DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

В днешно време доста фирми мега яко се възползват от API-тата на съответните монополи, и на базата на API създават цели бизнеси с хиляди клиенти, ползващи ги. Вече клиента (смятащ да развива бизнес), коя от всичките платформи ще си избере, е негово решение и преценка.

Да, те си ползват техните API-та, но това не е кой знае какво. Важното е друго тук, а именно, разработен добре софтуер, който да работи с него, оптимизирайки всяка една доставка на база параметри. Това е сложното тук и за това всяка логистична фирма си има в повечето случай свое приложение, което е специално писано за тях. Оптимизацията от порядъка на дори 1 ст. носи доста печалби за фирмата. ;)

Специално в неговия случай, поне според мен, говорим за платформа, която използва няколко доставчика, и в системата си дава най-оптималния на база цена/срокове/бранд/ и др. предложение.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Общ въпрос, коя фирма да използвам за доставки в щатите и коя в Европа.

Да предположим че има два склада, един в щатите и един в западна Европа и от две места едновременно може да се праща стока. Гледам средно цените за доставки в американски сайтове към хамериканците вземат от 6 до към 10$ с UPS или USPS.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, колеги! Следя тази тема от доста време с голям интерес, даже се запалих на тема дропшипинг. Реших да направя скока, както се казва, и сам да опитам.
Това лято бях на бригада в САЩ (в Монтана) и успях дори да регистрирам фирма. Извадих и данъчен номер, отворих и дори сметка в банката. Имам и бизнес лиценз.
Аз все още съм начинаещ в тази сфера, та си търся партньор, с когото заедно да действаме (или някой, на когото ми трябва американска фирма). Очаквам само сериозни предложения тук, или на скайп (bg_warrior).
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, колеги! Следя тази тема от доста време с голям интерес, даже се запалих на тема дропшипинг. Реших да направя скока, както се казва, и сам да опитам.
Това лято бях на бригада в САЩ (в Монтана) и успях дори да регистрирам фирма. Извадих и данъчен номер, отворих и дори сметка в банката. Имам и бизнес лиценз.
Аз все още съм начинаещ в тази сфера, та си търся партньор, с когото заедно да действаме (или някой, на когото ми трябва американска фирма). Очаквам само сериозни предложения тук, или на скайп (bg_warrior).

Super, значи си поел по този път. ;) Може да си отвориш една тема и да дадеш повече информация и това, че си търсиш да си партнираш с някой, като естествено ще споменеш и какви точно качества и знания трябва да има, за да ви вървят нещата. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, колеги! Следя тази тема от доста време с голям интерес, даже се запалих на тема дропшипинг. Реших да направя скока, както се казва, и сам да опитам.
Това лято бях на бригада в САЩ (в Монтана) и успях дори да регистрирам фирма. Извадих и данъчен номер, отворих и дори сметка в банката. Имам и бизнес лиценз.
Аз все още съм начинаещ в тази сфера, та си търся партньор, с когото заедно да действаме (или някой, на когото ми трябва американска фирма). Очаквам само сериозни предложения тук, или на скайп (bg_warrior).

Би било чудесно ако споделиш всичко с което се сблъска докато откри фирмата в САЩ. :)
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Би било чудесно ако споделиш всичко с което се сблъска докато откри фирмата в САЩ. :)

Да, може да сподели, ако желае. Но там на място е идея по-лесно от това дистанционно да ползваш фирма посредник, макар че и това не е сложно, но се иска добра секция на фирма и комуникация и снимане на 100 документа. ;)
 
От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Да, може да сподели, ако желае. Но там на място е идея по-лесно от това дистанционно да ползваш фирма посредник, макар че и това не е сложно, но се иска добра секция на фирма и комуникация и снимане на 100 документа. ;)

На мен ми е интересно на място как е, иначе с посредника е ясно, но ми се ще да науча как става там работа на място.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

VMiloykov, значи отварянето на фирмата беше доста лесно. Първо, използвах услугите на един сайт за създаване на фирми, където за скромната сума от 70 долара (най-евтината възможна опция с най-много чакане) те се заеха да попълнят и изпратят необходимите документи. За справка, специализираните фирми с офис, при които ходих, искаха суми от порядъка на 400 долара за най-евтината опция. След като изчаках 20 дена документите ми дойдоха по пощата - заверени и подпечатани от съответните места. Веднага си извадих EIN за фирмата - формата се попълва онлайн и отнема 2 минути. На другия ден пък отворих и сметка на фирмата в банката. Извадих бизнес лиценз в кметството на града, където живеех - лиценз за продаване на стоки онлайн, за около 20 мин. и така. Не е имало проблем,че не съм американски гражданин, а за адрес използвах този, където живеех.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Момчета, имам 1-2 поста по темата тук, но не бях писал от много време. Виждам, че информацията доста се е разширила :) По времето на предните ми постове ползвах дропшип от Amazon към Ebay, a от скоро продавам с дропшип и в Amazon. Нещата са доста интересни и определено доходоносни, стига човек да има инвестира време за да се научи. С дропшип в eBay с 2 часа на ден занимавка успявам да си докарам по около 500$ на месец ,а с Amazon все още се занимавам доста по-малко, но и от там падат по няколкостотин долара на месец. Знам, че не е много, но тепърва ще надграждам още ;) Ако има желаещи да им разкажа повече да пишат в скайпа. Отделно обмислям вариант за продажби в Amazon с FBA (Fulfilment by Amazon) с брандиране на китайски стоки. Ако това начинание потръгне ще е доста вълнуващо :) Успех момчета ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

И аз от много време се замислям за дропшипинг, но няколко неща ме спират :
1. Как процедирате със стоката, която трябва да се върне?
2. Трябва ли непременно да имаш бизнес акаунт в Paypal, за да въртиш такава търговия
3. Ако трябва бизнес акаунт, като махнеш таксите, какво ти остава? (при положение, че на продукт за 50$ му търсиш 5$ печалба и PP ти вземе такса)

Ако някой ми разясни малко ситуацията, ще съм му много благодарен :) А и още нещо - има ли смисъл да чета всичките 52 страници на темата? :D
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

1. Връщашането става директно но адрес, посочен от компанияата с която работиш. Ти връщаш парите на клиента, те на теб. Или съответно ако продукта се заменя спрямо правилата за връщане. Там трабва да по прочетеш, няма да минеш с твя някой да ти отговори във форума цялата процедура.
2. Да.
3. Зависи от оборота и държавата. По пирцип в еу стандартната е 2.9%. 5$ e 10% от 50$, начи след таксата ти остават 7% което е адски малко. Аз не бих са занимавал с продукт, който ми носи по малко от 20% и минимум 20$ на поръчка, защото имаш занимавка, имаш връщанки и т.н. Все пак трябва да имаш някаква печалба от тоя бизнес, не само да бачкаш за спорта.

Ако ще се занимаваш сериозно, намери безплатните обучения за Shopify Academy на Ezra Firestone и по торентите Brown Box формулата на същия.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря, GeorgeG :)
20$ чиста печалба на продукт си е много добре, но трябва да продаваш по-скъпи продукти. Аз имам аудитория за дрехи. И то от евтините. Не мога да си представя нещо, което взимам за 10$, да го продам за повече от 20$. Точно поради тая причина реших първо да се посъветвам с хората, които се занимават с дрошипинг ('капка доставка', както беше преведено в един сайт :D). Разглеждам вариантите и за дропшипинг от американски компании, но там продуктите са много скъпи и без надценка.
А за доставката имал ли си оплаквания? Примерно, доставка от Китай ти е 7-10 работни дни. Някой дали мрънкал ли ти е, че му е бавна доставката?

P.S.
Смятам да продавам на собствен сайт, а не в ebay и amazon. Знам, че нямам толкова тръст и толкова exposure, колкото те имат, но все пак ще рискувам :) Ти в ebay/amazon ли продаваш?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Момчета, имам 1-2 поста по темата тук, но не бях писал от много време. Виждам, че информацията доста се е разширила :) По времето на предните ми постове ползвах дропшип от Amazon към Ebay, a от скоро продавам с дропшип и в Amazon. Нещата са доста интересни и определено доходоносни, стига човек да има инвестира време за да се научи. С дропшип в eBay с 2 часа на ден занимавка успявам да си докарам по около 500$ на месец ,а с Amazon все още се занимавам доста по-малко, но и от там падат по няколкостотин долара на месец. Знам, че не е много, но тепърва ще надграждам още ;) Ако има желаещи да им разкажа повече да пишат в скайпа. Отделно обмислям вариант за продажби в Amazon с FBA (Fulfilment by Amazon) с брандиране на китайски стоки. Ако това начинание потръгне ще е доста вълнуващо :) Успех момчета ;)


Нека да ви кажа какво ще стане... ще ви зариби да се регистрирате в един сайт с обучителни материали, като ще плащате месечна такса в размер на минимум 20$(от което той естествено печели процент) което е безсмислено, при положение че тези неща ги има БЕЗПЛАТНО в интернет. С две думи - чиста пирамида. Жалко че се вързах преди време. А, и 1-2 дни след като изтече месечния ми абонамент, имах малък проблем с ибей и попитах въпросния индивид дали знае как се оправя, а той най-нагло ми заяви че трябвало да дам още 20$(при положение че съм изгледал всички материали, какъв е смисъла да купувам абонамент още веднъж !?!?), Така че не си давайте парите на вятъра. А ако случайно някой иска материалите от сайта, да ми пише ЛС, няма да ви искам пари :lol:
 
Ммм, това малко трудно. Тук хората от доста време се занимават или поне са имали допир до това. ;)

И не знам защо дропшипинга се тълкува изцяло с Amazon & eBay? Като цяло дропипинга е продаване на продукти, които не произвеждате (освен ако не сте доставчика, а не търговеца, но тогава се водите съплайъра) чрез различни канали. Това с Amazon & eBay е само една схема от това общо понятие. На една конференция за това говореха и имам чувството, че хората останаха с това впечатление, което е малка част от общата картинка. :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, :)
и аз да се включа с един въпрос да приемем че си напарвим фирма в далавера щата и идем да пием по кафе до там за сметка, ако не може отдалече, въпроса ми е колко средно излиза поддръжката на тази фирма на година , счетоводство и т.н. трябва ли да се осигуряваме там по някакъв начин

Благодаря предварително за отговорите
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

А някой , ако върне стока, къде е печалбата тогава.
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

@gshopov, поправям се веднага. ;)

Така, абсолютно възможно е да си регистрираш сметка от разстояние, дори фирмите посредници ги предлагат в пакет. И поддръжката мисля, че беше около 200$ на година, + се плаща данък, който си е от чистата печалба. Не трябва да се осигуряваш там, не си техен гражданин.
 

Горе