потенциал! И един въпрос от мен: Някой помислил ли е коя стока например е неподходяща за такава услуга? Т.е. нещо, което от дълго време държи едни цени на и съответно слагането на надценка като посредник-продавач е невъзмножно.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Като че ли обувки, чанти, дрехи - женската стока. Най-продавана и все нови и нови продукти. Това си е мое мнение де.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

хм, мисля, че точно при модата можеш да слагаш надценка, днес нещо е ново и може да е скъпо, защото примерно синият цвят е цвета на годината...следващата година същите обувки са в пъти по-евтини... по-скоро нещо фиксирано, което не се променя често.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте колеги,
Знаете ли дали има схема за плащане при доставка? Да кажем, че ползвам чужд дропшипинг доставчик има ли някакъв вариант, клиента да плаща при доставка?
Мерси :)
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте колеги,
Знаете ли дали има схема за плащане при доставка? Да кажем, че ползвам чужд дропшипинг доставчик има ли някакъв вариант, клиента да плаща при доставка?
Мерси :)

Да, с наложен платеж. Плащане при доставка.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Мерси, но се чудя като го купя от дропшипъра как ще си взема парите от клиента?
Стоката не минава през мен. Аз искам да продавам в БГ. Доставчика на дропшипъра дава до клиента, парите връщат ли се при него и после да ми ги праща или идват директно при мен. Не ми е ясна схемата при наложен платеж каква е.
Благодаря
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Мерси, но се чудя като го купя от дропшипъра как ще си взема парите от клиента?
Стоката не минава през мен. Аз искам да продавам в БГ. Доставчика на дропшипъра дава до клиента, парите връщат ли се при него и после да ми ги праща или идват директно при мен. Не ми е ясна схемата при наложен платеж каква е.
Благодаря

Принципно това е зависи какво се договорите. Но при наложен платеж парите се пращат по банкова сметка или се връщат при подателя. Това това е както им кажеш на куриерите.
 
Както си направих схемата. Може клиента да плати на дропшипъра, а той после на теб. Или на теб, като ти после плащаш на дрипшипъра. ;)

Ако е по твоята схема, доставчика приема парите и те се трупат в една сметка, след което дропшипъра се разплаща както към доставчика, така и към търговците като теб. За бг не съм го правил номера, но такава трябва да е схемата. Екинт си имат акаунти и от там всеки търговец или дропипър си я пълни, после се изчистват взаимоотношениа на някаква база. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Някои случайно да има някакво мнение за 365dropship.com ? :)

Имат атрактивни продукти, които мога да ги предлагам на чуждия пазар, тези продукти ги има и у нас и са доста по евтини, но единствено ме спира че не мога да ги пращам до всяка точка на света.
Гледам БГ пощи имат някакви космически цени, китайците как пращат продукти за по 1$ с безплатна доставка не знам.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Те, китайците не ги гледай :) Тука сме в Европа и навсякъде доставките за чужбина са космически. Иначе в България, като говорим за евтини доставки за чужбина - само Български пощи. До америка съм изпращалняколко пъти, но дрехи до килограм е около 8 лева беше със тракинг номера. Веднъж не взех тракинг номер и доставката изчезна. Пристигат до адреса в Америка за около 15 дни
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

…китайците как пращат продукти за по 1$ с безплатна доставка не знам.

Отговор #1 / Отговор #2.

Или си наемат warehouse в държавата, за където смяташ, че ще имаш най-много продажби, и от там да ship-ваш. Или си наемаш такъв в Китай, пращаш нещата там и от там ship-ваш за смешни суми. Или си действаш с BG Post сам или там някоя ромска интегрирана персона, която да го прави това вместо теб.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря. Още един въпрос, някой има ли опит с платформите за организиране и създаване на доставки (shipping management platform) нещо от рода на shippingeasy.com

Т.е. повечето складове или както искате ги наречете искат да имаш собствен "shipping label" за всяка пратка, тоест влизаш примерно в ups.com и създаваш нова доставка от къде да се вземе и до къде да стигне. Но в сайта на ups и usps сайтовете им са бъркотия и малко трудно се създават товарителници.
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Т.е. повечето складове или както искате ги наречете искат да имаш собствен "shipping label" за всяка пратка, тоест влизаш примерно в ups.com и създаваш нова доставка от къде да се вземе и до къде да стигне. Но в сайта на ups и usps сайтовете им са бъркотия и малко трудно се създават товарителници.
Не е ли просто се регистрираш в сайта като клиент (търговец) и в акаунта ти се генерира код, който си е твой уникален, с който реално може да оперираш натам. Съгласен съм, че сайтовете като ups / dhl и подобни са трудни за разгадаване и работа, но няма начин да нямат, дори виж в FAQ страниците им какво пише. Често там пише по-подробно, дори и да изглежда на практика нещо лесно, те си имат тяхна си логика на работа и в други (много по-малко де) случаи не съвпада с логиката на обикновения потребител, който иска да им ползва услугата. Не съм се сблъсквал с това, защото складовете сами поемат шипинга, ти си просто търговец, който свързва клиента с тях. Не виждам голям смисъл (от гледна точка на улеснение и удобство) ти да си отговорен и за доставката. Процесът реално трябва да е - посетителя поръчва -> ти обработваш поръчката му -> изпращаш поръчката на склада (дропшипъра / производителя) -> склада изпраща поръчката към потребителя -> склада си взима неговата сума за продукта и ти праща тракинг код на пратката + линка към съответната страница, където потребителя да си проверява докъде е стигала тя -> при правилно изпълнение ти оставаш с разликата от твоята цена и тази на склада.

В твоя случай, само да попитам - ти ги имаш наличност (физически) и искат ти да ги изпращаш или просто склада не е дорасъл до там и всеки търговец след поръчка при тях си урежда сам шипинга? Ако е този случая, може да се приложи първия от мен споменат метод, само където после имаш и една комуникация с доставчика (който е ups / dhl / tnt или друг) и те си го взимат от адреса (на склада) и го доставят до крайния адрес (клиента, поръчал от теб).
 
От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Не е ли просто се регистрираш в сайта като клиент (търговец) и в акаунта ти се генерира код, който си е твой уникален, с който реално може да оперираш натам. Съгласен съм, че сайтовете като ups / dhl и подобни са трудни за разгадаване и работа, но няма начин да нямат, дори виж в FAQ страниците им какво пише. Често там пише по-подробно, дори и да изглежда на практика нещо лесно, те си имат тяхна си логика на работа и в други (много по-малко де) случаи не съвпада с логиката на обикновения потребител, който иска да им ползва услугата. Не съм се сблъсквал с това, защото складовете сами поемат шипинга, ти си просто търговец, който свързва клиента с тях. Не виждам голям смисъл (от гледна точка на улеснение и удобство) ти да си отговорен и за доставката. Процесът реално трябва да е - посетителя поръчва -> ти обработваш поръчката му -> изпращаш поръчката на склада (дропшипъра / производителя) -> склада изпраща поръчката към потребителя -> склада си взима неговата сума за продукта и ти праща тракинг код на пратката + линка към съответната страница, където потребителя да си проверява докъде е стигала тя -> при правилно изпълнение ти оставаш с разликата от твоята цена и тази на склада.

В твоя случай, само да попитам - ти ги имаш наличност (физически) и искат ти да ги изпращаш или просто склада не е дорасъл до там и всеки търговец след поръчка при тях си урежда сам шипинга? Ако е този случая, може да се приложи първия от мен споменат метод, само където после имаш и една комуникация с доставчика (който е ups / dhl / tnt или друг) и те си го взимат от адреса (на склада) и го доставят до крайния адрес (клиента, поръчал от теб).
При мен е следния сценарий, посетителя поръчва и плаща при мен -> обработвам поръчката и задържам надценката -> създавам shipping label или както му се вика в ups или usps, като плащам доставката -> предавам на склада уникалния номер или каквото съм получил от ups и им плащам продукта -> склада праща към клиента.

Тези платформи като shippingeasy доста улесняват нещата и ти дават най-добрата цена за доставка, до колкото виждам повечето са платени и се чудя дали да не си направя абонамент, но не знам до колко ще ми свържат работа като за начало.
 
Re: От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Тези платформи като shippingeasy доста улесняват нещата и ти дават най-добрата цена за доставка, до колкото виждам повечето са платени и се чудя дали да не си направя абонамент, но не знам до колко ще ми свържат работа като за начало.
В началото не мисля, че ще ти от ползва, но в последствие след като почнеш да имаш по 10 поръчки на ден, определено ще се избива като инвестиция, защото ще ти спести време да разглеждаш оферти от локация до локация за всеки един ордър. ;) Нещо като софтуерите, които се внедряват в някой големи логистичн фирми за разпределяне на пратки, маршрути, хора, превозни средства. Да, ще си кажат някой, еее, какво толкова, ще спести 30 ст. на курс, ако го оптимизира. Да, ама днес една такава фирма има над 1000 курса, ако не и в пъти повече. Сметнете на година и софтуера се е избил. :) Та това е въпросът според мен - оправдано ли е на това ниво този мембършип ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Като цяло подобни компании/сайтове, понеже са си изградили сайта и имат супер много клиенти в десетки хиляди ползватели, имат ултра големи discount rates. Чета за до 46%, нормално, като през сайта им през всичките клиенти минават поне 50k/годишно. Нещо, което САМ човек едва ли ще може да направи, камоли новак или потръгваш. И реално печелят именно от тези абонаменти и останалите екстри, които вървят към тях. Някъде преди месеци и аз бях попаднал на него сайт от някаква др. локация или форум, дето кой знае къде е вече. За определени нужди е добро решение, както и конкурентните такива, вече преценява се според екстрите.

В днешно време доста фирми мега яко се възползват от API-тата на съответните монополи, и на базата на API създават цели бизнеси с хиляди клиенти, ползващи ги. Вече клиента (смятащ да развива бизнес), коя от всичките платформи ще си избере, е негово решение и преценка.
 

Горе